Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek kis korkülönbség van a...

Akinek kis korkülönbség van a két picije között, hogy bírta? Tervezett volt a második? Mit szóltak hozzá a rokonok, ismerősök? Anyagilag, hogy tudtátok megoldani?

Figyelt kérdés
2010. febr. 8. 07:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk 1,5 év és 2 év a korkülönbség.Terveztük a gyerekeket,és minél kisebb korkülönbséget akartunk,szerencsére összejött.Nekem jobb volt így,h "gyorsan" letudtam a nehezét,az elején volt olyan időszak,amikor 4db 4 éven aluli gyerekem volt.:)(A kicsik ikrek.)Nálunk nem szóltak semmi rosszat a rokonok,miattam aggódtak,h bírni fogom-e,de amikor látták,h igen,"beletörődtek":).Most a kicsik már 4 évesek, a nagyok 6 és 7,5,rengeteget játszanak együtt,úgy érzem megérte a fáradtságot.:)Mert persze nem volt túl könnyű annyi pici gyereket terelgetni,de már szusszanhatok kicsit.:)Én nem bántam meg a kis korkülönbséget,újra így csinálnám.

Anyagilag sztem nem volt megterhelőbb,mint ha nagyobb a korkülönbség,főleg,h nem kellett új ágyat,etetőszéket,kiskádat,babahordozót,ilyesmiket venni,mert még el sem lettek pakolva.:)

2010. febr. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nálunk elég kiicsi a korkülönbség,11 hónap. Nagyobbik most 19 hós a kisebbik 8 hós. Sokszor nagyon nehéz.Mikor kisebb volt a kicsi,akkor könnyebb volt,most h már több az igénye nehezebb.

Anyagilag elég huzos havi szinten.Addig nem volt gond,mig a páromnak volt meloja,de most már nagyon szűkös a keret.

2010. febr. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi is akartuk, vagyis hát szoptattam még a nagyfiamat és úgy voltunk ha jön a kistesó akkor jön, ha nem akkor nem.

Sajnos volt egy babánk akit elveszítettünk, így utána már kifejezetten szerettem volna másik babát, tehát rajta voltunk az ügyön, hőmérőzés stb.

A fiam 2 és fél éves a lányom 3 hónapos.

Én azt hittem sokkal nehezebb lesz, féltem szorongtam emiatt, mert a férjem nagyon nagyon keveset van itthon, más segítségem meg nincs.

Nagyszülők nincsenek, vagyis van 3 de egyiket se érdekeljük, 2 közülük nem is láttam még a gyerekeket:///

Vannak testvéreink de ők is csak a messzi távolból szeretnek okoskodni.

Szóval az én testvérem meg a férjemé is persze egyből azzal kezdték, minek még egy gyerek, miért nem később stb...

Persze segítséget ugye nem ajánlottak fel...

Engem meg borzasztóan bántott, főleg az hogy az én testvérem is nyíltan felelőtlennek nevezett.

Holott egyik gyereknek se kellett még éheznie...

Mondjuk nálunk azért venni kellett egy pár dolgot, testvér babakocsit (mivel messze van a város közepe és a fiam nem gyalogol annyit) másik pelenkázót (mivel a fiam is pelenkás még és külön szobában vannak) és kisruhákat mivel a fiam ruháiban mindig kisfiúnak nézik a lányomat:)) Persze itthon nem érdekel hogy miben van, úgyis csak én látom én meg tudom h lány:))


A pelenka az durván drága így két gyereknek, pont most kezdtem úgy a hónapot, hogy 12 ezret csak pelusra költöttem.:/

Mindkét gyereknek napi 5 db pelus az 300 db egy hónapban akárhoygis számolom:(

De ezt leszámítva örülök, imádom őket és semmiért nem cserélném le ezt a 2 picis felosztást:)

2010. febr. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!