Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Anglia: Voltál már kivizsgálás...

Anglia: Voltál már kivizsgáláson 3 vetélés miatt? Vetélt már el valaki Angliában? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Még "csak" kettőn vagyok túl, 3-nak meg kell lennie a kivizsgáláshoz.

Van olyan köztetek, akinek hormonproblémája volt, azt kivizsgálják, hogy kezelik?

NEM TUDOK HAZAMENNI KIVIZSGÁLÁSRA

Egy egészséges gyermekem már van, ugyanaz az apa.


2014. ápr. 17. 20:21
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Elso vagyok.

Probalkoztal mar Sexual health Clinic-kel? Talan ok segitokeszebbek,

mint a GP. Ugyanugy ingyenes, biztos van azon a kornyeken is, ahol

te elsz. (En eppen ide kertem idopontot, mert a GP mellett mast is

meg akarok kerdezni). A masik verzio: maganbiztositas fizetese. Kolleganom

ajanlotta, akinek sok nogyogyaszati problemaja volt. Azt mondta, talalt

olyan insurance-t, ahol havonta 25 fontot fizetsz es ebben 2 orvosi kozultacio/

kezeles van egy evben. Ha kinezed, melyik biztositas az, amelyik neked a

legmegfelelobb, azt kell meg ellenorizned, van-e olyan orvos, aki azzal a

biztositoval dolgozik, akit kivalasztottal.

Talan ez a 2 verzio egyike jarhato ut.

2014. máj. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Ezekről nem tudtam, kedves utolsó, ma, ha végzek a munkámmal, utánanézek ezeknek. Köszönöm.
2014. máj. 2. 07:32
 13/32 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem mi már beszéltünk decemberben, én is Angliában élek és akkor volt egy méhen kívüli terhességem. Akkor nagyon csúnyán bántak velem a kórházban, egy héten át minden nap hazaküldtek, azzal, hogy hisztizek. Aztán végül az utolsó pillanatban megműtöttek.

Szerencsére egy remek GP-m van, aki rákérdezett, hogy pontosan mi is történt a kórházban. Elmeséltük, totál felháborodott (Ő is járt hasonlóan, ugyanabban a kórházban egy vérző cisztával, orvos létére folyton hazaküldték!!!), levelet írt a kórháznak és azt a GP-t is "felelősségre vonta" akihez sürgősséggel menetem,amikor vérezni kezdtem.

Azóta újra terhes lettem, már 10 hetes vagyok.

A GP korai UH-ra küldött, nem voltam még 6 hetes, hogy megnézzük, jó helyen van-e a baba. A kórház hívott, még az UH előtt, hogy menjek be vérvételre, megnézték a HCG szintet. Majd UH következett, 5+4 hetesen, majd felajánlották, hogy mehetek szívhangot hallgatni a 8-9 héten, időpontot is kaptam!!!Abban az országban, ahol csak 12 és 20 hetesen van UH!! A kórháztól 2 db levelet kaptam, amiben nagyon remélik, hogy minden rendben van velem a méhen kívüli után és ha bármi problémám van, nyugodtan keressen őket. Vicces, ugye??

Magyarul egy alapos s.gg-nyalásba kezdtek.

Egy barátnőm ugyanitt, 1 héttel idősebb terhes. Ő már 6 hetesen megjelent a MF-nál, és kérték az időpontot 12 hetes UH-ra, én csak 9 hetesen jutottam el. Ő 13+5 naposan kapott időpontot, én 12+2. Ez is érdekes...

A lényeg, hogy ha esetleg írnátok egy nem túl barátságos hangvételű levelet a kórháznak, az utolsó vetélésed miatt, ami az orvosok saját bevallása szerint is életveszélyes volt, talán kiharcolhatnál komolyabb odafigyelést magadnak.

2014. máj. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Szia. Volt egy vetelesem lassan 3 eve. Elmentunk walk-in-centerbe ahol kaptam egy papir hanyos talat, hogy ha kijon a baba abba vigyem be..... Szerencsere nem talalkoztam vele igy..... Volt vervetel es vissza kellett volna mennem meg egyre de nem mentem.ra tobb mint egy evre szinte ugyan ez megismetlodott.azzal a kulonbseggel, hogy uj gp-m volt es elkuldott korai uh-ra. Voltam 5 es 7 hetesen. 10. Hetig vereztem es vegig veteles kockazataval jartam a korhazba, de gyogyszert nem adtak.

Ha a pajzsmirigy nem jon be, mond a prolaktint :)

Sok sikert

2014. júl. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Meg amit akartam irni, hogy probald meg 2-3 honapig szedni az agnus cactust a kovetkezo baba elott. Kb 10 ismerosombol akinek ajanlottam 8nal osszejott a baba rogton es meg is maradt.1.5 ev sikertelenseg utan 1 ciklusban szedtem es terhes is lettem
2014. júl. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, de közben megoldódott. Összejött a baba megint és most úgy néz ki, megmarad. Februárban volt kaparásom, mert majdnem elvéreztem. Nagyon szerencsétlen terhesség volt, akárcsak az előző. Nagyon el voltam keseredve és arra gondoltam, várjunk egy mensit, aztán durr bele a közepébe, vetéljünk el megint, aztán jöhet a kivizsgálás. Márciusban megjött, próbálkoztunk, mintent jól csináltunk, de sajnos erős menszim volt következőleg. Erősebb, mint lennie kéne. Gondoltam is, talán össze akart jönni, de nem állt készen a méhem. A következő hónapot eltoltuk. Nem jó időben voltunk együtt. Menszi szerint 3 hetesen viszont csináltam egy tesztet, mert elég gyanusan hanyingerem volt...kiakadtam, a teszt pozi lett rögtön. Azt hittem ikrek, mert előzőleg ikrekkel voltam terhes és akkor is ilyen korán kimutatta és akkor is ilyen korán voltak tüneteim. Kerek 4 hetesen elvégeztem a digitális tesztet, ami kimutatja, hány hetes terhes vagy, és azon az jött ki, hogy több, mint 5 hetes vagyok. Ez akkor jöhet ki, ha elszámoltam, vagy ha több baba van. Elszámolást kilőttem, mert erős menszim volt. Kértem egy uh-ot 6+6-ra, behazudtam, hogy vérzek. 1 héttel előtte egyébként tényleg volt egy pötty és legutóbb az ikrekkel annyi elég is volt. A tüneteim elmúltak, volt egy piros pöttyöm, csináltam egy tesztet, ami jóval halványabb volt...gondolhatod, hogy feküdtem fel a vizsgáló asztalra. Már eldöntöttem vizsgálat előtt, rögtön belemegyek a kaparásba és azon imádkoztam, hogy hétvégére fektessenek be, eldöntöttem, hogy nem próbálkozunk többet... 1 perc keresgélés után a csaj odafordítja felém a képernyőt, és azt mondja: ott a baba, ott a szívverés...hihetetlen volt. El se hittem. Épp azt néztem, hogy a baba fejlettebbnek tűnik a koránál, mert 7 hetesen kábé egy pacát kéne látnom, ehelyett látszott a feje, a törzse és azon kis gombócok, mikor megszólal a szonográfus, 9 hetes...mondom neki, az lehetetlen, erős vérzésem volt. Azt mondja, pedig annyi....hát teli vigyorral jöttünk ki:D 12 hetes uh-ra 12+6-hetesen jutottunk el-e szerint az uh szerint számolva, ahol pedig közölték, hogy 14+0 vagyok...mondta a szonográfus, hogy ha megint jövök uh-ra, már szülni is fogok, ha így csalom a heteket:D

Most 16+4 vagyok ma. Minden reggel meghallgatom az én picikémet az első uh óta a magzati szívhang figyelővel-csak pár másodperc, rögtön megtalálom.

Mintha kezdeném érezni, hogy mozog, de nem vagyok benne biztos:D Szépen kerekedik a pocakom...ez már jó jel.

Augusztus 4-ére már meg is van a 20 hetes uh időpontja.

Közben kihagytam a sztoriból, hogy progeszteron krémmel kentem magam. Az első kis pötty után még volt az uh után kábé 1 héttel még egy kis rózsaszín maszat, de aztán semmi. Az előző terhességeimből gondoltam, hogy progi hiányom van és ahogy leírtam egy szakértőnek, azt mondta, elég gyanús, hogy az a bajom. A két vetélés közötti menstruáció milyensége is ezt mutatta. 14 hetesen hagytam abba a progi kenését. Szerintem az segített.

Köszönöm a segítségedet, de remélem már nem lesz rá szükségem. Ez a kis huncutka már bebizonyította, hogy élni akar, kijátszotta a szervezetem, és olyan erősen kapaszkodott, hogy az erős menszit is túlélte. Hiszem, hogy nem lesz semmi gond...ő egy igazi kis túlélő:D

2014. júl. 12. 07:54
 17/32 anonim ***** válasza:
Orulok, hogy most minden jol alakult :)gratulalok :)
2014. júl. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

De jo!! Nagyon orulok neki, gratulalok! A Sexual health Clinic-es valaszolo vagyok. Elmentem hozzajuk, de a fejem ketteallt attol, amit mondtak. Nekem is progihianyos tuneteim voltak, mensi elotti barnazassal. Azt sikerult mondaniuk, hogy amig van mensi, addig van peteeres is!!! Koszontem, es eljottem, en oda vissza nem megyek.

Kozben en is terhes lettem, elmentunk magan UH-ra a 7 heten, sajnos jott a hidegzuhany:ures a petezsak. Tegnap voltam 9 hetes+4 naposan, sajnos ugyanaz. Kedden mutenek.

Remelem, csak a "veletlen". Nem volt semmi barnazas, verzes, terhestunetek megvoltak, szoval, nem jelezte semmi. Szerinted a keves progeszteron miatt torteni veteles mindig jar barnazassal, vagy lehet tunet nelkuli es csak a baba nem fejlodik? Mi megyunk haza szeptemberben, el akarok menni hormonvizsgalatra.

2014. júl. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Mindenképp menj el vizsgálatra otthon. Addig már úgysem annyira ajánlatos belekezdeni--na én beszélek, aki egy mensi után esett teherbe. De ha szeptemberbe van esély kivizsgálásra, inkább várjátok ki. Már most kérj meg otthoniakat, hogy kérjenek neked időpontot, nehogy kevés legyen az idő.

Első babát mikor elvetéltem folyamatos barnázás volt 7 hetes koromtól 12 hetes koromig. Azt hiszem az üres petezsák pottyant a kezembe, mert azt mondták, nem találták meg benne a babát. 5 hetesre becsülték a terhességet. 2. alkalommal, mikor ikrekkel voltam terhes, szintén 7 hetesen volt egy jóformán kábé mákszemnyi piros pöttyem, csak azért vettem észre, mert ezerre vizsgáltam a papírt minden wc-zésnél. Szóval lehet, hogy csak símán nem vetted észre. A két vetélés között barnázás menszi előtt, legalább 2 nap, de volt, hogy 5 nap barnázás volt, mire megjött, és utána 5 nap vérzés helyett legalább 7 napig tartott.

És mivel ezzel a terhességgel is volt egy kis pöttyözés, szerintem ez lehetett a bajom.

2014. júl. 12. 17:01
 20/32 anonim ***** válasza:

Koszi a valaszt.

Nem hiszem, hogy nem vettem eszre, en is-a korabbi tuneteim miatt-ezerrel vizsgaltam magam es a tisztasagi betetet. Semmi barnazas, feheres-sargas folyas volt. Azzal elmentem a GP-hez, de nem talaltak semmit.

Mindegy, mindenkeppen elmegyek otthon dokihoz, de szerintem nem varunk 3 honapot. Kerdeztem, itt nincs ilyen ajanlas, azt mondtak, egy mensit varjak. Szerintem 2-ot fogunk, es utana. Az mar amugy is szeptember es nem hiszem, hogy rogton elsore osszejon.

Neked megegyszer gratulalok, en is bizom a legjobbakban!

2014. júl. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!