Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 2 éve abbahagytam a fogamzásgá...

2 éve abbahagytam a fogamzásgátló szedését. Azóta is átlagosan 42 naposak a ciklusaim. Volt valaki ugyanígy? Mikor sikerült teherbe esned? Tudom, hogy sokan hosszú évekog próbálkoznak, mire sikerül nekik a baba, de én már teljesen elvagyok keseredve.

Figyelt kérdés

2014. máj. 31. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
És megnézted e-már (vagy az orvosod megnézte-e már), hogy van-e egyáltalán ovulációd?
2014. máj. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem világéletemben elég összevissza és hosszú ciklusaim voltak. Igaz, hogy a kisfiam 3 év alatt jött csak össze, de nem voltunk semmilyen kivizsgáláson.

A kistesó viszont néhány hónap próbálkozás alatt összejött, pedig még szoptattam is, és még cifrábbak voltak a ciklusaim (és 40 éves vagyok, most vagyok a 18. hétben).

2014. máj. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják az orvosok, hogy egy normál ciklus átlagos hossza 25-35 napos lehet. A hosszú ciklusnál valószínű lehet, hogy nincs peteérés, de nem kizárt, mint a gyakorlat is mutatja az egyik előző hozzászólónál. Nekem, ha 35 nap fölött volt a ciklusom, nem volt peteérésem, illetve elindult, csak tüszőrepedés maradt el. Viszont nekem alkalmanként volt hosszú,illetve összevissza volt, vagy ki is maradt, míg neked, ahogy írod, átlagban hosszú. Ha 2 éve nem sikerül teherbe esned, (legalábbis ezt gondolom a leírtak alapján) szerintem menj el kivizsgálásra. Vannak olyan problémák, amiknél nem kizárt a spontán teherbe esés, de ha nincs kezelve, csökken az esélye, így sok idő is lehet, mire sikerül. És hát ki ne szeretné a babára várás idejét lerövidíteni :)
2014. máj. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 35-44 naposak a ciklusaim. Hormonjaim rendben, potlast nem igenyel. Van peteeresem, es tuszorepedesem is idoben. Mi meg csak fel eve probalkozunk az elso babankkal, de annyira megnyugtato, hogy a doki mar az elso sikertelen honapok utan rendesen megvizsgalt, hogy nem is gorcsoltem ra a dologra. Most kaptam meg 3probalkozos honapot, utana besegit ha kell. Ha meg nem voltal/ voltatok kivizsgalason, javaslom, menjetek, mert a bizonytalansagnal nincs rosszabb. Sok sikert!
2014. máj. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!