Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha felmondási időm alatt ( én...

Ha felmondási időm alatt ( én mondok fel) teherbe esek munka nélkül maradok? A munkáltató tarthatja magát a felmondásomhoz.

Figyelt kérdés
felmondási idő terhesség

2014. jún. 11. 09:34
 1/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
Igen. Mennyi a felmondási időd, 1 hónap? Most esnél teherbe? Mire abból orvos által igazolt terhesség lesz, már rég megszűnt a munkaviszonyod. De ha már most terhes volnál, és bejelentenéd, akkor se vetethetnéd magad vissza. Max. ha nagyon jóindulatú a munkáltatód, visszavehet önként. De kényszeríteni nem lehet rá.
2014. jún. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy munka nélkül. A terhesség a saját döntéseid ellen nem véd.

Egyébként meg, ha fordított lenne a helyzet és a munkáltatód mondana fel, akkor sem "csinálná vissza" a dolgot, mivel már változtak a szabályok. Nem elég a terhesség ténye a védelemhez. Be is kell jelenteni időben és írásban ahhoz.

2014. jún. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 - ez pont most változott egy-két hete. Már nem kell bejelenteni, elég a terhesség ténye. Az AB állásfoglalása jött ki nemrég a témában.
2014. jún. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3-as!


És tényleg! Most meglepődtem.

[link]


Köszi, ez jó hír!

2014. jún. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Értem én hogy védett lett a terhes nő (és örülök neki) de a kérdező már felmondott!! nem őt küldték el.... nem mondhatja, hogy bocs mivel babát várok, már nem aktuális a felmondásom. szerintem. és nem hiszem, hogy a munkáltató elfogadná ezt.... de legyen szerencséd kedves kérdező!
2014. jún. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös!


Ezt egyik eddigi hozzászóló sem állította, hogy a védettség miatt esetleg visszakaphatná! Értve olvass!

2014. jún. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!