Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 6 hetes terhes vagyok! Egyszer...

6 hetes terhes vagyok! Egyszer már volt egy vetélésem! Milyen veszélyt jelenthet a szex? Elfelejtettük megkérdezni az orvost! Okozhat vetélést?

Figyelt kérdés
2014. jún. 17. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Az orgazmus méhösszehúzódásokat okoz, ami akár vetéléshez is vezetHET. Az én orvosom a nem veszélyeztetett terhesség esetén is azt mondja, hogy a 12. hétig inkább ne legyen szex, de ha jól érzed magad, és szex után nem görcsölsz, nem keményedsz, akkor óvatosan csináljátok. Az biztos, hogy nem most kell vadulni.
2014. jún. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia. Szerintem bizonyos reszben igen, attol fugg mi miatt veteltel el.

En nekem is volt egy 6 hetes vetelesem, es most ahogy ujra babas lettem, rohantam a dokihoz, kaptam utrogestant is, es sajnos a szexet is hanyagolnunk kell!:(

De a babaert mindent!!

Az orvossal ezt mindenkepp beszeld meg, lehet semmi baj nem lesz, de jobb a biztosra menni!!

Kellemes babavarast!!

7+1hkm

2014. jún. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is vetéltem. És most hogy újra terhes vagyok már a pozi teszt után kaptam utrogestant és mivel hüvelykúpként használom, ezért sem szexelhettünk. De amúgy sem mertem volna kockáztatni.
2014. jún. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Basszus,nekem semmit nem adott az orvos vetélés elkerülése érdekében...most megijedtem...
2014. jún. 17. 17:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Hogy történt az első vetélésed? Volt akkor barnázás, vérzés?

Mert ha igen, akkor az lehet progeszteronhiány és ebben az esetben azért a legtöbb orvos a következő terhességnél már progeszteronpótlást ad. Nekem progeszteronhiányom volt és hiába kaptam akkor a gyógyszert amikor barnázni kezdtem, sajnos már késő volt... Így most rögtön a pozitiv tesz után kaptam elővigyázatosságból a gyógyszert.

De ha nem progeszteronhiány miatt volt vetélésed, akkor nem baj, hogy nem kapod most ezt az gyógyszert.

2014. jún. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Véreztem,spontán vetélés!Akkor nem mondtak ilyet hogy progeszteronhiány miatt volt!Azt mondták,nem voltam még felkészülve...ennyi
2014. jún. 17. 19:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem mondták, hogy progeszteronhiány miatt. De amikor a vetélés után újra próbálkozhattunk, akkor én magánúton elvégeztettem hormonvizsgálatot (mert államilga nem akartak elküldeni rá) és ott kiderült, hogy éppen határon van az értékem, ami ahhoz elég, hogy teherbe essek, de a baba megtartásához már nem. Így már a magándoki ajánlásával mentem a pozitív teszttel a nőgyógyászhoz és rögtön kaptam is gyógyszert.
2014. jún. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De a vetélés bármi mástól is bekövetkezhet, nem biztos, hogy nálad progeszteronhiány volt az oka.
2014. jún. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!