Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen a helyes PCOS diéta?

Milyen a helyes PCOS diéta?

Figyelt kérdés

Nem jön a baba, illetve tavaly gógyszer után sikerült, de a 10. héten missedem volt. Azóta nem jön, inszemem volt, semmi... Clostyllal sincs peteérésem már. A doki szerint a PCOS nagyon enyhe fokú, nem is kell kezelni, de szerinte is ez az oka az anovulatiós ciklusaimnak.

Jövő hónapban megyünk a MM-be, de addig is, hogyan étkezzem?

160 cm vagyok és 86 kg. Szerintem úgy 20-25 kg-t kellene fogynom...

Nagyon nehéznek tűnik ez nekem, mert tartózkodni kell a CH-tól, de az sem mindegy melyikektől és az sem jó, ha túl keveset eszünk belőle. Aztán még el is kell osztani... Hm, nagyon el vagyok keseredve, kérlek segítsetek.


2014. jún. 22. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha már úgyis az MM-be készültök, hogy nem jutottál még el a honlapjukra??

[link]

[link] - külön portáluk van kifejezetten a diéta bemutatására is!

2014. jún. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ezt látod nem tudom, csak az elérhetőséget kerestem meg az orvosokról olvastam néhány szót...

De köszönöm a linkeket! :)

2014. jún. 22. 12:26
 3/9 anonim ***** válasza:

Először csináltasd meg a terheléses cukor és inzulinvizsgálatot, addig ne kezdj ditázni, mert nem fogsz valós eredményt kapni.

A MM-ben van diétás tanácsadás, ott mindent elmondanak, így neten hosszú lenne leírni. A pcos-ed nyilván nem enyhe ha nincs peteérése. Milyen a 3. napi hormonsorod.

2014. jún. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Volt inzulin terhelésem, cukor, arra a doki azt mondta jó...

A 3. napi hormonra is. Én már semmit nem értek...

2014. jún. 22. 12:32
 5/9 A kérdező kommentje:
2014. jún. 22. 12:32
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyértelműen minimum inzulinrezisztenciád van a cukrod nagyon nagyon rossz, hogy a 120 0 legmagasabb ez inkább már igt lesz mint ir.

3. napi hormonok?

2014. jún. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az miben másabb, mint az IR?


Hormonok csak 3. napiak vannak:


LH/FSH: 1,32

TSH: 2,880

Prolac: 203

FSH: 4,7

LH: 6,1

Ösztradiol: 20,7

Progi: 0,8

Teszteron: 0,4

Kortiz. 7-10 h: 163,8

2014. jún. 22. 12:49
 8/9 anonim ***** válasza:
A hormonjaid alapján is igen egyértelmű a PCOS, IR-ed vagy IGT-d van. De nyugi MM-ben segíteni fognak.
2014. jún. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ejj-ejj... És mind emellett elment az orvosom, akiben nagyon bíztam, a legjobb orvosnak számít a környéken. És baromi drága, mondanom sem kell.


Én is nagyon bízom a MM-ben. Helga doktornőhöz kértem időpontot, nem kellett volna egy dietetikushoz aznapra, mert nagyon messziről megyünk, 200 km...

2014. jún. 22. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!