Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Tanácsot szeretnék kérni....

Tanácsot szeretnék kérni. Fogyni szeretnék. Szénhidrátszegény diétát szeretnék kezdeni. Milyen lenne egy helyes napi étrend?

Figyelt kérdés

2013. aug. 19. 00:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden étkezésed valami rendes fehérjeforrást és sok zöldséget tartalmazzon, rendszeresen vidd be a megfelelő telítetlen zsírokat is. Tojás, soványtúró ,tengeri hal, sovány hús, ezeket az alapanyagokat kell zöldségekkel, némi gyümölccsel, fűszerekkel ,sóval, édesítővel változatosan elkészíteni. Mellé minden nap olajos magvakat vagy lenmag olajat fogyasztani.

Pölö reggelire lecsó paradicsommal, répa

napközben 2-3 étkezés diétás tonhalsaláta, egyik mellé mehet egy alma másik után egy marék mogyoró.

este soványtúró, natúr joghurt valahogy édesen elkészítve.

a fehérjepor jó az ilyesmihez de magában is hasznos és a + ízélmény sokat ér diétában. Multivitamin sem árt és a sok folyadék fontos.

2013. aug. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jòl leìrta az előttem szòlò. De szerintem azèrt ne hanyagold twljesen a szènhidràtbeviteled. Mondjuk reggelire bevihetnèl egy kis zabpelyhet, vagy màs alacsony glikemias indexű szenhidràtos ètelt.
2013. aug. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Húsokból és zöldségekből áll. Gombákkal, hallal, tojással.. némi olajos mag belefér. Nem kell félni a zsírbeviteltől.


Amiket az átlag emberek 'szénhidrátforrásoknak' gondolnak azok általában tök fölösleges töltelék kaják, általában olcsóak, de értelmetlenek is.


Ch-szegény táplálkozás mellett nemigen van értelmetlen étel. Minden tápláló, erről nem sokat kell magyarázni: húsfélék, belsőségek és friss zöldségek, nincs semmi felesleges adalék (keményítő, liszt, cukor..). Okos dolog a tejet is kizárni..!

2013. aug. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha sok zöldséget eszik, visz be szénhidrátot, a testnek annál nem kell több. Nekem személy szerint a mérsékelt szénhidrátbevitel lenne a célom (70-80g az már kellemes nekem, fogyok és jól érzem magam), de elsősorban a zöldségek miatt hajlamos vagyok kiszaladni a keretből :D A keményítős dolgok direkt bevonásával ereszdelahajam lenne. Ha mérsékelni akarom a szénhidrátbevitelt, evidens, hogy azokat élből kerülöm.
2013. aug. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is azért nem írtam őket mert nem kiszámolt étrendről beszélünk, és könnyen túlzásba lehet vinni. De egyébként szerintem hozzátartoznak a kiegyensúlyozott táplálkozáshoz, diéta alatt elég ami a zöldségben gyümölcsben van, de egyébként egy sportolónak komolyabb mennyiségű szénhidrát is kellhet. Egy diétázó sportolónak én azért tutira írnék az étrendjébe kevés zabot, gerslit, kukoricát.
2013. aug. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!