HSG? Laparoscopia?

Figyelt kérdés

Melyiket csinàlták nálatok?milyen volt?fájt?ért valamit?

Laparoscopia alatt az altatásos,hasi műtétes verziót értem!

Kérlek titeket osszátok meg minden "élményetek" ezzel kapcsolatban!

Köszönöm


2014. júl. 30. 17:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Laparoscpoiám volt. Altatásban végezték, ezért nem fájt egyáltalán. A műtétre való felkészûlés, a dolog lelki oldala és a műtéti körülmények voltak kellemetlenek. Egy hétig éreztem a műtét kellemetlen mellékhatásait. Fájt a vállam, nyakam a megdöntés, és a hasam a gázfeltöltés miatt.

Az derült ki, hogy minden rendben van odabent, nincs semmi eltérés.

2014. júl. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy vàlaszoltál!

Mások tapasztalatàra is kìváncsi lenném még

2014. júl. 31. 16:09
 3/13 anonim ***** válasza:
Ugyanazt tudom mondani, mint az első válaszoló. :)
2014. aug. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy válaszoltál :)
2014. aug. 1. 19:26
 5/13 anonim ***** válasza:

HSG-m volt.

Ami mellette szól: nincs altatás, kb.5 perc az egész, ha esetleg el van záródva a vezeték, a kontrasztanyaggal meg tudják bizonyos esetekben nyitni.

Felteszik a szondát, ami kicsit kellemetlen, utána amikor a kontrasztanyagot benyomja, akkor az egy feszítő érzés, meleget érzel. Te is látod, mi újság a röntgenen.

Utána másfél óra pihenés és mehetsz haza.

Mindenképpen ezt javaslom az altatásos műtét helyett.

2014. aug. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is,hogy válaszoltál!

Jók ezek a tapasztalatok!

2014. aug. 1. 19:38
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is lapar volt, és én is csak annyit tudok mondani, mint a többiek ezzel kapcsolatban. Mondjuk én nem tudtam mitől fáj a kulcscsontom, aztán kiderült, hogy a gázfeltöltés miatt, de az 3 nap után elmúlt, szerencsére.

Mellette érv a hsg-vel szemben, hogy durva elzáródást is meg tudnak vele szüntetni, míg a hsg-vel csak próbálkoznak, ha pedig nem megy, végül csak a lapar marad.

Amúgy nálam is rendben volt szerencsére minden.

2014. aug. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Az én orvosom nem is csinál HVG-t, csak laparoszkópiát, mert szerinte az nagyon stresszes, fájdalmas, és az esetleges elzáródást nem biztos, hogy képes megszüntetni. Utána úgyis csak műtét lenne a vége...

Plusz itt minden egyéb kiderül a kismedencei viszonyokról, nemcsak a petevezetékekről. Pl. vannak-e ciszták stb.


Én még ezelőtt sosem voltam altatva, hát ezt is ki kellett próbálni ;)

Nekem alig egy hónapja volt, már szinte el is felejtettem. Csak az bosszant, hogy nem derült ki semmi (ha érted, mire gondolok).

2014. aug. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Persze HSG-t akartam írni!
2014. aug. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A lapariscopia jobb. Nekem utána a rekeszizmom fájt meg a vállam - mozgásra. De ez napról-napra enyhül. Pár nap volt talán.

Az a lényeg, itt valóban nem kockáztatsz, hogy esetleg lesz még egy beavatkozás.

1 éjszakát töltöttem a kórházban.

Amúgy nekem a barátnőm csináltatott Hsg-t, félbehagyták, mert borzasztóan fájt neki. Aztán mikor újra rászánta magát az jött ki, hogy nem egyértelmű az eredmény. Mi értelme volt?

2014. aug. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!