Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hasonló helyzetben lévők...

Hasonló helyzetben lévők véleménye érdekelne. Hogyan hoztátok meg a döntést?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok. Most váltottam munkahelyet, próbaidős vagyok. Albérletben élek a párommal (6,5éve). Mindig nagyon vigyáztunk (gyógyszer+megszakításos egyszerre, sosem belém), de most sajnos megtörtént a "baj". 3 teszt is pozitív , dokinál még nem voltam jövőhétre van időpontom. De elgondolkoztam és érdekelne mások véleménye akik hasonló helyzetben voltak. Az én döntésem lesz, csak jó lenne mások tapasztalatait is elolvasni.

Átlagosan élünk, nekem van személyi kölcsönöm (tanfolyamot végeztem belőle) és még 1,5 évig törlesztem. Félretett pénzem nem sok van mert voltam munkanélkülin is 1,5 hónapig, ami volt feléltem. Jut kajára, jut ruhára és mozira is, de pl egy nyaralás már nem fér bele. Szülők segítenek még apróságokkal, így könnyebb. Viszont az, hogy kettőnknek ez elég addig rendben van, de egy gyerekkel hogyan?

Szerettem volna saját lakást (még ha hitelre is), de így hogyan? A másik, hogy most próbaidős vagyok, kirúgnának és a 9 hónap alatt 1 keresetből nem élünk meg. Főleg, hogy utána is csak gyest kapnék ami a kicsire el is megy ahogy van, sőt!.

Viszont a másik részről meg tudom később sem lesz sokkal jobb, csak nem mindegy, hogy mennyi esik ki. Mert lenne táppénz lehetőség és lenne gyed ami ugye nem mindegy. Ha tudnék dolgoznék is amíg birok, de mivel "veszélyes" munkám van, így biztos hogy nem engednék és én sem tudnám így vállalni.

A másik része, hogy erős dohányos vagyok és van rajtam 10kg felesleg. Így bele se mernék vágni...

De sok ismerősöm van aki túl van az abortuszon fiatalként, és most nem jön a baba milliókat öltek lombikba.

Nem azt várom, hogy írjátok le mit csináljak, mert ezt én döntöm el ugye, csak arra lennék kíváncsi, hogy hogyan hoztátok meg a döntést.

u.i: a barátom nem örül túlzottan (az oka a pénz, mert ő csak úgy tudja elképzelni ha milliomos lenne-álomvilágban él), nem is nagyon beszélünk róla.


2014. aug. 4. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Nehéz döntés.. Én valószínűleg megartanám, mert 27 évesen már nem tini az ember, én pld. megbántam, hogy majdnem 35 éves koromig vártam a szüléssel, hamarabb kellett volna (de jobb későn mint soha) :)


Összegezzétek a bevételeiteket és a kiadásaitokat a következő két évre. Pld. ha leszoknál a dohányzásról, az ott megmaradó pénz nem lenne elég a hitel törlesztőjére?


Ugyanakkor meg értem hogy felelősen szeretnél dönteni, hisz a gyerek egy életre szól, és az ember törekszik arra, hogy jó körülmények közé jöjjön a gyerek. Ráadásul a párod nem is örül neki... :(


Majd azért áruld el mit döntöttél. Én megtartanám :)

2014. aug. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ha leszokok a cigiről az fedezi bőven, még marad is egy kevés :) Azért említettem meg mert nem éppen egészséges az életmódom. étkezési gondjaim vannak. híztam mert nem eszek rendesen. Napi 1-2 alkalommal. Főtt ételt hetente/kéthetente. Vitaminokat szedek emiatt. Viszont maga a tudat, hogy baba lesz...Örülök is meg nem is.

A barátom biztos örül majd, de azért sem vállaltunk eddig mert szerinte csak úgy lehet bevállalni, ha nincs hitel, jó kereset, milliós kocsi, gyönyörű családi ház, nyaralások és ruházkodás, stb. Tenni nem tesz érte, csak álmodozik és irigykedik másokra. Nem tudom képes lenne-e "felnőni" ehhez a feladathoz. Mert ez a felfogás nem éppen felnőttre vall. Mindenki szeretne jól élni. Én képzem magam, hogy pár év múlva kicsit több legyen a fizum, de szeretem a szakmám, még akkor is, ha csak 110.000Ft-ot keresek kezdőként.

2014. aug. 4. 19:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Értem :)

Én - mint írtam - 35 évesen szültem. Most 40 vagyok, a gyerekem 5 éves. Mindig is jó állásom volt, jó fizetéssel, de az utóbbi évek katasztrófa.. (azért nincs okom panaszra), de diplomával fele fizetésért dolgozom, mint annak előtte, örülök hogy 40 évesen kisgyerekkel egyáltalán van munkahelyem. Ja, és még 2 évig hitelünk is van. Szóval most sokkal kevesebből gazdálkodunk, van autónk is, a lakásunk viszont (ami szép és tágas) még mindig hitellel terhelt.. szóval olyan hogy mindig minden szép és jó.. na olyan nem nagyon lesz.. :)

2014. aug. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is sokat gondolkodom, hogy vajon jobb lesz-e. Szerintem nem. Vagy ha jobb is, akkor sem úgy ahogyan azt a barátom elképzeli. Nekem nincs diplomám, de olyan munkám van amivel viszonylag könnyű elhelyezkedni, mert hiányszakma. A fizum bértábla szerint van, de nem nagyon rúgják ki az embereket (pont a hiány miatt), így azért nekem az is fontos, hogy viszonylag stabil (már amennyire ez kimondható így).
2014. aug. 4. 20:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézd, 27 éves vagy, bőven érett a gyerekvállalásra. Ettől sokkal nehezebb körülmények között is születnek gyerekek, sokan bevállalják fiatalon is, sokszor a szülők nyakára. Nektek azért már viszonylag önálló életetek van, átlagos pénzügyi lehetőségekkel. Biztos, hogy megtartanám a helyedben. Olyan korban vagy, amikor már az évekkel csökken a teherbeesés lehetősége. Ne 40 évesen kapj észbe, amikor már meglesz mindenetek, csak a termékenységed nem...
2014. aug. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is tartsd meg!

Ha próbaidős vagy akkor ha tehet, csak a próbaidő lejárta után jelentsd be.

Egyébként az előttem szólók minden érvet felsoroltak.

És azt érzem az írásaidból, hogy szeretnéd ezt a babát. :)


Ha fél évvel ezelőtt csak fele ilyen szerencsés helyzetben lettem volna egy percig sem gondolkodom, hogy megtartsam-e. De sajnos nem voltam...

És ezzel a tudattal élni nagyon fájdalmas.

Hallgass a szívedre...hiszen talán már kettő is dobog benned. :)

A cigit lerakod, nem lesz gond. :)

És mostantól jobban figyelsz az evésre. :)

Ezek miatt ne aggódj.


És szerintem idővel a párod is felnő ehhez, legkésőbb akkor ha a kezében tartja a picit. :)

2014. aug. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!