Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aggódom, lehet el kellene...

Aggódom, lehet el kellene mennem orvoshoz?

Figyelt kérdés
Tegnap délután óta feszül az alhasam, néha fáj, néha szúr a méhem. Nehéz fizikai munkát végzek, és a sok hajolgatástól, pakolástól hányingerem is lesz, de nem az az erős, csak enyhe. A hétvégére nem várom. Van olyan teszt ami kimutatja, ha pozitív vagyok, vagy még korai?

2014. aug. 11. 21:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha elmész dokihoz reggel, elküld laborba, még aznap biztosra megtudod a vérből. A teszteknek több idő kell.
2014. aug. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
*nekem kb. 8-9 naposan mutatta ki nagyon halványan, olyan halványan, hogy teljesen bizonytalanná tett és még napokig ilyen is volt. A vérből azonnal látszott.
2014. aug. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A nőgyógyászom csak szerda DU rendel. Holnap meg egy számomra ismeretlen öreg görög... Hőgyógyász írhat fel labor vizsgálatot, vagy megteheti a háziorvos is?
2014. aug. 11. 22:10
 4/14 anonim ***** válasza:

A háziorvost nem tudom, de ha tudod a telefonszámát, hívd fel és kérdezd meg.

A nőgyógyász pedig fogja kérdezni, hogy teszteltél-e. Mondhatod, hogy nem, még korai ahhoz, de akkor már érdemes megpróbálni. A DM-ben vannak 3-400ft os tesztek is.

Egy hcg szintet kell nézetni a vérben. Ha elmondod, hogy lehetséges, hogy terhes vagy, de a munkahelyed veszélyes lenne a terhességedre nagyon, a teszthez még korai, viszont szurkál a petefészked és émelyegsz is + tervben is van a baba, akkor egy normális a doki elküld laborba akkor is, ha nem hozzá szoktál járni.


Én csak beestem egyhez annak idején azzal, hogy babát szeretnénk és úgy gondolom, terhes vagyok. Volt tesztem, de vagy kétcsíkos volt, vagy nem. Én annak láttam, párom nem. Az orvos nem látott semmit az ultrahangon, elküldött laborba. Az a tuti.

2014. aug. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék paraszt lenni, de miért nem lehet kivárni még ezt a 4-5 napot?

A várt/nem várt idején a teszt igen nagy eséllyel kimutatja a terhességet. Miért kell elmenni 5 nappal hamarabb az orvoshoz, és mondvacsinált indokkal vérből tesztet kérni? Így sem éppen jó az eü helyzet, miért kell totál feleslegesen még jobban leterhelni? Egyrészt az orvos, akihez elmegy, másrészt a vérvételes személyzet, harmadrészt a laboros, na meg ugye a vizsgálatnak is ára van.

Persze ha valakinek tényleg fontos, hogy azonnal tudja, ha terhes (pl. vetélése volt korábban és progeszteronpótlásra szorul), akkor oké, de indokolatlanul miért kell?

2014. aug. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

a kérdező leírta, hogy nehéz fizikai munkát végez.

ez nem mondvacsinált indok. nem végezhet ilyet, ha terhes és akkor sem, ha szeretne az maradni.

2014. aug. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Bocsánat, azon a fél mondaton átsiklottam.
2014. aug. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Voltam dokinál, csinált úlrtahangot. Van egy pici folt, amire azt mondta az még bármi lehet, ha terhes vagyok, akkor az lesz az. Nem küldött el vérvételre, és nem is nagyon foglalkozott azzal, hogy nehéz fizikai munkát végzek.
2014. aug. 12. 18:06
 9/14 anonim ***** válasza:

Puff. Erre nehéz mondani szépet.


Ha szeretnéd és megteheted, akkor beszélj a háziorvossal erről és kérj tőle egy hét pihenőt, ameddig tuti nem lesz. Ha a munkád nehéz fizikai és a terhesség miatt nem kapsz könnyítést, veszélyeztetett terhesnek is kiírhatnak.


Nem értem az orvosokat, mert én is OEPes rendelésen voltam, de nem így kezelték a helyzetet.

2014. aug. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Háziorvosom csak 3 napra írt ki, szóval pénteken hajnalban kelhetek fel. Csinálok egy vizelet tesztet, és ha pozitív lesz, megmondom, nem vagyok hajlandó semmi fizikai munkát elvégezni. Nagykereskedelmi áruházban dolgozok, és ha baba van, kirakom a címkéket és pá.
2014. aug. 13. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!