Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 15 éves vagyok. Késett a...

15 éves vagyok. Késett a menstruációm, vettem egy tesztet és pozitív lett, hogy mondjam el anyunak?

Figyelt kérdés
Először fordult elő,hogy nem védekeztünk a barátommal.Aztán nem jött meg,vártam egy hetet,hogy hátha,de semmi.Mikor láttam,hogy a teszt pozitív először nagyon megijedtem,elkezdtem sírni de aztán valahogy mégis boldog lettem.Nagyon szeretném megtartani a babát,de nagyon félek anyu reakciójától.Ő is tudja mennyire vágyom erre,de mégis mikor régebben felhoztam neki ezt a témát hallani se akart róla.:(( Ha van itt hozzám hasonló lány,hogy mondtad el anyukádnak?

2014. aug. 21. 00:07
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

bocsánat siettem

*szólnék

*15 éves kislány

*20

2014. aug. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

15.

Az a 14.életév már csak 12!


"197.§. 2) Szexuális erőszakot követ el az is, és öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés büntetéssel büntetendő, aki tizenkettedik életévét be nem töltött személlyel szexuális cselekményt végez vagy végeztet.

2014. aug. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
89%

Hmm...Hogy mond el?

GYORSAN!

Az h neked 15 évesen nem fordult meg a fejedben(1,5 év szexuális élet után) h esetleg védekezni kellene....az sem oké, de hogy egy 20 éves srácnak is csak ennyi esze van...

Valamint érdemes elgondolkodni rajta, h aki fiúk nem mernek a saját korosztályukkal kezdeni, hanem ennyivel lejjebb turkálnak, azok mennyire bátrak, erős jelleműek?? Ne engedd magad becsapni, azért mert egy srác idősebb, korántsem jelenti azt, h érett, felelősségtudó stb. Érdemes arra, h odaadd neki magad..


Ha annyira szülni akarsz akkor szerintem add örökbe, elvégre joga van egy normális élethez. Nem támogatom az abortuszt, de kétlem, h a környezeted hagy neked más választást...de teljesen megértem őket. Anno a 17-18 éves osztálytársnőmet se tudtam lebeszélni róla. Azóta a srác "csinált" még neki, így 3 gyerekkel hagyhatta faképnél. Korántsem egy álom az élete.


Valamint én is 15 voltam amikor elveszítettem a szüzességem(de ez 1x-ri alkalom volt, a következő már a férjem volt 22 évesen) és az első gondolatom az volt, h gumi nélkül rám se nézzen!!! Zavarba voltam, nem voltam biztos az egészben, mert a srác idősebb is volt, meg nagyon nyomult...de annyi bátorság volt bennem, h kiálljak magamért ennyire.


Ne teketóriázz! Míg nem mentek orvoshoz, igyál esetleg cickafark teát,a spontán vetélés még mindig jobb mint az orvosi abortusz. De mivel fiatal szervezet vagy koránt sem biztos, h ez neked okoz is vetélést. És a meleg (40 fokos legalább) fürdő is előidézheti. Én nem is merek emiatt elmenni gyógyfürdőbe, nehogy vetéljek..

2014. aug. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
Én most a kérdezőtől szeretnék segítséget kérni, mint 15 éves kamasz anyukája. Érteni szeretném, hogy történhet ez meg. Úgy értem, nem mondta el az anyukád mit, mitől, hogyan? Vagy úgy voltatok vele "egyszer élünk". Szeretném megérteni és felkészülni/felkészíteni... Szal értitek. Ha a gyerek ilyennel elém állna, először magamban keresném a hibát. De most komolyan, mit kell ahhoz tenni a nyilvánvalón túl, hogy ez ne essen meg??
2014. aug. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
84%
Kedves Utolsó...bár nem a kérdező vagyok, de szerintem nem a szülő hibája, egyszerűen nem tehet róla, hogy buta a gyereke. Bocs hogy ezt írom, de van kiindulási alapom. Nekem anyum soha nem beszélt arról, max. párszor elmondta, hogy "Kislányom, védekezzetek!"...nekem ez ciki volt, nem beszéltem meg vele ilyen dolgokat, úgyhogy gyorsan ott is hagytam. Ennek ellenére mindig volt annyi eszem, hogy tudjam, mit kell tenni. Igen, 15 évesen is!! Egy barátnőm azonban istentudjahogy 18 évesen teherbe esett, úgy, hogy szintén tök normális szülei vannak. Szóval ez szerintem teljes mértékben a gyerektől függ....attól, hogy a szülei nem beszélnek neki ilyenről, még lehet okos. Látod, én sem a szüleimtől tanultam meg védekezni meg szexelni pláne nem....egyszerűen a mai fiatalokban már nincs félelemérzet, felelősség meg még annyi sem. És ez elszomorító, azok után, hogy rengeteg szülő babát akar és nem jön össze, ők meg egy kis hancurral összehozzák a gyereket, aztán elvetetik...mert milyen nagyok ők ehhez.
2014. aug. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
Nem nyugtattál meg? :( Eddig azt hittem, minden lehetőt megtettem, de mivel itt naponta 3 ilyet olvasok...
2014. aug. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

én sem kaptam nagy szülői felvilágosítást


és igen csináltam védekezés nélkül, a legelsőnél

hogy miért? nem is tudom megmondani, nem gondolkoztam, pedig nem voltam fiatal

előtte mindig volt rajta gumi, mikor úgy volt, hogy megtörténik és próbálkoztunk, de akkor nem

nem a neveltetésem miatt

hanem csak kikapcsoltam, nem ment el, nem lett semmi baj

de utána nőgyógyász, tabletta és biztonság!

szerintem sokan mennek ebbe bele 1× és szerencse kell, valaki tanul belőle, valaki úgy van vele, ha egyszer nem lett baj, máskor se lesz...

2014. aug. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

"mit kell ahhoz tenni a nyilvánvalón túl, hogy ez ne essen meg??"


Normálisan nevelni,hogy tudja hogy gyerekként nem is él nemi életet mert nem felnőtt.

2014. aug. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim válasza:
100%
én elmondtam, hogy késett, csináltam tesztet és pozitív lett .. ezen a részén ne agyalj sokat, vagy ideges lesz vagy nem, de utána mindenképp segíteni fog.Mégis a lánya vagy:) Viszont azt fura hogy 15 évesen gyereket szeretnél.
2014. aug. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
96%

Hát mit mondja,gratula...


Szülőként biztosan sírógörcsöt kapnék,de ha meg akarod tartani,mit tehetnék,melletted volnék.Habár nagyon kőkemény és fájdalmas leckéket fogsz kapni az élettől ha megszülöd.El sem tudod képzelni mennyire nehéz lesz.De a felelőtlenséged ellenére legalább nem rögtön abortuszra rohansz,ezt becsülöm benned.Vállald a felelősséget,de kösd fel a gatyádat mert nagyon kemény életed lesz.

2014. aug. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!