Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tennétek, ha babavállalás...

Mit tennétek, ha babavállalás előtt állnátok és a párotok nem hajlandó lemondani a cigarettáról?

Figyelt kérdés

Én nagyon félek, hogy nem lesz egészséges babánk, mert nekem is van egy csomó bajom, már ott tart a dokim, hogy csak a lombik jöhet szóba, és akkor még ez is...

Mit mondjak neki? Mit csináljak vele?!


2010. jan. 18. 15:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, kedvesem, a nikotin valóban rontja a spermák minőségét, de én úgy tudom, hogy csak a mozgékonyságukat. Tehát magában a hordozott DNS-ben nem tesz kárt. Ergo: lehet, hogy amiatt, hogy a párod dohányos, nehezebben esel teherbe, de hogy emiatt beteg nem lesz a babád, az tuti! Neki egy "menetes" munkája van, a többi rajtad és a Jóistenen múlik.

Nálunk is apuka kemény dohányos volt, mikor beütött a babaprojekt, letette, de olyan hamar megfogantam, hogy ideje nem volt semmit tisztulni a kiskatonáknak, a fiam most múlt 2 éves és szuperintelligens srác. Most várom a másodikat (azóta leszokott a férjem teljesen).

Tudok nekem ajánlani valamit. Könyvesboltban lehet kapni egy hangoskönyvet (címet sajna nem tudok), ami direkt a leszokáshoz van. Világsiker, a párom is ezzel tette le a cigit, pedig 20 (!!) éve füstölt. Egy próbát megér.

Ja, és ami nagyon fontos: CSAK POZITÍVAN!!!

:)

2010. jan. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A nikotin nem tesz kárt a spermában, csak épp a minőségét rontja: kevesebb hímivarsejt lesz az ondóban, kisebb mozgékonysággal stb. De a magzati dns-t nem károsítja, ahogy előttem is írták, azaz a babád ettől nem lesz beteg, csak lehet, hogy nehezebben jön össze.


Amúgy meg minimum 3 hónapra kellene leállnia vele, a sperma ugyanis ennyi idő alatt "érik meg". 3 hét, az kutyafüle, csak magát kínozta vele, de semmit sem használt neked.

2010. jan. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
rég rossz ha már most így állsz a dolgokhoz.szegény párod...mért kéne neki leszoknia??
2010. jan. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

15:37-es vagyok ismét


Képzeld el, át tudom érezni az aggodalmadat:-))

Az első terhességemmel 12 hetesen vetéltem el, egy elfelejtett injekció miatt, amit nem adtak be nekem az ellenanyag termelés miatt.A második terhességemből 28-29.hétre született a kislányom, aki másfél hetesen meghalt.(Vele pedig csak 12 hétig aggódtam.) A harmadik projektünket 28-29 hétig aggódtam végig, arról nem is beszélve, hogy előtte mennyit, mert fostam, hogy megint elvesztem a babánkat. Életerős, sportos nő voltam.Aztán a fiam is 35-36 hétre született és 4 napig inkubátorban volt a tüdeje miatt, én közben majdnem meghaltam, vérátömlesztéssel, két kürettel+egy műtéttel megmaradtam. Hidd el, tudom, mi az aggodalom!:-)))

Most is bármikor szülnék még egy gyereket, mert az embernek erőt kell vennie magán és pozitívan előre tekinteni, másképpen zubbonyban rohangálhatnék én is.

Mindennek eljön a megfelelő ideje!Normális úton sem mindenkinek egyszerű, de én azt mondom, hogy úgy nem is fogan meg egy gyerek, ha full stressz anyuka. Keep smiling!

2010. jan. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha rágörcsölsz a témára, akkor tuti a kudarc. Mondj le egy időre a gyerek iránti vágyadról, aztán mikor nem is hiszed, teherbe fogsz esni! Csak nyugi!Jön az a gyerek, ha itt az ideje!
2010. jan. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!