Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire jó, ha csak másfél...

Mennyire jó, ha csak másfél év van a két gyerek között?

Figyelt kérdés
2014. szept. 27. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre 2 hetes tapasztalatom van.

Lehet megőrülök...

A nagy jön-megy, felfedez, kiabál, ott van mindenhol, ha nem lát már anyaaaaaaaaaaaaa.

A picike délelőtt kb semmit nem alszik, most taknyos is, plusz a pocakkal is gondok vannak/ lesznek azt hiszem...

Szóval egyelőre kemény nagyon a dolog. Ha nem lenne segítségem most, nem tudom mi lenne. Ebéd tutira nem.

2014. szept. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nálunk még csak tervbe van. De szeretnénk a másodikat, mire a kettöt tölti. De hamarabb szeretnènk próbálkozni, mert a nagy nehezebben jött össze. Ìgy meg ha most hamarabb sikerül, akkor lenne köztük kb. 18 hónap.
2014. szept. 27. 15:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk pontosan 18 hónap van, őrület volt az eleje, de később jobb lesz. Az első válaszolónak is kitartás!

Kettőt pelenkázni, mindig úgy jött ki, hogy felváltva aludtak, vagy nem is aludtak, volt olyan, hogy egyszerre etettem mind a kettőt, a nagyot kanállal az egyik kezemmel, a másik kezemben meg a pici és szoptattam, mert már annyira ordított, nem bírt várni, a sétára elindulás egy fél óra, mindkettőt öltöztetni, no meg az esti fürdetés, volt néhány verzió, mire rájöttünk, nekünk hogy legyen jó, hogy mindkettő ágyba kerüljön estére.

Na de hónapról hónapra könyebb lett, és amikor a kicsi olyan 1 éves a nagy meg 2,5 akkorra már álom volt minden olyan aranyosak voltak, eljátszottak együtt, a kicsi a nagytól tanult mindent, mindenben utánozta. Később meg még jobb a kis korkülönbség, csak az eleje nehéz, erre fel kell készülni.

2014. szept. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak olyanoknak ajánlom akinek van segítsége. 11 hónapos volt a fiam amikor terhes lettem, nemrég tanult meg járni, mozgékony, én meg émelyegve rohantam utána mindenhová 3 hónapig. Utána problémás volt a terhességem, feküdni is kellett, a gyereket beültettem a tévé elé. Nem volt segítségem, senki. Még a férjem is késő estig dolgozott, nem terveztük be hogy gond lehet a terhességgel, az első nagyon könnyű volt, észre sem vettem hogy terhes vagyok. Persze a gyereket cipelni kellett, nem tudtam elkerülni egy másfél évesnél, még nagy pocakkal sem. Pelenkázni kellet, magától nem jött oda, be kellett hozni az udvarról stb. Vagy a túlhajszoltságtól, vagy csak azért mert problémás volt a terhesség (többek között harántfekvés), korababa lett, sürgősségi császár, mentők vittek be. Miután hazajöttünk a babával (előtte 3 hétig a férjem szabin mert a nagyobbik gyerek beteg volt), egyedül maradtam velük mert elfogyott a párom szabija. És a korababát 1 hónapig nem szabad kivinni. Gondolhatod hogy ez mennyire megviselte a nagyot. Egész nap bent dekkoltunk a lakásban. És nem emelhettem fel a császár miatt. Eléggé hisztis, nyűgös lett. Én pedig teljesen kikészültem. Türelmes ember vagyok, de ez nekem is nagyon sok. Ha lenne segítségem, elviselhető lenne, amikor csak 1 gyerek volt, játszva megoldottam pedig hasfájós volt, rossz alvó stb, de kettővel rémálom. Elaltatni délben a nagyot nem lehet mert a kicsi akkor nyűgös. Ő is hasfájós, este ordít, amikor a nagyot vacsoráztatnom kéne. Az esti altatás is sokszor horror. Gyakran sírok is. Nem így terveztük. Szóval csak úgy ajánlom ha van segítséged, vagy a férjed sokat van otthon, és ha esetleg valami rosszul sül el (terhesség alatt feküdni kell stb) akkor legyen segítséged különben a nagyobbik gyerek lelkileg sérül, és te is. A kicsi már 6 hónapos, még nem forog, mert korababa, de már számolom a perceket amikor tud majd ülve játszani, mindenki azt mondja hogy onnantól sokkal jobb lesz. Hű de várom! :) De ha ezt amit leírtam simán bírod, akkor érdemes belevágni mert elvileg ők jobban eljátszanak majd egymással mert kicsi a korkülönbség.
2014. szept. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát gondolom én is, hogy nem lesz egyszerű. De lenne segítség. Azt én is hallottam,hogy jobban eljátszanak majd. Csak megoldjuk majd!;-) Kedves eddigi válaszolók! Kitartást nektek is! :-)
2014. szept. 27. 16:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 17 hónap van köztük. Onnantól, hogy mindkettő egyszerre alszik ebéd után, sokkal könnyebb. Nekem már 6 és 4,5 évesek egy jóideje már érezhető a kis korkülönbség előnye, mostmár álom, ahogy telnek a napjaink. De az első 1-2 év nagyon nehéz volt. Ha lesz segítséged, akkor szerintem ne hezitáljatok, a kezdeti időszakot túl kell élni, utána lehet élvezni a két kicsit és hosszú távon szerintem nagyon jó nekik így. Én most látom, hogy mennyi pluszt kapnak egy bensőséges testvérkapcsolatban, és áldom az eszem, hogy így akartuk.
2014. szept. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!