Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tudom amit szeretnék az nem...

Tudom amit szeretnék az nem szép dolog, és nem is jó, stb. Nem kell leírni. Meg, hogy így nem jó a gyereknek, meg úgy, tudom. Inkább az érdekel, hogy valaki érzett-e már így mint én, és mi lett a vége a dolognak?

Figyelt kérdés
Férjemmel nem vagyunk valami túl jóban, kiszerettem belőle. Ő még szeret engem, de Ő is úgy van vele, hogy nem kellene két gyerek akkor már nem lennénk valszeg együtt. Semmi extra nincs, csak hát nem olyan mint régen volt a kapcsolatunk. Mindegy mik a gondok, most nem ez a lényeg. Hanem, hogy nem akarunk elválni a gyerekek miatt. Ebben mindketten biztosak vagyunk. Ő is imádja őket én is. Nagyon Apásak és Anyásak a gyerekek. Mindkettőnkhöz nagyon ragaszkodnak. Férjemmel beszéltünk róla, hogy legyen harmadik. Én nagyon szeretném, végül is Ő is. Viszont én tudom, hogy kb csak azért akarom a gyereket, mert gyereket szeretnék, nem azért mert a férjemet annyira szeretem. Tudom, hogy soha nem fogunk elválni, erről beszéltünk többször is, de Ő nem tudná a gyereket elhagyni. Nekem is ők a fontosak, mindennél. Elvagyunk annyira, hogy ez megoldható legyen. De akkor is ott van a nagyon erős érzés bennem, hogy én nagyon szeretnék még egy babát. Valaki volt már így, hogy tudta a kapcsolata nem a legjobb, de akart babát és lett is? Nem kell kioktatás tudom, hogy nem a legideálisabb dolog, de én nem tudok erről lemondani, annak ellenére, hogy van már két gyerekem, nekem mindig is 3 gyerek volt az álmom. Ha férjem el is hagy fel tudom nevelni őket, ezen is gondolkodtam, mind anyagilag mind érzelmileg vagyok azon a szinten, szüleim is segítenek, ha kell a gyerekekkel most is és később is segítenének. Munkám is olyan, hogy megoldható bármi.
2014. okt. 3. 10:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
55%
Bennem az merült fel, hogy milyen példát mutatsz a gyerekeidnek. Meg mit jelent számodra, hogy elvagytok egymás mellett. Minden hol vannak hullám völgyek. Lehet ti is ebben vagytok. De ha ez komolyabb akkor viszont tuti nem maradnék benne egy olyan kapcsolatban ahol nem vagyok boldog. A gyerekek is látják, ha van konfliktus. Tudom, mertt a lányom mindig megviseli, hogy ha mi kicsit összekapunk.
2014. okt. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

En megertelek,és ha a férjed is szeretne akkor szülnek is harmadik babat.De! csak akkor,ha a kölcsönös szeretet,tisztelet megvan köztetek,csak esetleg nem lángol ugy a kapcsolatot ok mint régen.

Ha viszont nincs ilyen érzelmi kapocs köztetek "csak elviselitek" egymást akkor azt hiszem nem kéne ebbe meg egy babat beleszulni!

Valószínűnek tartom ahogy többen is írtak,hogy hosszú tavon csak meg romlik ez a viszony..es akkor mi lenne azzal a pici babával illetve a testvéreivel.

2014. okt. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Sajnos hiába gondoljátok azt a férjeddel, hogy ez hosszú távon tartható állapot, nem lesz az, hidd el! Előbb-utóbb amiatt, hogy csak a gyerekek miatt működik, más nem mozgatja már a szálakat, valamelyikőtöknél kiborul a bili. Ez tényleg nem ideális még a meglévő 2 gyereknek sem, nemhogy a háromnak. Azt, hogy te egyedül is fel tudnál nevelni 3 gyereket? Sajnos tele van ez az ország így gondolkodó anyákkal, akik utána abból nevelik mégis a gyermeket, amit az én fizetésemből levonnak, ezért nem jut nekem a 2 gyerekemre. Bármikor megváltozhat a szüleid helyzete, a te egészséged...(ne így legyen, de ezzel is kalkulálj!)Még 1 gyereket is nagyon nehéz egyedül felnevelni, nemhogy kettőt, vagy ne adj Isten hármat, akármennyire is gondolod anyagilag vagy egészségileg vagy lelkileg stabilnak magad. Gondold meg, nagyon értékes hozzászólások vannak, olvasd el őket figyelmesen.
2014. okt. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ne csináld.

Ez senkinek nem jó. Most rövid távon azt gondolod, hogy igen, pedig nem.

A gyerekek nem hülyék, megérzik, ha valami gond van a szüleik házasságával, szerintem a Tieitek is érzik, sejtik.

Az, hogy nem szereted a férjedet, és ő sem téged, arra garancia, hogy előbb-utóbb valamelyikőtök ki fog lépni a kapcsolatból, mert jön egy harmadik fél.

Az még egy dolog, hogy anyagilag egyedül maradsz a két gyerekkel, de nekik ezt majd érzelmileg is fel kell dolgozniuk, csonka család, stb.

A másik, amit valaki előttem leírt már: hogyan lehet így tenni, mert akkor ez csak egy mechanikai aktus lenne, gyerekcsinálás céljából, nem szeretkezés.....

Sajnálom, hogy ez van veletek, gondold át, de ebbe a kapcsolatba még egy gyermeket.... a két meglévőnek is elég nehéz lesz....

2014. okt. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Ahol a felek már nem szeretik egymást férjként és feleségként, ott egy idő után fel fog bukkanni egy külsős harmadik. Nem kell egymást lángoló szerelemmel szeretni az évek múlásával, de mégis marad szeretet a felek között, ahol lehet gyermekeket egészséges módon nevelni.

De te azt mondod, kiszerettél belőle, ő még valamennyire szeret téged. Simán elhiszem, hogy nemsokára megakad a szemed valakin. És akkor hogyan tovább? Eljátsszátok a rendben lévő kapcsolatot a gyerekek miatt, és te lopva próbálsz időt szakítani az új szerelemre?

2014. okt. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
51%

A kerdesedre valaszolva, en nem ereztem igy, de a szuleink es a nagyszuleink korosztalyabol szerintem nagyon sokan ereztek igy. Az eddigi valaszoloktol azt szeretbem kerdezni, hogy mibol gondoljak, hogy a szulok rossz peldat mitatnak? Lehetseges, hogy tisztelik egymast es szep apa-anya peldat mutatnak a gyerekeknek.

Szerintem nem vagy onzo, ha a ferjed is akarja, en biztos nem hagynam ki a helyedben. Olyan nehez jo apat talalni. Hatha kesobb te is visszaszeretsz bele!

2014. okt. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak akik a kérdésre válaszoltak.
2014. okt. 3. 14:46
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
16 válasz született, mindenki ugyanazt gondolja.
2014. okt. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy csak két válaszoló válaszolt a kérdésemre. Ezeket tudtam eddig is, hogy nem egy ideális állapot. Nem vagyok buta, és nem vagyok önző, a férjem sem az. Megbeszéltünk vele valamit, és eldöntöttünk valamit. Az volt a kérdésem, hogy valaki élte ezt át? és mi lett a végkifejlet? Ennyi, hogy más is érzett-e így? Direkt leírtam, hogy tudom és ismerem ezeket az érveket. De azért tényleg köszönöm. Azért írtam, hogy el tudom tartani a 3 gyereket is, mert tudtam, hogy jönnek majd azok, hogy persze mert majd ott a tartásdíj. Nem erre pályázom. Nem is lenne alapja.
2014. okt. 3. 14:53
 20/22 anonim ***** válasza:
64%
Ha a férjeddel ezt így normálisan megbeszéltétek, akkor tegyétek azt, ami mindkettőtöknek jó. Ha szeretnétek a 3. babát, akkor legyen. Engem meg pontozhatnak lefele... De ez a ti döntésetek, bár láthatod, hogy így a többség nem vállalna harmadikat, mint ahogy én sem.
2014. okt. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!