Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tudom amit szeretnék az nem...

Tudom amit szeretnék az nem szép dolog, és nem is jó, stb. Nem kell leírni. Meg, hogy így nem jó a gyereknek, meg úgy, tudom. Inkább az érdekel, hogy valaki érzett-e már így mint én, és mi lett a vége a dolognak?

Figyelt kérdés
Férjemmel nem vagyunk valami túl jóban, kiszerettem belőle. Ő még szeret engem, de Ő is úgy van vele, hogy nem kellene két gyerek akkor már nem lennénk valszeg együtt. Semmi extra nincs, csak hát nem olyan mint régen volt a kapcsolatunk. Mindegy mik a gondok, most nem ez a lényeg. Hanem, hogy nem akarunk elválni a gyerekek miatt. Ebben mindketten biztosak vagyunk. Ő is imádja őket én is. Nagyon Apásak és Anyásak a gyerekek. Mindkettőnkhöz nagyon ragaszkodnak. Férjemmel beszéltünk róla, hogy legyen harmadik. Én nagyon szeretném, végül is Ő is. Viszont én tudom, hogy kb csak azért akarom a gyereket, mert gyereket szeretnék, nem azért mert a férjemet annyira szeretem. Tudom, hogy soha nem fogunk elválni, erről beszéltünk többször is, de Ő nem tudná a gyereket elhagyni. Nekem is ők a fontosak, mindennél. Elvagyunk annyira, hogy ez megoldható legyen. De akkor is ott van a nagyon erős érzés bennem, hogy én nagyon szeretnék még egy babát. Valaki volt már így, hogy tudta a kapcsolata nem a legjobb, de akart babát és lett is? Nem kell kioktatás tudom, hogy nem a legideálisabb dolog, de én nem tudok erről lemondani, annak ellenére, hogy van már két gyerekem, nekem mindig is 3 gyerek volt az álmom. Ha férjem el is hagy fel tudom nevelni őket, ezen is gondolkodtam, mind anyagilag mind érzelmileg vagyok azon a szinten, szüleim is segítenek, ha kell a gyerekekkel most is és később is segítenének. Munkám is olyan, hogy megoldható bármi.
2014. okt. 3. 10:21
1 2 3
 21/22 miamiu válasza:

Gyerek szempontból nem voltam ilyen helyzetben, én inkább a kapcsolati problémádra reagálnék.

Ha fontos neked, hogy együtt legyen a család és a gyerekeid (esetleg a 3. is) boldogok legyenek, akkor állj neki és próbáld megoldani a problémákat a férjeddel!


Normális, hogy nem olyan már vele mint az elején. Egy hosszú kapcsolat nagyon sok nehézséggel, kompromisszummal és munkával jár. Meg kell dolgozni azért, hogy jó maradjon. Magától senkinek sem megy!


Ha hajlandóak vagytok tenni a kapcsolatotokért akkor a már meglévő gyerekek sem a boldogtalan szülők példáját látják, és sokkal ideálisabb környezet lesz a 3.-nak is.


Egyébként aki szerint rossz példa ez a boldogtalan szülő dolog, az a válást meg jó példának tartja??? Szerintem nem sokkal jobb.


Ha önerőből nem megy, menjetek párterápiára! Magatokért és a gyerekekért is és szerintem ez sok problémát meg tudna oldani!


Ne add fel, szerintem érdemes küzdeni azért, hogy legyen egy életre szóló jó kapcsolatod, boldog családod!!! Sok sikert! :)

2014. okt. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Amúgy sógornőm volt így: egy haldokló kapcsolat (mert a tiétek az, mivel te ezt az embert már nem szereted), ahol ő akart gyereket, a férfi nem igazán. Összejött a baba, de mivel nem működött már a kapcsolat és egyik fél nem szerette a másikat (ott fordítva volt, az apa nem szerette a sógornőmet), szakítás lett a vége.

Akárhogy fogadkoztak, hogy majd a gyerek miatt jóban lesznek, stb., nem sikerült, megy az adok-kapok, amiből kap a gyerek is, egymást fúrják a gyerek előtt, 2 hetente láthatás, vita a pénzen, te ezt vedd meg, nálad csokit ne egyen, stb.

Borzalom.

Szóval egy haldokló kapcsolatba gyermeket szülni a legnagyobb önzőség és felelőtlenség és nagy éretlenségre vall, hiába van 2 gyereked, mert te magad is megfogalmaztad a kérdésedben, hogy tudod, hogy rossz ("Tudom amit szeretnék az nem szép dolog, és nem is jó, stb. Nem kell leírni. Meg, hogy így nem jó a gyereknek, meg úgy, tudom.").

Amúgy jövőkép: oké, meglesz a harmadik gyerek, férjed megunja, hogy már nem tekintesz rá férfiként és nem szereted (akármilyen szerető apa egy férfi, azért férfiúi önérzetük van), megismerkedik valakivel, otthagy, viszi a gyerekeket láthatásra 2 hetente. Azért őt írom, mert szerintem neked a 3 gyerekkel nehezebb lesz ismerkedni és olyan férfit találni, aki elfogadja a gyermekeidet.

Naivság ezt hinni, amit írsz: "Tudom, hogy soha nem fogunk elválni, erről beszéltünk többször is"..... :)

Előbb-utóbb betelik a pohara, meglátod.

2014. okt. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!