Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Érdemes szedni magzatvédő...

Érdemes szedni magzatvédő vitamint?

Figyelt kérdés
3 hónap múlva belevágunk a babaprojektbe, első lenne, nem tudok semmit a témáról. Szedjek vmi vitamint, ha igen, mit, mennyivel előtte?
2014. dec. 31. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, én 3-4 hónappal előbb szedni kezdtem. Budapest közepén nemigen jutunk minőségi növényekhez, gyümölcsökhöz, zöldségekhez, és bár tudatosan étkezem, nem bízom abban, hogy mindent megfelelő mennyiségben be tudok vinni a szervezetembe. Nem bántam, hogy szedtem. :) A babám makk egészséges, szoptatás alatt és azóta sem voltam beteg, pedig végig szedtem.
2014. dec. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! És melyiket érdemes?
2014. dec. 31. 17:14
 3/12 anonim ***** válasza:

Én nem szedtem semmit előtte. Amikor először voltam dokinál, ő ajánlotta a LadeeVit-et, ezt szedtem a 14. hétig, aztán semmit.

Tökéletesen egészséges fiam született, időre.

Változatosan étkeztem, ennyi.

2014. dec. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Akármelyik jó.
2014. dec. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

barmilyen multivitamin + folsav amit szedned erdemes, utobbit a 9. hetre. ha terhes vitamint szedel az a legjobb mert az 2in1..de eleg csak a 12. hetig mindennap szedni utaba eleg minden masnap.

aki azt mondja felesleges az nyilvan nem szed egyebkent se vitamint. kapsz majd ilyen valaszt is. te dontsd el, en nem hiszek a mai elelmiszerek vitamin tartalmaban ezert szedtem az elevitet (internetpatika.hu oldalarol rendelem a 90 dbost igy a legolcsobb).

2014. dec. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
bocs. nem 9. hetre hanem 12. hétig.
2014. dec. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ditta323 ***** válasza:
Én alapból nem szedtem, szedek semmit. Van egy egészséges 4hós kiscsajszim. Véreredményeim tökéletesek voltak. És beteg sem voltam évek óta. . Változatos étrend+ vidéken élek és igy kertből van zöldség-gyümölcs.
2014. dec. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én szedtem, mindkét terhesség alatt illetve már előtte is, amikor már próbálkoztunk. Femibiont szedtem. Nem voltam beteg, zavartalan terhességeim voltak, makkegészséges lett mindkét baba. Szerintem fontos a vitamin, főleg ha valaki városban él, kevesebb házi zöldség-gyümölcshöz jut, vagy ha a tél is beleesik a terhesség időszakába, akkor még vásárolni is csak pár fajta gyümölcsöt lehet. Én ajánlom a vitamint, folsavat pedig mindenféleképpen szedj! Onnantól hogy belevágtok a babaprojektbe.

Egyébként tőlem terhesgondozás alatt minden vizsgálatkor, uh-okon, ill.védőnő is kérdezte, milyen vitamint szedek. Már alapvetőnek veszik, hogy a kismama szed valamilyen terhesvitamint.

2014. dec. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én terhesség előtt D vitamint és folsavat szedtem, a pozi teszt napja óta Gravidát. 1 év 8 hó alatt lettem babás orvosi segítséggel, így az nagyon sok idő lett volna, ha már a próbálkozás elejétől Gravidát szedek.
2014. dec. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én semmit sem szedtem, nagyon változatosan ettem és ennyi. Teljesen egészséges a kislányunk.
2014. dec. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!