Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit gondoltok ez elítélendő...

Mit gondoltok ez elítélendő vagy ideális?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm 25 éves, a párja 20 és most vállalnak babát. 3 éve vannak együtt, 1,5éve együtt élnek. Még nem házasok. A lánynak érettségie van,a baba után tanulni akar tovább. A pasi dolgozik, meg van saját házuk. Nem hitelre. De a lány akkor is csak 20 éves és még nincs szakmája se.
2015. jún. 1. 14:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
És akkor? Az ő életük, az ő döntésük. Aki ítélkezik, az magáról állít ki szegénységi bizonyítványt. Ideális meg nemigen van. Az esetek 99%-a nem ideális.
2015. jún. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%

Én is 20 évesen szültem az elsőt, emiatt ítélkezni???

Egyébként neked ehhez mi közöd is van tulajdonképp?

2015. jún. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%
Ez lenne az ideális. A legjobb korban vannak a baba vállaláshoz és a házassághoz is.
2015. jún. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%
Mondjuk nem látom be, mitől felelősségteljesebb, aki szintén csak érettségire, hitelre vett lakásba, vagy albérletbe szül, de mondjuk 5-10 évvel idősebb.
2015. jún. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
19%
Arról nem beszélve, hogy vannak, akik 2-3 gyerekkel albérleteznek, és kilátásba sincs egy saját ingatlan. De ők bezzeg jók, mert mondjuk már elmúltak 30?
2015. jún. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jó,persze értem én,hogy egész jól állnak, de hát a lánynak nincs még szakmája. Meg még nem is dolgozott,így gyedet se kapna.
2015. jún. 1. 15:11
 7/13 anonim ***** válasza:
37%
rengeteg kitartott nő van, élnek holtomiglan holtodiglan az ilyen párok gond nélkül.
2015. jún. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%
Én is 20 évesen szültem volna, ha tehettem volna. Nincs ebben elítélendő. Szerintem.
2015. jún. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18%

Barátnőm nagymamája azt mesélte, hogy a legjobb dolog volt egyetem mellett vállalni barátnőm apukáját, így a sulit is tudta csinálni, és babázni is tudott. Mire a gyerek oviba ment, neki megett a papírja, és mehetett is dolgozni.


Kérdező, 20 évesen ilyen körülmények között márcsak azért sem korai a babavállalás, mert mi van, ha 2-3, vagy több gyereket akarnak? Sokan vannak, akik 30-ig szeretnék, ha az összes meglenne. Aki korábban vállal, az korábban esik ki valamennyit a munkaerő-piacról, aki később, az meg később. A korábbiaknál hátrány, hogy valószínűleg nem kap tgyást, gyedet, a későbbieknél meg, ha megszűnik az előző munkahely, idősebben lehet, hogy nehezebben fog újra munkát találni.


Az meg, hogy házasok-e, vagy sem, az ő dolguk (ahogy a gyerekvállalás kérdése is), nem mindenki akar ma már házasodni, és bár én házas vagyok, szerintem nem ezen múlik a boldog, hosszantartó kapcsolat.


Én 20 évesen még egyetemre jártam, már ismertem ugyan a férjemet, de a gyerekvállalás eszembe sem jutott egészen 26 éves koromig, korábban pedig 30 fölé terveztem az elsőt. Most már látom az előnyeit és a hátrányait is mindkét életkornak, és azt mondanám, hogy akiben megjelenik a vágy a gyerekre, és megteheti, az vállaljon előbb, ha mindketten akarják.

2015. jún. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%
Mi elítélnivaló van ezen?
2015. jún. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!