Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A párommal úgy döntöttünk,...

A párommal úgy döntöttünk, hogy lassan belevágunk a babaprojektbe. Adnátok pár tanácsot?

Figyelt kérdés
Tehát. Fél éve már abbahagytam a fogamzásgátlót, mert mindenféle bajom lett tőle 5 év szedés után. Azóta megszakítással védekezünk. Most úgy döntöttünk hogy jó lenne egy csöppség úgyhogy belevágunk :). Mikre érdemes ügyelni? Már a tervezéskor is szedni kell valami vitamint? A cigit letettem már, hogy ne akkor kelljen az "elvonási tünetekkel" küszködni mikor már babásodunk. Rákszűrésre 3 havonta járnom kell úgyhogy az mindig friss. Nem is tudom mit kérdezzek, nem vagyok túl tájékozott ilyen téren, de örülnék, ha tapasztalt anyukák beszámolnának, vagy éppen szintén gyereket tervezők, hogy ők mire figyeltek teherbeesésük előtt. Köszönöm szépen előre is a válaszokat és ne haragudjatok, a hosszú megfogalmazásért! Szép napot nektek!

2015. jún. 2. 08:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Igen, vitamint kezdj el szedni. Femibionnak van egy kiadása, amit babatervezőknek illetve az első 3 hónap alatt kell szedni, nagyon jó énis azt szedtem, abba megvan a folsav, ami nagyon fontos. Sok zöldséget, gyümölcsöt egyél, csirkehúst és halat. De talán a legfontosabb, hogy ne görcsölj rá a babatémára :)
2015. jún. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Femibiont elkezdheted szedni, vagy legalább folsavat mindenképp. Más semmi extra, egyél egészségesen, meg ilyenek :)

2 naponta szexeljetek, nem árt elkezdeni hőmérőzni, azzal elég jól be lehet lőni az ovut, és az ovuteszttel ellentétben ingyen van :) De persze az elején még nem kell ha nincs hozzá kedved, de én amúgy élvezem szerintem jó dolog :) Ciklus.hu-n lehet vezetni, beírhatod azt is, hogy mikor szexeltetetek, szerintem ez is jó dolog, mert amúgy én már nem emélékeznék. Az hogy naponta vagy kétnaponta jobb szeretkezni, erről megoszlanak a vélemények, én azt mondom, hogy amikor jól esik, abból baj nem lehet. Persze 2 naponta legalább főleg pé környékén.

És mindent bele!

2015. jún. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ó de aranyosak vagytok :) köszönöm :)
2015. jún. 2. 09:06
 4/11 anonim ***** válasza:

Cickafarkteát ne igyál. Ha felfáztál, inkább kevéske ne túl meleg ülőfürdőt vegyél, az nagyon hatásos. Mindenki mondja, h melyik trimeszterben milyen teát iszik, cickát is, de máshol meg panaszkodnak, h elment tőle a baba. Inkább ne igyál. Sajnos én is ittam, mindkétszer negatívat mutatott a teszt, szóval tettem amit nem kellett volna. Aztán kíváncsiképpen elmentem dokihoz, aki közölte, igen, 10 hetes a magzat, de nincs szívhang. Azóta született még egy kislányunk:)

Egyébként mivel jársz rákszűrésre, ha megkérdezhetem? Nekem HPV-m volt, de természetgyógyásszal már negatív lett az eredmény. (Minden tesztem negatív?! Remélem az IQ-m nem ...)

2015. jún. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Műtöttek néhány éve P3-mas citológiával, magas kockázatú hpv-m volt. Azóta is küszködöm vele de már ritkán.
2015. jún. 2. 09:24
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem egy hónap diétás étrend magamtól, sok csirke, zöldség gyümi, ha kenyér akkor csak teljes kiörlésű azt is inkább reggelire, estére meg joghurtok. Gondoltam nyárra fogyok jövőre jöhet a baba (nekünk 3 évig nem jött össze így kicsit lemondtunk róla, mondván jön amikor jön)

4kg minusz sok egészséges kajcsi és máris itt van a pocakban :)

Amiket előttem írtak vitaminok is biztos segítenek, de úgy vélem az egészséges kaja megtisztítja a szervezetet meg feltölt és így nagyobb a siker :)


Hajrá sok sikert és nagyon ne kattanj rá :) Küldöm a gólyákat ;)

2015. jún. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem is volt cisztám, de nagyon régen, talán 20 éves voltam.

Nekem egy hüvelyplasztika után vettek mintát, az lett magas kockázatú. Ötféle orvos ötféle tanácsot adott, a magándoki felírt egy immunerősítő tabl kúrát 30eFt-ért, majd hozzátette: "de nem biztos, hogy segíteni fog"...


Ekkor elmentem term gyógyihoz. Az immunerősítést a 30 éve rossz emésztésemmel kezdtük, úgy, hogy egy nyugodt ritmus adtunk a táplálkozásomnak. Ugyanakkor minden reggel rá kellett ülni a wc-re, h ez a reflex is "ismerős" legyen. Egy hónap alatt napi rutin lett a dolog.

Reggelire 1-2 db gyümölcs, utána fél órával kedved szerint ehetsz. Délben bármit, este 6 után semmit, h éjjel legyen elég ideje a testnek emészteni.

A lényeg a lúgosítás, amit gyümi centrifugált levekkel (napi 2-3 dl pl alma+citrom/marancs+répa+cékla), vagy 3 citrom levével értünk el. Ha eszel is valami savasat, próbáld kiegyensúlyozni zöldekkel, bármi lúgossal. Miután már telítődik a szervezeted a levekkel, azok maguk is elkezdik a rossz vírusokat, gombákat, bacikat kipucolni, kitolni. Inni is kell, óránként egy pohár vizet.


Készthetsz fűszerkeveréket: őrölt gyömbért, kurkumát, koriandert, borsot összeöntesz, és napi picit teszel vmelyik ételedbe, segítve az emésztés tüzét.


Megkönnyebbült a szervezetem, a kedélyem, mert nem nyomorgott, kínlódott a rossz emésztés miatt. Fogytam is picit. A gyógyászom szerint (ő a párom szinte 2. édesanyja, nagyon szeretjük), a rossz emésztés a teherbeesést is megnehezítheti, a maga kínlódós működésével.


Egy év múlva kíváncsiságból csináltattam megint tesztet, az már negatív lett.

2015. jún. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy ne görcsölj rá. Ne kezdj el a nem várt napja előtt 5-6 nappal tesztelgetni, meg ide felrakni a teljesen negatív teszteket, hogy van rajta egy a harmadik órában kijött halvány fehér csík.


És nem azért, mert ez az ittlévőket idegesíti, hanem mert neked és a leendő babának nem tesz jót. Szóval csak pozitív hozzáállás, és vedd könnyedén.


Ezenkívül persze,vitamin és rendszeres szex.

2015. jún. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :) mindenkinek ment a zöld pacsi :) nem fogok rástresszelni, tudom, hogy kevés az esély, hogy valakinek rögtön összejöjjön, és ez nem is az a "sürgős" kategória elvégre nem életmentő műtétre várunk, hanem egy kicsike új életre, ami akkor jön, amikor jönni akar. Annyi biztos, hogy ha úgy dönt egy kis lélek, hogy minket választ szülőnek, akkor nagyon, de nagyon szeretni fogjuk ám :)
2015. jún. 2. 10:15
 10/11 anonim ***** válasza:

1. Heti min. 2 mozgás, lehetőleg olyan, ami az alhasat megmozgatja, mint a hastánc, az aviva torna, vagy a jóga

2. Egészséges táplálkozás (cukor, fehér liszt kuka, magas arányú nyers zöldség és gyümölcsbevitel)

3. Folsav+B12 (az utóbbi a folsav felszívódásához kell)

4. Együttlét, és nemcsak középidőben:)

5. Örömteli, laza hozzáállás, a stressz minimalizálása

6. Ugyanezeket a leendő apuka is csinálja lehetőleg:)


Sok sikert!

2015. jún. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!