Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti ebben a helyzetben vállalná...

Ti ebben a helyzetben vállalnátok babát?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mivel nincs kivel megbeszélnem, így hozzátok szeretnék fordulni! 23 éves vagyok, a párom 33. Szeretnénk mindketten 1 picurkát. Én egyre inkább ùgy voltam, h most már itt az ideje! Tegnap beszélgettünk is a párommal, és ő retteg a pénzügyi dolgok miatt, mivel nekik iszonyúan szegény gyerekkoruk volt, édesapjuk nem is volt.

Azt tudnotok kell, h lassan 2 éve dolgozom, nem is olyan rossz fizuval, ő sajnos csak a minimálbért keresi meg a próbaidő alatt. Az ùj minkája miatt haza kellett költözni a szülőkhöz másfél év különélés után. És ezen bizonytalanodtam el.... Édesanyám olyanokat mondh, h 25ig kell elintézni a szülést, meg h ilyen idős volt mint én, mikor születtem, meg azért vett nagy autót, h az unokáját hordhassa minden felszereléssel... Néha azért olyat is mond, h ő már alszik inkább éjjel, meg h nem lenne már türelme 1 kicsihez! Így most már nem tudom mi lenne a legjobb!

A párom házát el akarjuk adni és a munkahelyéhez közelebb venni szeretnénk 1 másikat. De sajnos nem 1ik napról a másikra megy. Van egy jól szuperáló autónk is, tehát nem mondhatni, h teljesen a béka feneke alatt vagyunk anyagilag. A munkahelyemre is visszavennének a szülés után.

Ti mit tennétek? Meg persze a szokatlantól való para is megvan, h jól fogjuk e tenni a dolgokat a szülés után?


Kérlek titeket, aki hasonló dilemmában, vagy helyzetben volt, írja meg! Köszönöm!


2015. aug. 7. 09:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem vállalnék.

Előbb rendezném a lakáshelyzetet, szülőkkel egy fedél alá nem szülnék, a párodnak is jobb lenne egy jobban fizető munkahely, mert a te bevételed CSED/GYED alatt jócskán megcsappan. Persze az új szabályozásoknak megfelelően már hamarabb vissza lehet menni dolgozni, de én nem szülnék azért, hogy utána már fél-egyéves korától a "rendszer" vagy a nagyszülők neveljék.


Ráérsz, fiatal vagy, nem maradsz le semmiről, ha vártok még 2-3 (vagy akár több) évet.

2015. aug. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%

nem vállalnék. az írásodból látszik, agyilag is fiatalka vagy még - ez nem bántás, hiszen 23 évesen ez a normális :) de erre a helyzetre se szeretnék gyereket.


egy két gyerekes 31 éves anyuka

2015. aug. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az első válaszolóval. Mi is albérletben kezdtük a férjemmel 3 éve, oda született a lányunk 2 éve, a 2. baba pedig már sajátba fog januárban. Őszintén szólva nem éltünk soha egyikünk szüleinél sem, de az itteni kérdésekből kiindulva jobb is volt az albi. Ja, első gyerek 31, második gyerek 33 éves koromban jött/jön. Szóval nem vagy lekésve semmiről, azzal szerintem ne foglalkozz, hogy anyukád miért vett nagyobb autót, meg szerinte szülnöd kéne már. A te oldaladról amúgy okés lenne a dolog, de a párod részéröl meg nem annyira.
2015. aug. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%

én már 25 vagyok.nagyon szeretnék babát de ez nem mindig az anyagiaktól függ.

sokat számít a pénz is meg a többi háttér- én sajnos abban a helyzetben vagyok hogy az én pasim nem akar gyereket.

talán emiatt se vagyunk egymáshoz illők


a válasz az ha már eleve feltetted ezt a kérdést, inkább várj még vele addig még nem leszel 100%ig biztos a dologban

a felelősség valóban nagy egy babánál

2015. aug. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
45%

Érdekes. Ha most terhes lennél és azon gondolkodnál, hogy elveteted, akkor kapnál ugyanezektől a hozzászólóktól, hogy meg lehet mindent oldani és nem a pénz a fontos. Sorry az offért.


Én 34 éves vagyok, 32 évesen szültem. Anyunak akkor már volt egy 12 és egy 8 éves gyereke. De ez 34 éve volt. Akkor mindenki 20 éves kora körül szült. Ez már nem szokás. Meg kell valamennyire alapozni az életet. Miért kéne 25-ig elintézni? Ha nincs mire? ... Semmiről nem vagytok lekésve. :) 28 évesen is lehet szülni. Meg 30. De az még baromi sok idő, még csak 23 vagy. Simán lehet 1-2 éven belül gyereked. Anyukádat megértem, h nem lenne türelme a babához és éjjel aludna. De amúgy ez hogy jön ide? Gondolom nem neki kellene felkelnie hozzá. magatoknak szültök, nem anyukádnak.


Én mit tennék? Mekkora a párod háza? Én is eladnám, vennék egy kisebbet, hogy maradjon tartalék pénz. Ez nem sok idő. 1-2 év alatt szerintem simán el lehet adni - ha normális helyen van persze.

Ha a munkahelyedre is visszavesznek, semmi gond.


Szóval én eladnám a házat, vennék másikat, összehoznám a babát és cső.

Aki arra vár, hogy minden tökéletes legyen, az várhat.

2015. aug. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha a lakhatást rendezitek akkor a többi körülményt figyelembe véve persze, hogy vállalnék. Főleg, hogy saját házatok, kocsitok van.
2015. aug. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%

23 évesen még nagyon fiatal vagy. Ráérsz. Nyilván, ha ab. lenne a kérdés azt mondanám, hogy ne, de nem az a kérdés.

Nem vállalnék anyámékkal egy fedél alatt. Párod minimálbére igen kevés, a te bevételed is kevesebb lesz.

Nem értem hová siettet anyud. Minek?

Tök jó, hogy ilyen korban vágysz már az anyaságra, de rendezzétek le előbb a lakás kérdést és jó lenne, ha a párod valami normálisan fizető munkát találna.

Azt sem értem, hogy miért egy minimálbéres munkahelyhez kötitek a házvásárlást, eladást. Még, ha manager lenne, azt mondanám, hogy oké, de így??? Érthetetlen.

Amúgy a fogalmazásodból tényleg kitűnik, hogy éretlen, fiatal lány vagy, tényleg nem bántás, én is ilyen voltam 23 évesen. Nem kell kapkodni!

És a ló túloldalára sem jó esni, hogy 35 éves nő még nem szül, mert karriert épít inkább.

2015. aug. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%

Én spec. soha egy abos kérdéshez sem írtam. Bár ezt gondolom nem hiszed el. Tök felesleges volt ez a mondatod ide.

Ha a kérdező MOST lenne terhes gondolom megtartaná, ha felmerülne benne hogy elvetesse, vélhetően nem is akarná igazán, pedig nem így tűnik.De akkor is meg kellene oldani a közös lakhatást, lehetőleg külön.

2015. aug. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
60%

"Érdekes. Ha most terhes lennél és azon gondolkodnál, hogy elveteted, akkor kapnál ugyanezektől a hozzászólóktól, hogy meg lehet mindent oldani és nem a pénz a fontos. Sorry az offért."


Más, amikor még csak tervezgetnek egy még nem létező babát, és megint más, amikor már ott van az élő magzat a méhében. Fura egy anyuka lehetsz, ha nem érzed a kettő között a különbséget. Na mindegy.


Kérdező, nem muszáj megfogadni, de nekem az a véleményem, szülőkhöz csak legvégső esetben (becsúszott baba) vállalunk babát. Lehet, hogy szívesen látják, meg szeretni fogják, meg minden, de kényelmetlen helyzet nektek is, a nagyszülőknek is. Ha majd külön éltek, akkor álljatok neki a babaprojektnek, addig én nem tenném.

2015. aug. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%

"Érdekes. Ha most terhes lennél és azon gondolkodnál, hogy elveteted, akkor kapnál ugyanezektől a hozzászólóktól, hogy meg lehet mindent oldani és nem a pénz a fontos"


Semmi érdekes nincs benne, maximum neked érdekes.

Nem állnak olyan szarul, hogy ha besikerülne, ne lehetne bevállalni,

ugyanakkor tény és való, hogy olyan jól se állnak, hogy most rögtön mindenképpen bele kellene vágni!

Főleg, mivel még bőven fiatal a kérdező, így az idő se sürget!

2015. aug. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!