Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Létezik, hogy csak fél év -...

Létezik, hogy csak fél év - egy év után áll be újra normálisra a menstruációs ciklus, fogamzásgátló abbahagyása után?

Figyelt kérdés
Sokat olvasom, hogy vannak itt olyanok, akik egyből teherbe estek a gyógyszer abbahagyása után. DE vannak itt olyanok is, akiknek időre volt szükségük, hogy újra beálljon a ciklusuk? Utána magától rendeződött, vagy hormonpótlásra volt szükség? Mikor sikerült teherbe esnetek? Tapasztalatokra vagyok kíváncsi!

2015. aug. 18. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Fél évig meg se jött, majd 1,5 évig össze-vissza, pedig csak 1 évig szedtem és előtte normális ciklusom volt.


Talán a cickafark segített ill. az E-vitamin.

2015. aug. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy év volt, és akkor is csak az életmódváltás (étrend+mozgás) hozta meg és tette rendszeressé. Nekem a fogamzásgátló kihozta a PCOs-t. Először egy másik nőgyógyász Norcoluttal és Clostyval akarta helyrerakni a ciklusom, amivel egyáltalán nem segített, sőt. Aztán 8 hónap után egy másik doki végre megnézett rendesen, és elmagyarázta, hogy mi kell ahhoz, hogy megjöjjön, és a ciszták(meg nem ért, betokosodott petesejtek) felszívódjanak.


Aviva tornával, hastánccal és glutén- és cukormentes étrenddel rendeződtek a dolgok. Szerencsére ez még jóval a babavállalás előtt volt. Mire nekiálltunk, már rendben voltam, és első hónapban meg is fogant.

2015. aug. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló hasonló cipőben járunk. Annyi hogy nálam nem volt clostys norcolutos kör hanem 1,5 év fogi gátló után pár hónapig nem jött meg és a nőgyógyász egyből mondta h valszeg PCOS! Mi is annak örültünk hogy jóval babavállalás előtt!


Kérdező szerintem nyugodtan menj el dokigóhoz pláne ha babát szeretnétek!

Minden eset más, van aki fogigátló mellett is teherbe esik. Egy vizsgálat nem árt!

2015. aug. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


3-as válaszoló: Azon vagyok, hogy beutalót kérjek a nőgyógyásztól egy hormonvizsgálatra, biztos-ami biztos. Köszönöm a biztatást!

2015. aug. 18. 09:45
 5/9 anonim ***** válasza:
szia. En is 3evig szedtem a fog.gatlot. Aztan oktoberben abba hagytam, hogy a nyaron majd probalkozunk. Aztan volt itt minden 50- es 40 es 30 napos ciklusok es peteeres is volt hogy kimaradt. Most meg Majus ota semmi. Se mensi, Se ovu semmi. :( Nekem is PCOS-om van Vagy lett, mert elotte ilyen nem volt.
2015. aug. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 2,5 évig szedtem, 1.5 év volt, mire beállt a ciklusom utána.
2015. aug. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok! 5-ös és kérdező nyugi! Én is spontán estem teherbe és 16 hetes kismama vagyok! Igaz mi kb 8-9 hónapja próbálkoztunk de az azalatt az idő alatt kb. 4x volt peteérésem és volt 38 de volt 60 meg 80 napos ciklusom is!

Nekem egy nőgyógyász azt mondta vérzést bármikor lehet csiholni ő így nem látta értelmét a norcolutnak.

Az biztos hogy semmit ne hagyjatok elintézni egy kézlegyintéssel! Bár rám mondták azt is nem is voltam PCOS azért sikerült a baba, aha és akkor 10 hónapig anno miért nem jött meg? És 5 hónap diéta torna után miért indult be? (még ha úgy ahogy akkor is) Mindegy sajna néha még mindig sötétben tapogatóznak! :(

2015. aug. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

persze hogy lehetséges, a fogamzásgátló ezt teszi:( borzalmas dolog amit a szervezettel tesz az nagyon rossz. mondom ezeket annak ellenére, hogy én is fogamzásgátlót szedek!

Remélem hamar összejön a baba:)

2015. aug. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


Voltam nőgyógyásznál is. Ami problémára adhat okot, az az, hogy kicsit később van tüszőrepedésem. A 28 napos ciklusból a 16. napon. Ezen kívül mindent rendben talált. Azért kaptam beutalót, így ha ebben a hónapban megjön - azért reménykedem, hogy nem fog:) - a következő ciklusban nézzünk egy vérképet.

2015. szept. 7. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!