Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnénk, de előbb le...

Babát szeretnénk, de előbb le kellene adnom pár kilót. Tudtok mondani olyan diétát amit terhesség alatt is lehet folytatni és nem kerül milliókba?

Figyelt kérdés
170 cm vagyok és 63 kg. Tehát nem vagyok egy pehely súlyú, sőt. Sajnos az utóbbi időben eléggé elengedtem magam (munkahely változtatás, költözés, stb) nem volt időm odafigyelni magamra. Vissza szeretném kapni az alakomat, de egészséges kereteken belül, de figyelembe véve azt, hogy én főzök a páromnak is és ő bár vékony, de főleg pörköltöt, rántott húst stb. ezeket szereti. És én ezt tiszteletben tartom így olyan étrend kellene, ami nem jelent különösebb plusz kiadást a családi kasszára. Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm! :)

2015. szept. 12. 07:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Norbi update.
2015. szept. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is a Norbit irnám,és pluszba sem kerül.

Vedd meg az első könyvét,én az alapján diétáztam,akkor még nem voltak saját termékei,csak a kódok,és 3 hónap alatt 10 kilo lement rólam.


Viszont szerintem nem vagy túlsúlyos,én 60 voltam 160 centimmel,és max a pocakomon volt egy kis plusz,de annyi h ezeket az aproságokat mozgással és nem diétával kéne eltüntetni.

Ha tulságosan lefogysz az se jó,ne fogyni akarj,inkább formálódj.

2015. szept. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is Update szerint élek 10 éve.Mindent eszek,szó szerint,csak az alapanyogat cseréltem le.Az első 3 hónapban lement 12 kiló,utána már csak tartani kell.10 éve tartom.Mellette az elején heti 5-6 alkalommal 40-50 perc torna,inkább kardió,utána napi 20-30 perc,vagy kétnaponta 40 perc.Szuper,működik.Még át is estem egyszer a ló túloldalára,mikor 49kg lettem.Utána beállt 51-53 közé.De szerintem neked nem kell fogyni,bőven jó a súlyod.De persze te érzed :)
2015. szept. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
a pocakom hatalmas :( a combjaim összeérnek és elég narancsbőrös vagyok. A cigit letettem kőkemény 1 hete nem gyújtottam rá :D igazság szerint nem is hiányzik ami elég fura, mert 8 évig cigiztem. Utána járok a Norbi Update-nek kicsit, nem igazán szoktam diétázni úgyhogy nem sok infúm van róla. köszi a választ :)
2015. szept. 12. 08:20
 5/9 anonim ***** válasza:

63 kg nem nagy súly, söt egy teljesen átlagos súly a a centidnek.


Ha ezt a súlyt tartod foygózások nélkül akkor felesleges bele kezdened bármibe is.

Ha szuper alakot akarsz, akkor viszont itt már semmi diéta nem használ, csak a mozgás. Minden nap gyalog mész munkába, de szinte napi 1 óra mozgásra szükséged lenne, hogy tényleg álom alakot szerezz. 63kg-al nem vagy kövér, így a terhességhez nem kell fogynod.


Viszont én amondo vagyok, hogy nem kell fogyókura csak egy normál étkezés.

Nekem az életem abból állt, hogy nagymennyiséget ettem mindenböl, zsíros, cukros ételek tömege, majd fogyokura.

Aztán a férjemmel megismerkedtem, messze költöztünk a családtól, és azt vettem észre, hogy a 68kg-t tartom, nem hízok éveken keresztül. Èszre vettem, hogy megváltozott az étkezésem, és átlagosan 2000kalóriánál többet naponta nem viszek be, pedig nagyobb mozgást most sem végzek.

ìgy egyszerü volt a fogyás. Elkezdtem 1500kalóriát enni és fogytam 1 hónap alatt 3 kg-t, és nem szedtem vissza.

Ez a szülés után is így volt. Egyszerüen pár hétig 1500kalórián voltam és mivel utánna sem ettem 2000 kalória felett így nem híztam vissza.

1500 kalóriába minden bele fér de mértékkel. ettem csokit, sütit, kenyeret, pörköltet, de megfelelö mennyiségben.

2015. szept. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne hülyéskedj már, ez nem túlsúly. 160 centisen kifejezetten csinos voltam ennyi kilóval.
2015. szept. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
163 cm és 53 kg vagyok. Szerintem a súlyod redben van! Sportolásra nem gondoltál esetleg?
2015. szept. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj,de ez nem túlsúly. Én 164 cm vagyok és 62kg,igaz ez szülés óta maradt rajtam, 58kg voltam mikor terhes lettem. De én nem érzem magam túlsúlyosnak,sőt! De ha mindenképp diétázni akarsz akkor a szénhidrátmennyiséget kell csökkenteni elsősorban. Tehát tészták,péksütik,kenyerek(csak teljeskiörlésű vagy a Norbi féle csökkentett szénhidráttartlmú),se csoki meg ilyenek. Rántotthúst ehetsz,csak nem rizzsel vagy krumplival,hanem salátával. Zöldségekből bármennyit ehetsz minden étkezéshez,kevés a szénhidrát tartalmuk. Az interneten sokminden fent van,én is néha onnan puskázok. Ja és a mozgás is nagyon fontos.
2015. szept. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem ez jött be: fehér cukor, fehér liszt, és minden, ami ezeket tartalmazza kuka (illetve más alapanyagokra lecserélve), sokkal több gyümölcs-zöldség, reggelire pl. szinte kizárólag gyümölcsöket eszem, sokszor eszem egy nap keveset (kb. 5-6 étkezés), húsból a kevésbé zsírosakat választom, és hetente csak kb. kétszer eszem, ezen kívűl legalább egyszer igyekszem halat enni. Krumplit nagyon ritkán eszem, mivel az a szervezetnek majdnem olyan, mintha cukrot lapátolnál be, gyorskaják szintén kuka, vízfogyasztásra figyelek. Ha éhes vagyok, először iszom, mert van, hogy fura módon éhséggel jelzi a szervezet a szomjúságot, ezért nem árt csekkolni, hogy tényleg éhes vagy-e, vagy csak szomjas.


63 és 63 kiló között is van különbség. Szerintem is teljesen a normál tartományban vagy, márcsak ha a BMI indexed nézzük, akkor is, de a zsír sokkal könnyebb, mint az izom, így tényleg simán lehetsz akár ígyis narancsbőrös, és érezheted kellemetlenül magad a bőrödben, de tényleg tudnod kell, hogy inkább a zsír átalakításán, és az ételek alapanyagainak levserélésén lenne a lényeg elsősorban, nem pedig a fogyáson. Ehhez valóban fontos nagyon a mozgás.


Csinálhatnád az aviva tornát, az heti 2x30 perc, és a teherbeesést is segíti. A peteérés előtt érdemes a 18 alapgyakorlatot intenzíven csinálni, utána pedig kicsit visszavéve a tempóból az ovulációs gyakorlatokat a ciklus második felében. Jó még a hastánc és a jóga is. Ha közben aktívan benne vagytok a babatervezésben, akkor nagyon fontos, hogy az eddig nem végzett mozgásformát csak szép fokozatosan kezdd el, illetve ne a ciklusod 2. felében hajtsd túl magad.

2015. szept. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!