Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Számomra megdöbbentő, hogy...

Számomra megdöbbentő, hogy milyen sokan alkalmazzák a megszakításos módszert, holott mindenki tisztában van vele, hogy mennyire nem megbízható. Miért alkalmazzák azok, akik nem akarnak gyereket?

Figyelt kérdés
Akik meg szeretnének, azok meg miért nem próbálkoznak élesben? nem igazán tudom megérteni az indokokat, amiket eddig olvastam, de ha valaki meg tudja magyarázni, írjon. saját tapasztalat is érdekelne, meg olyan is aki csak külső szemlélő, mint én is.
2010. márc. 18. 10:34
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

10: 52 amíg olvastam az írásod, azt akartam kérdezni, hogy de mi lesz, ha már nem terveztek gyereket. ebben a speciális helyzetben megértem, hogy miért döntöttetek így.


ha belegondolunk, mindegyik módszernek vannak kevésbé kellemes velejárói, amit vállalnunk kell.

mi óvszerrel védekezünk, férjemet nem zavarja. persze, nyilván jobb lenne nélküle. de tényleg így van, hogy valamit, valamiért. (de hozzáteszem ő még kicsit szereti is benne azt, hogy így tovább bírja :) )

2010. márc. 18. 11:00
 12/24 A kérdező kommentje:

10:56


de azt ugye tudod, hogy a spirál is hormonális alapon működik?

2010. márc. 18. 11:01
 13/24 anonim ***** válasza:
10:56 : Igen tudom, de mégsem maradhat ez a módszer 2-3 évig! Még a végén rábeszéltek a gumira.
2010. márc. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

hát... :) én gumi párti vagyok. szerintem sokan előítéletesek ezzel a módszerrel szemben és azért nem használják, mert macerásnak gondolják, pedig nem az.


én is szedtem egy ideig tablettát. talán 2 évig. de hasonló okok miatt mint, te , abbahagytam.

és egy olyan módszert kerestünk ami nem szól bele egyikőnk szervezetébe sem, ugyanakkor megbízható.

2010. márc. 18. 11:11
 15/24 A kérdező kommentje:

el kanyarodtunk a témától.


van olyan eset, ahol pl. azt látom, hogy mindketten valahol szeretnék a babát, csak ezt nem meri egyikőjük sem kijelenteni (talán a felelősség miatti félelem az oka, nem tudom) és rábízzák magukat a "sors"-ra. ezt meg azért tartom aggasztónak, hogy ha van egy pár és ezt az alapvető dolgot nem tudják megbeszélni, hogy akarnak-e együtt családot, vagy sem, akkor mi lesz később, ha nagyobb problémákat, kérdéseket kell majd megbeszélniük?

2010. márc. 18. 11:19
 16/24 Vilcsianyuja ***** válasza:
6 és fél éve vagyunk együtt a férjemmel. ebből az első évben szedtem összesen háromféle tabit, de mindegyikkel volt probléma (pecsételő vérzés, mellfeszülés, kiütések). mikor abbahagytam, bebolondult a ciklusom, norcoluttal kellett helyrepofozni. onnan kezdve amolyan összvér módszerrel védekeztünk, hol megszakítással, hol gumival, de azt se az elején raktuk fel, hanem a vége felé. nálunk ez működött, és mi is úgy voltunk vele, ha véletlenül besikerülne egy baba, hát nagyon örülnénk neki. aztán tavalyelőtt augusztusban esküvő, onnan gyerekprojekt következett. nem éppen elsőre jött össze, fél évi próbálkozás után, végülis clostival. lehet, hogy nálunk azért is volt hatékony a nem hatékony védekezés, mert nálunk kisebb az esély a fogamzásra amúgy is. most is így védekezünk, még csak 3 hónapos a kislányom. de ha összejön a tesó, hát összejön, majd megoldjuk valahogy. bár ennek valymi kevér az esélye. ha majd nem akarok több gyereket, akkor azt hiszem, spirált rakatok fel. lehet, hogy én alultájékozott vagyok, de már egyáltalán nincs hormonmentes spirál?
2010. márc. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Mi is megszakítással védekeztünk az akkor 4 hónapos babám mellett...A végeredmény egy 3 hónapos terhesség...:)Nagyon kell vigyázni!!Ez egyáltalán nem biztos módszer!
2010. márc. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Soha nem szedtem gyógyszert 29 éves vagyok,nekem bejött ez a megszakításos módszer,persze volt hogy gumit is használtunk.két és fél évvel ezelőtt megismerkedtem egy sráccal,mindig így "védekeztünk" menses után mehetett élesben is,soha nem volt gond.

kilenc hónapja jártunk amikor "csődöt" mondott a védekezési elméletem,terhes lettem...

Azóta gumit használunk biztos ami biztos!

Ja és gyönyörű lányunk született,a világ legboldogabb szülei vagyunk!!

Most kilenc hónapos.

Szerintem ha a gyerek jönni akar akkor jön,mindegy mit csinál az ember.

2010. márc. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
Én hüvelykúpot használok már évek óta. Hüvely tablettát is próbáltam, de allergiás lettem tőle. Szerintem úgy használva, ahogy kell biztonságos. Legalább is már 2 éve ne lettem terhes :)
2010. márc. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
mi volt a tüneted a hüvelytablettára? mert én is próbáltam... 39 C lázam lett. azóta ezeket nem használom inkább
2010. márc. 22. 09:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!