Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pár napja pozitívat teszteltem...

Pár napja pozitívat teszteltem, orvosnál még nem voltam. Hónapok óta tervezzük, hogy szeretnénk babát, de most h megláttam a tesztet totál elbizonytalanodtam, akarom-e én ezt?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy elveszítettem a munkám,jelenleg nincsen jövedelmem 2 hónapja. Terhesen nem is akarok munkát vállalni, hazudozni, kibekkelni 3 hónapot stb stb. A párom abszoulút pozitívan áll a dolgokhoz, de én 27 éves létemre a megszakításom gondolkodom. Egyik pillanatban derűsen látom, hogy minden rendben lesz, a másik pillanatban pedig el akarom vetetni. A körülmények közepesek de így h én nem dolgozom rosszul érezném magam, h minden a férjem fizetne. Ezenkívül saját jövedelemből jobban is tudnék vásárolni ami nekem kell és nem tűnik a férjemnek feleslegesnek. Amikor elkezdtünk próbálkozni még volt munkahelyem, de mivel nem jött össze elsőre azt gondoltuk, hogy ez lehet h majd évekig tart...Mármint a próbálkozás. Szóval a "jobban meg kellett volna gondolni" és az "előre kellett volna gondolkodni" válaszoktól légyszi kíméljetek...Elég nagy slamasztikában érzem magam így is. Ez az érzés normális? Miért nem örülök felhőtlenül? Miért gondolkodom abortuszon és miért gondolom azt, hogy ez lenne az egyszerűbb út és nem kellene felelősséget vállalnom??? Kétségbe vagyok esve...
2015. nov. 3. 13:15
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
50%

Én meg arra, hogy miért nem védekeztél akkor, ha nem volt fix munkád, és tudtad, hogy úgy nem akarsz gyereket.


Mondjuk én ezzel együtt nem látom tragikusnak a helyzetet.


Az ember anyagi helyzete bármikor változhat, fordulhat. és az anyagi tervezéssel az ember nem sokáig lát előre.


Ha már meglenne a babád, és pl. a férjed elvesztené az állását, akkor sem tennétek utcára a gyereket, hogy "bocs most nincs elég pénzünk", hanem megoldanátok.


Ha mi azt néztük volna, hogy mennyi pénzünk van, meg milyen anyagi biztonságunk, akkor most nulla gyerekünk lenne. De van három. És lett jó fix munkám (jelzem a harmadik gyerek után), most kaptam fizetésemelést nemrég. (Nem magamnak köszönhetően, mindenkiét megemelték), ezt csak arra írom, hogy változhat ez minden irányba, szerintem ha az ember nem nyomorog, akkor a gyermek vállalása nem függhet a pénztől, főleg ha vártátok, és vágytatok rá, és főleg hogy már meg is fogant.

2015. nov. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
50%
Ha annak idejen a szuleink nagyszuleink igy gondoltak volna...sokan nem lennenek most itt :D Munkanelkulire is mehetsz ha elozo evet vegig doliztad az is potol penzben.Lesz meg sok idod majd dolgozni de egy baba az egy csoda!Mindent meger! 3 gyerekes anyuka
2015. nov. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

"Illetve mivel a férjem szeretné, emiatt nem akarok h vele megromoljon a viszonyom ha esetleg "visszatáncolnék"

Tehát a férjed még nem is tudja ha jól értem?

Hát ilyenbe nem mennék bele hogy csendben elveteted és nem szólsz róla! Nincs olyan titok ami ki nem derül! Egy ilyen helyzetben kettőtöknek kell mérlegelni és döntést hozni!

2015. nov. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Azt tudja a férjem, hogy bizonytalan vagyok még.


"Szóval a "jobban meg kellett volna gondolni" és az "előre kellett volna gondolkodni" válaszoktól légyszi kíméljetek..." ezt már a kérdésemben is leírtam mégis vannak akik támadnak. Az a baj, hogy már nem tudom visszacsinálni!


Átbeszéljük persze, de úgy érzem ha elvetetném a férjem tutira nagyon elkeseredne és mérhetetlenül csalódna. Sokszor bíztat, hogy minden rendben lesz, de én az "örök kétkedő" soha nem elégszem meg ezzel...

2015. nov. 3. 15:30
 15/32 A kérdező kommentje:

11-es válaszadónak:


Nem nem akartam gyereket, hanem amikor megláttam a tesztet beparáztam és nagyon meg vagyok ijedve....persze, hogy szerettem volna, nem a véletlenül becsúszott kategória.

2015. nov. 3. 15:32
 16/32 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legfontosabb (ha nem mindennel fontosabb) hogy a ferjed tamogat es orul a ket csikodnak. Inkabb legyel buszke ra hogy ilyen a parod :) Es tuti egy eletre megsebezned a lelket az abortusz melletti gondolataiddal. Razd meg magad legyel eros es ne azon logikaz mi lesz mert a jovot nem tudhatjuk elore!
2015. nov. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Két tanáccsal tudnálak segíteni. Az egyik, hogy a legtöbb nő pánikol, mikor meglátja a két csíkot. Ez egy teljesen természetes érzés, ha van munkád, ha nincs. Majd elmúlik, aztán majd megint pánikolsz más miatt, ez így megy terhesen. Emiatt ne aggódj.


A második az, hogy ebben a helyzetben valóban nehéz munkát találni. De azért vannak alternatívák. A legfontosabb, hogy biztosított legyél. Biztosítási jogviszonyod sokféle módon lehet, pl. egyéni vállalkozóként vagy társaság tagjaként, de elárulom, hogy ha a szülés időpontjában épp álláskeresési támogatásban részesülsz, akkor is van jogviszonyod.


Szóval mielőtt butaságot csinálsz, keress fel egy tb szakembert, és járj utána, mik a lehetőségeid.

A férjedet ne is terheld ezzel az abortusz dologgal, ha arra kerülne a sor, szerintem örökre megváltozna a kettőtök kapcsolata is.


"A körülmények közepesek de így h én nem dolgozom rosszul érezném magam, h minden a férjem fizetne."


Elhiszem, hogy rossz érzés, de a férjed mit érezne, ha inkább elveteted a babát, mintsem elfogadd a segítségét?

2015. nov. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Sikerült dönteni?
2015. nov. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Voltam dokinál, de nem látta a babát....majd vissza kell mennem....

De nem jött meg a mensim azóta se. Úgyh most nem tudom mi van.

2015. nov. 5. 19:26
 20/32 Szandi87 válasza:
Sziasztok! Kedves kérdező, csak arra gondolj, hogy ez egy kis élet! 5 éve küzdünk gyermekert! 2013- ban 11 hetesen elveteltem, a szívem egy darabja odaveszett! Gondold meg! Azert azt nem gondolnam, hogy ehen halnatok, hidd el a parodnak is öröm lenne értetek dolgozni! A 3 ev pikkpakk eltelik es mehetsz dolgozni! Olyan meg nem volt, hogy ne legyen sehogy sem! Orulj a babanak!!
2015. nov. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!