Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ezzel ártottam a babámnak?...

Ezzel ártottam a babámnak? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szedek.mellette eszem teherbe.az előző megvonásos vérzésem jelentkezett csak kicsit kevesebb volt.de nem gondoltam semmi különösre.a mostani viszont épp hogy csak volt valami igy csináltam egy tesztet . pozitív lett.majd megyek dokihoz.ha esetleg már az ezelőtti ciklusban fogant akkor a gyógyszer nem ártott neki? A másik nagy gondom hogy dohányzom is (vagyis eddig) kb 15szál naponta illetve kétszer alkoholt is fogyasztottam.mi lehet ennek a következménye? Volt igy már valaki?segitsetek :(
2015. nov. 10. 16:19
 1/10 acelsziv ***** válasza:
72%
Bagózást hagyd abba és szedj vitamint és extra folsavat. Talán még nincs gond.
2015. nov. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
A tabletta nem ártott annyit mint a cigi. Én azért aggódnék jobban.
2015. nov. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
8 hetes voltam mukor megtudtam terhes vagyok..plusz egy het kellett mig a cigit letudtam tenni! Egeszseges 3800 gr babam lett es osztalyelso mai napig :) Nem lesz baja csak tedd le a cigit :)
2015. nov. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A teszt óta nem gyujtottam rá.nem is fogok.kicsit megnyugodtam
2015. nov. 10. 16:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2 orvos is azt mondta anno hogy meddő vagyok. Egy szülinappal egybekötött after buli után nem jött meg, ittam mintha muszáj lenne. Utána tudtam meg hogy babát várunk, volt alkohol & cigi, onnantól semmi és a lányom 3500 grammal és 50 centivel született makk egészségesen! Nyugi, ha nem iszol és nem cigizel, nem lesz gond. :)
2015. nov. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
:) én is hasonlóan voltam (cigi nélkül), ikreim lettek... a fogamzásgátlótól szerencsére semmi bajuk nem lett. A legelején még beteg voltam, vmi nagyon erős lázcsillapítót kaptam... mikor kiderült, hogy terhes vagyok, azon aggódtam, nehogy ettől baj legyen. Egy pici szívzörejjel megúsztuk-talán a gyógyszertől, talán egyébként is lett volna...
2015. nov. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat
2015. nov. 10. 19:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Anno a fiammal, szilveszterkor ahogy sokan csinálják, én sem maradtam ki a jó dolgokból... jó sok alkohol :D

S Január elején nem jött meg... kiderült már akkor terhes voltam, de úgye nem tudtam róla.

Egészséges a fiam, s hála az égnek nagyon okos is :)

2015. nov. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A dohányzás ennyire korán csak a vetéléssel van összefüggésben - ha megvan a pici, akkor nem ártottál vele semmit. Az alkoholnál szintúgy. A gyógyszert meg majd megmondja a doki. Kismamák milliói estek úgy teherbe, hogy nem tervezett baba volt, ittak vagy élsportoltak, dohányoztak előtte stb., mégis egészséges babájuk született. Nem értem, miért kell riogatni az embert, ez többet árt, mint használ...

Szerintem nyugodj meg, az a legfontosabb, hogy amióta megtudtad, hogy babád lesz, megtettél mindent, amit lehetett. :) A nyugalom a legfontosabb most. Plusz ajánlom a DM saját márkás mamavitaminját (olcsó és jó minőségű), azt kezd el szedni, és menj orvoshoz, amint lehet. Gratulálok, és szorítok, hogy minden a lehető legnagyobb rendben legyen! :)

2015. nov. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, aranyos vagy :)
2015. nov. 12. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!