Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet valaha gyerekem?

Lehet valaha gyerekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az élettársammal az alábbi módon védekezésnek nem nevezett védekezéssel csináluk:

(Naptármódszer)

Peteérés előtt 3 nappal-peteérés utáni 3 napig óvszerrel csináljuk, a többi napon belém szokott élvezni.

28 naposak a ciklusaim, rendszeresek, 6 napig tartanak.

Viszont pont elgondolkoztam azon, hogy sokan így esnek teherbe, mi 3 éve csináljuk így, és sosem jött a baba.

Valamelyikünk terméketlen lenne? Vagy csak jó időben vagyunk együtt?

És mielőtt felelőtlennek leszünk beállítva, NEM baj, ha becsúszik, minden körülmény megvan.

26L



2015. dec. 29. 01:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha ilyen pontos és kiszámítható a ciklusod akkor csak ügyesek vagytok és szerencsések. Mi is egy darabig így védekeztünk a párommal de amint eldöntöttük, hogy baba kell a 2. Hónapban sikerült. Szóval ameddig nincs szóba a baba és minden rendben van addig ne aggódj feleslegesen.
2015. dec. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
barátnőmék is így csinálták, 7 év után 'csúszott be' a baba :)
2015. dec. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :) nagyon rendesek vagytok!

Akkor nem aggódom túl a dolgot.

2015. dec. 29. 01:31
 4/17 anonim ***** válasza:

Ne viccelj már, persze, hogy lehet:) nekem is ilyen kiszámíthatók (voltak) a ciklusaim, 28 nap, 5 nap vérzés.


Simán összejött mind2 terhességem a 3. hónap próbálkozás után (az első elment). Mi védekeztünk persze előtte, de a peteérést később nagyon el kellett találni ahhoz, hogy legyen terhesség:)


28N 29hkm

2015. dec. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én is pont ezen gondolkoztam a napokban :) De nem mertem megkérdezni, mert nem egy olyan példa van sajnos, mikor élesbe nyomják, mégsem jön össze :( Mi megszakítással védekezünk, nálunk sem lenne probléma, ha jönne a baby, de 10hónapja tartja magát :) Kíváncsi leszek, hogy mi lesz, ha szabad utat engedünk neki :) Szerintem biztosan össze fog jönni nektek is, ne aggódj :)
2015. dec. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezen kattogtam nemrég. Mi 6 év megszakítás után áttértünk a naptármódszerre. A ciklus 7.-8. napján még szoktuk csinálni, utána pedig a 15.-16.-on már újra. Ahogy éppen adja magát a helyzet. Peteérés alatt megszakítás... 28 naposak a ciklusaim. Fél év alatt nem lettem terhes. Attól félek, mi van, ha amúgy se lennék? De úgy konkrétan meg egyikünk se mondta még ki, hogy akkor legyen. Ha nem vagyok túl indiszkrét kedves kérdező, ha ennyire kiszámoljátok és amúgy se lenne baj, miért vártok még vele? Tényleg csak kíváncsiság, mert mi is kb. hasonlóan vagyunk...
2015. dec. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Lehet, csak szerencsétek van :) Mi 3,5 évig csináltuk így és akkor csúszott be a baba, most 10 hetes kismama vagyok, és nagyon boldog :)
2015. dec. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is felesleges addig aggódni míg nem élesben nyomjátok. Lehet ha akarjátok majd egyszerre összejön. Bár mi is pont úgy csináltuk ahogy a 6-os válaszoló írja, és picit azért furcsa volt, hogy nem csúszott be addig sem. Majd miután már nem védekeztünk sehogy akkor sem akart összejönni, 2 éve várunk rá, mindkettőnknek volt volt baja, mostanra reméljük megoldódott.De mi idősebbek vagyunk, én 34, párom 37. De ezzel nem riogatni akartam, csak leírtam a saját tapasztalatot, tényleg felesleges előre parázni rajta.
2015. dec. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy eltűntem, ezekszerint akkor nem csak mi csináljuk így, csajok, akkor mi szerencsésnek mondhatjuk magunkat.

A kérdésre, hogy miért nem vágunk a gyerektémába:

Mert mind a ketten szeretjük a munkánkat, megvan a 2 év ledolgozott idő, fix az egész, főnökkel már beszéltem a terhességről, ő nem bánja, mi meg úgy vagyunk vele, hogyha megakar foganni, akkor megfog :)

2015. dec. 29. 19:29
 10/17 anonim ***** válasza:
Kedves 8-as, én vagyok a 6-os válaszoló. Most kicsit megijesztettél, mert mi se vagyunk már fiatalok. Én lassan 30, párom felette. Remélem csak szerencsénk volt eddig, és nem az lesz, hogy évekig nem jön össze. Bár ettől már előre nagyon félek.
2015. dec. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!