Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Cickafark, valamint palástfű...

Cickafark, valamint palástfű tea okozhatja ezt?

Figyelt kérdés
Általában 30-32 naposak a ciklusaim, ez az első hónap, hogy teázom. Holnap vagy pénteken lenne esedékes a következő menstruáció, ilyenkor már görcsölni szoktam, barnázni is. Most viszont semmi ilyesmit nem tapasztaltam, ezért csináltam egy tesztet, ami negatív lett. Lehet, hogy a teától nincsenek menstruációs tüneteim, esetleg korai volt a teszt?
2016. jan. 13. 15:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"A cickafark mint fitoösztrogén


A cickafark leginkább, mint a női bajok orvoslója ismert. Javasolják menstruációs panaszok (görcs, PMS, erős vérzés), petefészek-gyulladás esetén, a ciklus beállítására, változókori tünetek enyhítésére. Ezen a téren azonban nagyon sok ellentmondásba is ütközhetünk."

2016. jan. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 mandiga ***** válasza:

Én is egy hónapja iszom a teákat. 25 naposak voltak a ciklusaim, ma vagyok a 30. napon. Már 4. napja érzem, hogy megjön, de semmi. Baba nincs sajnos. :(

Én sem tudom mire vélni, mitől van ez. Ezelötti két ciklusom, volt egy 43 és egy 21 napos. Elkezdtem inni a teákat, és most ott tartok, hogy semmit nem tudok. A görbém is fura megint.


Hányadik dpo-n teszteltél? Ovud mikor volt?

2016. jan. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mivel nem hőmérőzők és nem is ovutesztelek, ezért pontosan nem tudom, december 30-ra írta a ciklus.hu. Ennyire nem szeretnék rágörcsölni, jön, ha akar, csak attól tartok, nehogy felborítsa a ciklusomat :(
2016. jan. 13. 19:10
 4/15 mandiga ***** válasza:
Én is pont ettől félek, hogy a tea miatt van. Azt sem tudom, igyam, vagy mit csináljak. Én azért hőmérőzök, hogy lássam, van-e ovum. Úgy nézett ki, hogy volt, de most már kételkedek abban is. :(
2016. jan. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én holnap már nem fogom inni, meglátjuk, lesz-e változás. Nagyon csalódott leszek, ha tényleg csak ettől késik, mert annyira dícsérték a teákat, aztán ha pont ettől borul a ciklus, hát pff..
2016. jan. 13. 20:58
 6/15 anonim ***** válasza:

Eleinte én is úgy voltam vele, mint te, hogy jön, amikor jön, meg tuti nem fogok hőmérőzni, kalkulátort is csak 2 hónapja láttam először, addig úgy bújtunk össze, ahogy jólesett.

Első 3 hónapban még arra sem figyeltünk jóformán, hogy középidőben legyünk együtt. 4-5. hónapban már igen, én ittam a teákat, de eléggé rendszertelenül, sokszor kihagytam, elfelejtettem, karácsony volt, totál megfelekeztem a babaprojektről is. Ami változott még a rendszertelen teázástól is és a napi 1 barátcserjétől, hogy a 31 napos ciklusok után most először 27 lett a ciklus.

Nekem ez lesz az első ciklus, hogy vettem ovutesztet, hőnaplót vezetek és minden étrendkiegészítőt és teát szépen, pontosan szedek, iszok. Barátcserjét napi 2x.

Ebben a hónapban van hormonális vizsgálatom is.


Javaslom tehát erősen, hogyha valóban szeretnétek babát, akkor már az első hónaptól mérd te is a hődet, és jókor legyetek együtt, de csak netes kalkulátorok alapján, mert az nem megbízható. Ha mi is így tettünk volna már augusztusban, akkor lehet, hogy már várandós lennék, de legalábbis több esélyt adhattam volna magunknak már az első hónaptól. Mert egy idő után már minden hónap egyre hosszabbnak tűnik, és egyre inkább azt érzed, nem fog ez összejönni :( Hiszen pl. mi ha úgy vesszük, fél éve próbálkozunk, és emiatt el is szomorodom, ha meg azt nézzük, akkor ez lesz az első hónap, hogy maximálisan odateszem magam, és amit lehet, megteszek a sikerért. Jobbi dőben tudni, ha vmi nem oké, és erre a hőmérőzés elég javasolt.

2016. jan. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataid, remelem nektek is minél előbb sikerül! Azért írtam, hogy jön, amikor akar, mert már van egy kislányom, tehát olyan óriási problémám csak nincs. Mikor őt terveztük, hőmérőztem, ovuteszteltem, hónapokkal az éles próbálkozás előtt. Persze, jó tudni, hogy mi a helyzet, de rám ez a nagy ràkészülés nem volt jó hatással. Na meg akkor még volt időm és lehetőségem is ezzel foglalkozni, gyerek mellett már nehezebb, de valahogy nem is bánom. A teát egy kis rásegítésnek kezdtem el inni, mert tényleg annyi jót hallottam róla, hát majd kiderül...
2016. jan. 14. 16:26
 8/15 mandiga ***** válasza:

Kedves kérdező. MI van veled? Van valami fejlemény?

Nekem még mindig nem jött meg, tesztjeim negatívak, most iszonyú hányingerem van, de lehet az ananászos csirkétől, abból jól belaktam. 32. napomon tartok. :(

2016. jan. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nekem sem jött még meg, semmi ráutaló jel nincs...tesztet nem csináltam azóta, gondoltam várok pár napot, vagy holnap vagy holnapután megcsinálom. Ha negatív, akkor várom, hogy megjöjjön és nem iszok soha többet teát...
2016. jan. 15. 22:39
 10/15 mandiga ***** válasza:

Én is nagyon elgondolkodtam a teán, úgyhogy ma elmentem, és vettem E-vitamint. Talán az kicsit helyrehoz.

Írj majd, hogy a továbbiakban mi van veled?. Én már kezdek ettől az egésztől kiborulni. :(

2016. jan. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!