Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem tudok teherbe esni?...

Miért nem tudok teherbe esni? Min változtassak? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés
Én 20 éves vagyok a párom 21.Mielött bárki megkövezne meg van mindenünk egy baba vállaláshoz.És nagyon is szeretnénk már.Fiatal anyuka szeretnék lenni már kislány korom óta. 3 éve vagyunk együtt.2 éve együtt élünk és soha sem védekeztünk.Én soha sem szedtem fogamzás gátlót sem. Mindketten dohányzunk és kv zunk is,tudom hogy ez valamennyire hozzá járul a meddőséghez.Normális hogy ilyen fiatalon 3 év alatt nem jött össze semmi? Illetve Hova tudnék fordulni?Nőgyógyasznál kell kérni ilyen vizsgálatot? Mennyibe kerül mindkét fél részére?

2016. jan. 20. 09:56
 1/6 Bella169 ***** válasza:

Ennyi idő után érdemes lenne elmenni egy kivizsgálásra.

A nőgyógyászok általában azt kérik, hogy a férfi fél kezdje a kivizsgálást mert az övék gyors és fájdalom mentes.

A férfinek egy vérkép és spermavizsgálat kell.

Ha ez megvan akkor mehet a nő az eredményekkel nőgyógyászhoz.

A nőknél hormon panellal kezdik, majd orvosa válogatja hogy csinál e ultrahangos ciklus követést, majd jön a petevezeték átjárhatósági vizsgálat. Ez lehet röntgenes kontrasztanyagos vagy laparoszkopós. Utóbbit akkor csinálják ha az ultrahangon olyan betegségre utaló jel (pl endometriozis gyanú) van hogy az indokolná.

Minden vizsgálatot meglehet csináltatni sztk kereteken belül.

Én csak annyit fizettem, hogy magán nőgyógyászhoz jártam és ott fizettem a vizit díjat. de pl nőgyógyászom a kórházban sztk keretek között végezte az átjárhatóságit így azért egy forintot se fizettem. Vérvételre háziorvos is beutalhat, így az is ingyenes.

Persze végig lehet magánúton is járni az egész kivizsgálósdit akkor olyan 100 - 200 között mozog a fent leírt vizsgálatok végösszege.

2016. jan. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ☺vérvételre a napokban megyek mert arra is gondoltam nem pajzsmirigy problema állhat e a háttérben.Hajhullás,hízás panaszaim vannak.
2016. jan. 20. 10:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, jól gondolod, lehet pajzsmirigy probléma, PCO, stb. Az lenne a legjobb, ha kapnál beutalót endokrinológushoz, a nőgyógyász nem igazán kompetens a hormonális működésben - csak áttételesen ért hozzá, ő akkor tud segíteni, ha fizikai gond van (elzáródás, mióma, endometriózis, stb.)


Szóval a lényeg, hogy ki kell zárni mind a fizikai, mind a hormonális tényezőket + a párodnál is, hogy esetleg rossz a spermaképe.

2016. jan. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
endokrinológushoz nőgyógyásztól tudok beutalót kérni?
2016. jan. 20. 10:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, jó esetben beutal magától, de háziorvostól is kérhetsz beutalót.
2016. jan. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem eleve olyan nőgyógyászt érdemes keresni, aki endokrinológus is egyben (az enyém például ilyen).
2016. jan. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!