Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan viselkedjek ha a párom...

Hogyan viselkedjek ha a párom nem akar még babát?

Figyelt kérdés

Kismamák, szükségem van a tanácsotokra. A párommal 5 éve vagyunk együtt, már rég megbeszéltük, hogy szeretnénk gyerekeket mindenképp. Most úgy néz ki, lehet, hogy terhes vagyok. Amikor először mondtam neki csak annyit mondott, hogy ha igen, elvetetem. De aztan pár pillanat múlva bocsánatot kért, és mondta, hogy szerinte nem vagyok terhes. Ez 1 nappal azelőtt volt, hogy meg kellett volna jönnie. Aztán nem jött meg, vettünk tesztet,másnap reggel ahogy fölébredt szólt, hogy csináljam meg. Persze negatív lett, de mondtam neki, hogy ilyenkor valószínű volt, hogy az lesz, mert pár nappal később már biztosabb. Ez volt 4 napja, azóta se jött meg és furán görcsölget néha a hasam. Én azt hiszem terhes vagyok, és ennek nagyon örülnék is, de ő nem szeretne esküvő előtt babát, és ma is azt mondja, hogy nem vagyok terhes, mert negatív lett a múltkori teszt. A kérdésem: Ha tényleg babát várok, akkor hogy viseljedjek a párommal? Leplezzem előtte, hogy mennyire örülök? Mit csináljak ha tényleg el akarja vetetni? (Abba biztos nem mennék bele max ha valami baja van a babámnak). Mondjam neki, hogy döntse el, hogy velünk marad-e? Amúgy is akartunk babát 1-2 év múlva, de én kezdő vállalkozó vagyok, és ő se keres valami sokat. Volt már valaki hasonló helyzetben? (Ő 24, én 22, tavasszal fogunk összeköltözni) Aki szerint fiatal vagyok: igen,az vagyok, de mindig fiatalon akartam szülni, és szerintem 22 évesen már simán belefér. Ami gond lehet, hogy még nem éltünk csak kettesben együtt, bár többet vagyok nála amúgy is mint otthon, és, hogy nem vagyunk összeházasodva.

Még annyit, hogy annyi nőnek vannak nehézségei a teherbeeséssel, ezért is gondolom, hogy óriási szerencsénk van, lehet, hogy kicsit korábban jött mint akartuk, de inkább örülni kéne, hogy jön. (Már ha tényleg jön..)

Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre, előre is köszi őket! :)


2016. jan. 25. 09:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez így valóban bizonytalan, hogy még össze sem költöztettek, a bevétel sem olyan sok, mindkettőtöket meg lehet érteni. De ha ő egyáltalán nem akarja a babát te pedig igen, az könnyen mehet a kapcsolat rovására. De előbb tesztelj pozitívat, mert mástól is késhet. Ha pozitív a teszt, akkor üljetek le beszélgetni, had mondja el az érveit. Majd te is az érzéseidet. Ha netán egyedül maradsz is el tudod látni a babát?
2016. jan. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A kérdésed nem igazán nekem szól, csak annyi összefüggést látok, hogy mi is 5 éve vagyunk együtt barátnőmmel és valószínű ő hamarabb szeretne gyereket mint én. Pár évvel azért idősebbek vagyunk nálad és mi együtt is élünk, de nem vágtunk még bele, mert 0 körülmény van hozzá. Sajnos ez ilyen. Ha ő egyik nap azzal fogadna ,hogy terhes mellette maradnék, ez nem is kérdés. Valamint szeretném, hogy ezt mihamarabb elmondja, ne titkolja. Minek? Ez nem olyan dolog amit titkolni kell, meg úgy egyáltalán lehetne. Ha terhes vagy és szeretnéd tartsd meg, ez a te döntésed is. Ha nem áll melletted az elején gondolod, hogy az elkövetkezendő 20-30 évben (kb míg a gyerek kirepül) kitart az oldaladon? Nem egyszerű dolog, de majd csak lesz valahogy;) És most ne sértődj meg, csak pusztán meglepett a dolog... Eléggé az elején vagytok az anyagi körülmények megteremtésének, nem éltek együtt, nem vagytok házasok, párod is csak "majd" akar gyereket... nem védekeztek? Vagy ha igen akkor elég cinkes a helyzet. Tudom, hogy semmi közöm hozzá ezért kérlek ne sértődj meg, csak tanácsként mondom nem árt az óvatosság. Szép napot! ;)
2016. jan. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nehéz megállni, de próbáld meg nem beleélni magad először is. Vegyél egy másik tesztet, és ismételd meg! Ha négy napja még negatív volt, és már három napja nem jön meg (úgy vettem ki a szavaidból) akkor egy most elvégzett teszt biztosabbat mutat. (pláne, ha nem szokott késni. Nekem nemvárt után két nappal mutatta ki a teszt.)


A másik, hogy ülj le egyszer pároddal, és beszéljétek át, hogy mikor szeretnétek esküvőt, hogy tudjátok, mikortól megoldani az együttélést, és mikortól lehetne a babát tervezni? Tudja, hogy te már szeretnél? Ezt is kommunikálni felé és ketten egy reális, közös döntést hozni-ami nyilván nem lesz mentes kompromisszum(ok)tól.

2016. jan. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

-Először is: ha nem akartok gyereket, védekeztek. Ha nem védekeztek rendesen, akkor ne csodálkozzatok, hogy becsúszik a baba.

-"Persze negatív lett, de mondtam neki, hogy ilyenkor valószínű volt" - ezzel hitegeted magad? Nekem a nemvárt napján volt egyértelmű pozitív, és ez az általános. És 4 napja nem is teszteltél újra???

-"de ő nem szeretne esküvő előtt babát" - akkor miért nem védekeztek???

-Ha tényleg terhes lennél, ne játszd meg magad. Minek? Az miért lenne jó?

-Még nem is éltetek együtt, de gyereket akarsz? Ugye tudod, hogy a "sokszor nála alszom" az nagyon messze van az együttéléstől?

Vagy te is mosol rá? Bevásárolsz, és főzöl? A rezsit együtt fizetitek? STB...?????


Nagyon nagyon fiatal vagy még egy gyerekhez. És nem korban, hanem gondolkodásban!!!

2016. jan. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nézd, persze ideálisabb lenne összeköltözés után, hogy egyáltalán megismerjétek egymást lakva. Ha egy kicsit anyagilag megerősödtök az sem baj. De neked kell eldöntened, hogy esetleg úgy is bevállalnád e a babát, hogy lehet hogy egyedül maradsz vele, mert ő nem akarja. Ha igen, nincs min gondolkodni. De az is lehet, hogy átgondolja, lenyugszik, és ő is szeretné megtartani, ha egyáltalán terhes vagy. Pár nap múlva csinálj tesztet. Ha pedig megtartod, akkor igenis mutasd ki, hogy mennyire örülsz a picinek.
2016. jan. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Jogos kérdés, hogy el tudnám-e látni egyedül. Biztos, hogy nehéz lenne és segítség is kellene a családtól, de az biztos, hogy rájuk számíthatnék, sokszor "utalgatnak", hogy jó lenne már unokázni. Emellett viszont nem hiszem, hogy elhagyna a párom, hiszen ő is szeretne babát csak ez most kicsit hirtelen jött, és kicsit korán. A bajom az, hogy jó lenne őt is boldognak és büszkének látni emiatt.
2016. jan. 25. 10:00
 7/14 anonim ***** válasza:
Titkolni, leplezni tényleg nincs értelme, egy jó kapcsolat alapja az őszinte kommunikáció. Mondhatod, ha pozitív lesz a teszt, hogy márpedig te ehhez ragaszkodsz, és nem mégy bele az abortuszba, de ekkor át kell gondolnod, hogy mennyire ragaszkodsz hozzá-tűzön-vízen át, akkor is, ha nem fogja szívvel-lélekkel támogatni, netán el tudod-e egyedül is tartani? (Bőven benne van a pakliban, ha ilyen alapvető kérdésekben nem egyeztek, sajnos a még nem stabil kapcsolatotok simán rámehet döntésedre, hogy Te az ő támogatása nélkül is megtartod!!)
2016. jan. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azóta jó sokan írtatok, az előző komment az elsőnek szólt. :) most igyekszem mindenre válaszolni. Szeptemberben hagytam abba a fogamzásgátlót, 2 okból. 1: közösen megbeszéltük, hogy egészégtelen és ne mérgezzem magam vele. 2: hogy mivel lassan (ahogy irtam 1-2 év múlva) szerettünk volna babát, és hogy kellően kitisztuljon addigra a szervezetemből. Azóta gumival védekezünk. Ezt úgy értsétek, hogy néha volt, hogy csak a végére tette föl, ami teljes mértékben az ő döntése volt. Mivel tudja, sokat besz€lünk róla, hogy én simán szülnék már ha úgy lenne, ezert nyilvánvaló, hogy nem tiltakoztam amikor mondta, hogy majd később teszi föl. Tisztában van vele, hogy így is van egy kis esélye a teherbeesésnek, €n is mondtam neki, mégis így döntött. Tehát tulajdonk€ppen nem az én "hibám", együtt csináltuk, ő akkor és ott úgy döntött, hogy ennyi kockázatot megér neki, biztos átgondolta. Szóval szerintem ez csak egy ilyen kezdeti ijedtség. Más is volt akinek nem volt felhőtlen az öröm de aztán mégis megszerette a párja a picit?
2016. jan. 25. 10:12
 9/14 anonim ***** válasza:
32%

"egészégtelen és ne mérgezzem magam vele. 2: hogy mivel lassan (ahogy irtam 1-2 év múlva) szerettünk volna babát, és hogy kellően kitisztuljon addigra a szervezetemből"


Ez elég nagy hülyeség, ugye tudod? Egyrészt a fog.gátló nem méreg (10 évig szedtem, semmi bajom nem lett,egészséges vagyok és elsőre összejött a tervezett baba).

Másrészt azért kell naponta szedni, mert naponta "kiürül". Általában javasolnak 1-2 hónapot, mielőtt próbálkozik az ember, de az csak a ciklus miatt van, hogy rendben van-e gyógyszer nélkül is. Nem azért, mert ilyen lassan ürül. De hogy évekkel előtte letenni ezért...


De ha ebben a párod is benne volt, akkor most ne meneküljön, meg ne keressen kifogást! Fogadja el (már ha tényleg terhes vagy).

2016. jan. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Cypromixet szedtem, ami pattanások ellen van, a nőgyógyászt aki fölírta ez a cég "szponzorálta", ezért írta ciklusom. Ha utánaolvasol tobben is irjak, hogy ettol a tablettatol lettek meddők. Mivel jó drága volt a magánrendelése ezért bíztam a tudásában, nem néztem utána előszőr ennek a gyógyszernek, mostmár persze tudom, hogy ez nagy hülyeség volt részemről. Aztán nyáron szólt, hogy betiltották a gyógyszert úgyhogy ha elfogyott az adagom már mást fog felírni. Ekkor ültünk le a párommal és besz€ltük meg, hogy ha úgyis abbahagyom ezt akkor már ne kezdjek el másikat. 3 évig szedtem, előtte iszonyú volt a ciklusom, 40-45 napra jott meg és eltartott 10-15 napig, úgy fájt az elso 3 napban, hogy sírtam, mozogni se bírtam, dolgozni se. Szóval ilyen kilátásokkal gondoltam mivel allandoan ilyen gondjaim vannak, lesz legalabb 1 év mire normálisan beáll a ciklusom. Szóval nem hülyeség amit gondoltam.
2016. jan. 25. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!