Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan viselkedjek ha a párom...

Hogyan viselkedjek ha a párom nem akar még babát?

Figyelt kérdés

Kismamák, szükségem van a tanácsotokra. A párommal 5 éve vagyunk együtt, már rég megbeszéltük, hogy szeretnénk gyerekeket mindenképp. Most úgy néz ki, lehet, hogy terhes vagyok. Amikor először mondtam neki csak annyit mondott, hogy ha igen, elvetetem. De aztan pár pillanat múlva bocsánatot kért, és mondta, hogy szerinte nem vagyok terhes. Ez 1 nappal azelőtt volt, hogy meg kellett volna jönnie. Aztán nem jött meg, vettünk tesztet,másnap reggel ahogy fölébredt szólt, hogy csináljam meg. Persze negatív lett, de mondtam neki, hogy ilyenkor valószínű volt, hogy az lesz, mert pár nappal később már biztosabb. Ez volt 4 napja, azóta se jött meg és furán görcsölget néha a hasam. Én azt hiszem terhes vagyok, és ennek nagyon örülnék is, de ő nem szeretne esküvő előtt babát, és ma is azt mondja, hogy nem vagyok terhes, mert negatív lett a múltkori teszt. A kérdésem: Ha tényleg babát várok, akkor hogy viseljedjek a párommal? Leplezzem előtte, hogy mennyire örülök? Mit csináljak ha tényleg el akarja vetetni? (Abba biztos nem mennék bele max ha valami baja van a babámnak). Mondjam neki, hogy döntse el, hogy velünk marad-e? Amúgy is akartunk babát 1-2 év múlva, de én kezdő vállalkozó vagyok, és ő se keres valami sokat. Volt már valaki hasonló helyzetben? (Ő 24, én 22, tavasszal fogunk összeköltözni) Aki szerint fiatal vagyok: igen,az vagyok, de mindig fiatalon akartam szülni, és szerintem 22 évesen már simán belefér. Ami gond lehet, hogy még nem éltünk csak kettesben együtt, bár többet vagyok nála amúgy is mint otthon, és, hogy nem vagyunk összeházasodva.

Még annyit, hogy annyi nőnek vannak nehézségei a teherbeeséssel, ezért is gondolom, hogy óriási szerencsénk van, lehet, hogy kicsit korábban jött mint akartuk, de inkább örülni kéne, hogy jön. (Már ha tényleg jön..)

Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre, előre is köszi őket! :)


2016. jan. 25. 09:42
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Bocsi most látom, hogy a telóm cserélgette a szavakat.. Még jó, hogy ilyen "okos"... Na mindegy, remelem azert ertelmezheto a szoveg.
2016. jan. 25. 10:43
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Először is egyetértek azzal, hogy a fogamzásgátló nem tesz jót.

Ha valóban terhes vagy akkor üljetek le beszélni a pároddal. Én nem vetetném el a babát, haár terhed vagy. Egy abortusz során bármilyen komplikáció felléphet és előfordulhat és lehet hogy többet nem is lehet gyereked. Ha mindíg arra vársz, hogy jobb legyen a helyzet, akkor lehet nem lesz gyereked soha. Gondold át alaposan. Az biztos, hogy egy pasi sem tesz annyira boldoggá mint egy kisbaba. :)

Sok szerencsét! :)

2016. jan. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én nemrégiben voltam döntési helyzetben, egy viszonylag friss kapcsolatban, a tervezett előtt csúszott be a baba.

Teljes mértékben közös döntésnek tekintettem a dolgot, félretéve a saját elképzeléseimet, minden lehetséges opciót végigbeszéltünk a párommal. Mindketten megijedtünk, mert egy gyerek teljesen felborítja az eddigi életünk (nekem van már gyerekem, tudom, mivel jár, mekkora felelősség, ezért én még jobban megijedtem, mint ő!).

Szóval bennem nem volt ilyen, hogy mindenképpen megtartom, akkor is, ha ő nem akarja, mert tudtam, hogy egyedül nem lesz erőm végigcsinálni, még szülői támogatással SEM.

Szóval tiszta lappal ültünk le megbeszélni, egyikünk sem akarta befolyásolni a másikat, hanem meghallgattuk egymás véleményét, beszéltünk a félelmeinkről, aggodalmainkról. Jót tett! Azzal, hogy kibeszéltük, el is múlt a félelem, nem kellett leplezni a másik előtt semmit, őszintén tudtunk beszélni, nem akartuk ráerőltetni a másikra a saját véleményünket, érzéseinket.

Közösen döntöttünk úgy, hogy megtartjuk a babát, azzal együtt, hogy tudjuk, nem lesz könnyű. Végigbeszéltük a legfontosabb teendőket, feladatokat.

Mondjuk annyiban is más a helyzetünk, hogy mi akkor beszéltük át, amikor már pozitív volt a tesztem. "Mi lenne ha..." dolgokról ugyanis kár beszélgetni.

2016. jan. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem meg van értelme a "mi lenne ha" beszélgetéseknek. Ha ilyen könnyen dobálózik a " ha terhes vagy elveteted", mondatokkal , akkor biztos átgondolnám ,hogy lefekszek -e vele gumi nélkül. Mert persze az jó neki, hogy szexelhet nélküle, de az esetleges következménytől már rögtön szabadulna. Márpedig minden normális védekezés nélküli együttlét mellett ott a kockázat. Úgy látszik tévedtél kérdező a párod ezt nem gondolta át. Ideje,hogy tudatosítsd benne. Mi is megszakítással védekezünk a párommal(7 éves kapcsolat és mi is pár év múlva már amúgy is akarnánk), de előtte átbeszéltük mi lenne ha teherbe esnék. Tudja,hogy abortuszra nem lennék képes, és megtartanánk, ő is így gondolja. Eddig egyszer volt, hogy késett pár napot és megnyugtató volt a viselkedése, vigyorgott egész nap, szaladt teszteket venni, egész nap tervezgetett,aztán mikor mégis megjött csalódott volt, mert már teljes beleélte magát,hogy biztos az vagyok, mert sose késett egy napot se addig. A lényeg ilyen védekezésbe CSAK akkor szabad belemenni ha nem gond a gyerek és olyanok a körülmények is. Ezt beszéljétek át.
2016. jan. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!