Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti vállalnátok így az első babát?

Ti vállalnátok így az első babát?

Figyelt kérdés
Párommal 4éve vagyunk együtt,1éve együtt is élünk albérletben.Én 23 vagyok, ő 27.Párom már régóta szeretne gyereket,mert azt állitja hogy ő meg nagyon a korban van.Őszintén szólva mióta összeköltöznünk én is sokszor gondolok erre.Az utóbbi fél évben szinte folyamatosan.Mindketten úgy gondoljuk,hogy ez adna értelmet az életünknek.Én most fogom befejezni az egyetemet,így ha jól tudom jogosult lennék az egyetemes gyedre,meg ugye a családi.bár nem tudom ez mennyit jelentene pontosan. (ez lenne az első kérdésem!!) A párom 90-100e körül keres.Ami nem sok,de: szüleimnek két lakásuk van, ez egyikbe beköltözhetnénk, így csak rezsit kellene fizetni nem lenne lakbér,mint most.Én pedig a családom vállalkozásában tudnék dolgozni addig amig nem születne meg a baba,így valamennyit még tudnék addig keresni.Családjaink is támogatnának minket, de erre nyilván nem alapozunk.Félretéve nekem van kb 300e (addigra remélhetőleg több lesz), és páromnak is kb ennyi.Ez igy nagyon reménytelen?Mi a véleményetek?nxilván én nem is vagyok teljesen tisztában azzal hogy mennyi pénz menne el,ha hárman lennénk ezért kérdezném a tapasztaltabbakat.Legyen merszünk belevágni vagy egyetem után menjek el dolgozni és várjunk még néhány évet? köszönöm ha válaszoltok
2016. márc. 4. 18:08
1 2 3 4
 21/32 curáku ***** válasza:
100%
#19 Meséld már el, hogy nevelnél fel a nullából egy gyereket?
2016. márc. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem vállalnánk, nem is vállaltunk így. Persze ha véletlenül lett volna, akkor semmiképp se vetettük volna el de az már másik kérdés.
2016. márc. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Meg nagyon fiatal vagy, a parod is 30 alatti, ahogy irjak a tobbiek, inkabb dolgozz par evet egyetem utan, hogy legyen rendes gyed es gyes, azert az egyetemet vegzett fizu utan jo gyedet kapnal 2 evig, nem mindegy, mert a parod fizetese eleg keves.


De ahogy erzitek, bar a munka tenyleg fontos lenne ha mar amnyit tanultal.

2016. márc. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
33%

Mi jogon itélitek el az embert azért mert így akar gyereket válalni? Esetleg ti mind a jövőbe láttok? Ti akik olyan nagy okosan megmondjátok, hogy a gyerek miatt mélyszegénységben fognak élni, honnan veszitek a jogot az itélkezésre? Azért mert ti most valamilyen luxusban éltek ugyan olyan bizonytalan jövövel rendelkeztek mint ő. Lehet, hogy holnap leég a házatok, kirabolnak, vagy kirugnak titeket. Ugyan ennyi eselye van, hogy évek múlva a gyerek melett jó állasa, es életűk lesz!

Vagy mit akartok? Válaljon gyereket 30 év felett aztán míg él addig sajnálja, hogy olyan későn vàlalt, mert néhány kedves ember megmondta neki,hogy az élet szar gyerekkel?

Tipikusak vagytok! Nem láttok tovább a pénztárcátoknál! Ezzel az erővel soha senkinek nem kéne gyerek, mert ugyis csak nyomorognának! Akinek van itt gyereke közületek megnézném, ha visszamehetne a múltba akkor hány menne abortuszra, ha a terhessege elejen felajánlanának egy jó zsíros állást, hányan ölnék meg a gyereküket?

2016. márc. 5. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
13%

Amúgy meg micsoda ördögtől való dolog az, hogy anyuci-apucinak van egy háza ahová beköltözhet! Micsoda szégyen, hogy nem akar hitelt felvenni, ha már nem akar albérletet fizetni, végűl is sokkal jobb egy új házra fizetni a részleteket, mert azért ő dolgoztt meg nem a szülei raktak a feneke alá. De ha meg beül a kész örökségbe dkkor meg szégyelje magát, hitelre szánt pénzt elkölthetné a gyerek ruháira, tanszereire, vagy a nyaralásra. Nem! Az a banknak jár! Aztán, ha meghalnak a szülők és ő megörökli a házaikat, majd lesz miben nyaraljon.

Jó ég, ki hallott már olyat, hogy a gyerek a szüleivel akar dolgozni? Micsoda szégyen, hogy a csaladban akar érvényesülni! Menjen csak sormunkára egy olyan céghez ahol a vezérigazgató fia a főnök.


Igazuk van kérdező! Szüljél 10-15 év múlva, aztán gyere vissza sírni a gyk-ra, mert túl öreg vagy, hogy kistestvére legyen a gyereknek. Akkor majd mindenki a buksidat simogatja és elmondja, de jól tetted, hogy vártál, és nem vagy még öreg. A szüleid is bírják még, és segítenek....

2016. márc. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Utolsó, nyugi már!

Ha lehiggadtál, akkor számolj. Mindenki azt írta, hogy dolgozzon egy kicsit, hogy jogosult legyen normális csedre, gyedre. Tehát elég, ha két évet dolgozik, nah most 23+2 és 27+2 sem lesz több mint 30. De tudod mit, igazad van. Szüljön. Aztán közben költözzenek. Ő a terhessége alatt nem kap semmilyen juttatást, a párja vagy talál az új lakóhelyükön munkát vagy nem, de sebaj szeretetből telik majd mindenre, aztán ha megszült, akkor is elég lesz a diplomás gyed plusz csp mindenre. Hiszen mint tudjuk a gyerek nem kerül semmibe. Jaj istenem. Nem azt írtuk, hogy várjanak egy évtizedet, hanem egy kicsit. Ne önigazold magad. Gondolom neked sikerült fiatalon, a nyomorba szülni, és akkor ez szerinted olyan rohadt jó. Kinek? Neked? Vagy a gyereknek? Képzeld nekem pont ajánlottak fel jó állást, amikor pozitívat teszteltem, és nem rohantam abortuszra. De nálam legalább esélye volt, hogy jó állást ajanljanak, mert nem az iskolapadból rohantam a szülőszobára.

2016. márc. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%

1 év után átveheti a párod a GYED-et és dolgozhat is mellette.


Mi nem foglalkoztunk senki véleményével, átbeszéltük sokszor a lehetőségeket, mjad úgy döntöttünk, hogy nem fogunk védekezni.


25 éves voltam, a párom 28, amikor teherbe estem.


Szerintem sok mindent meg lehet oldani, ami meg akar az ember és az sem szégyen, ha átmenetileg esetleg a szülei segítségére szorulna. Nem azt mondom, hogy szüljön az ember a nagyszülőknek unoka helyett gyereket, de ha 1-2x ebben-abban kisegítenek, az nem szégyen.


Szerintem minél fiatalabban vállal valaki gyereket, annál rugalmasabb. Én soha nem adtam a gyerekünknek méregdrága bébiételeket meg pudingokat, hanem vagy csináltam neki én, vagy ha olyat főztem, amiből ő is ehetett, akkor evett abból. Nem képzeltem be, hogy meg fog halni a sótól vagy fűszerektől, ami az ételben van.

Meg simán odaadtam neki a natúr joghurtot gyümölccsel, nem vettem neki méregdrága babapudingokat.

Ugyanígy semmi drámát nem láttam abban, hogy egy évet kihagyjak az egyetemből, majd gyerek mellett diplomázzak le. És ugyanígy semmi drámát nem láttam abban, hogy azt sem tudtam, hogy hány évesen leszek majd pályakezdő.


Férjem sógora is felvázolta, amikor teherbe estem, hogy mekkora nyomorban fogunk élni és mekkora idióták vagyunk, hogy nem fejeztem be a sulit és nem dolgoztam, hogy járjon CSED meg GYED. Csak azzal nem számolt, hogy nem tartjuk létszükségletnek, hogy havonta 100 ezer ft-ot költsünk hülyeségekre. Hangfal, monitor, telefon, tv, gyereknek 100 ezer forintos elektromos kisautó, stb.

2016. márc. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

24-es:

Kicsit ertelmezd a valaszokat.

Senki sem hulyezte le a kerdezot azert, amiert igy vallaltak gyereket.

Egyreszt, mert meg nem vallaltak.

Masreszt pedig a kerdes pont az volt, hogy mi vallalnank-e igy a babat.

O kerte a velemenyeket es az erveket, hogy miert nem, a tobbseg ezt irta le.


Azt sem irtuk (legalabbis en biztosan nem), hogy ne menjenek a szulok hazaba, hanem inkabb kinloduanak hizellel. Ezt te hol olvastad???

Igen, ha van ra lehetoseg (es a szulok is igy akarjak), akkor menjenek oda. Nagyon jo, hogy van ilyen lehetoseg.

De azzal meg nincs megoldva minden. Attol a havi bevetel meg mindig nagyon keves lenne.

Es nem a luxusrol lenne szo, hogy belefer-e, vagy sem, hanem az alapveto dolgokrol, mint rezsi, etkezes, gyerek szuksegletei.


Es meg egyszer hangsulyozom: mindannyian masok vagyunk, akinek ez igy jo, az vallaljon gyereket.

Nekem speciel az anyagi biztonsag fontosabb, ezert nem vallaltam volna tervezetten ilyen bevetel mellett gyereket, munkaviszony nelkul. En is 23 evesen diplomaztam, dolgoztam is akkor mar 3 eve es igy sem jutott eszembe.

Vallaltam 25 evesen, mert akkor mar sokkal rendezettebbnek ereztuk az eletunket. Az a ket ev varakozas nem volt tul nagy aldozat.

Nem azt irtuk, hogy 10-15 ev mulva szuljon.

2016. márc. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

A sok habzó szájú, semmire szülő álljon már le, hát a kérdező véleményeket kért, mindenki leírja a magáét, ti meg itt nekimentek mindenkinek, aki egy kicsit megpróbál gondolni a jövőre.


Az rendben van, h valaki a semmire szült, aztán végül jól sült el mert még élnek, nem haltak éhen, de nem ez a követendő példa.


Kérdező, csak annyit mondok, el kellett mennünk kombinált tesztre a 12. terhességi héten, 30E ft volt.

Itt is mondja egy felbőszült, h ő nem adott pudingot, főzött. Tüntessük ki, glóriát neki! De mi van, akkor, ha úgy jár valaki, mint én, h az újszülött babájának csakis a legdrágább tápszert adhatja? Hiába van a DM-ben 1500-ért olcsó.


Van terhesruha a turkálóban is, de mi van, ha pont nem találsz a méretedben és már abszolút nincs mit felvenned?? Akkor meg kell venned a C&A-ban 15E-ért.


Ezeket csak azért hoztam fel, h érzékeltessem, hogy röpködnek a váratlan kiadások.

Én is várnék a helyetekben. Gyereket azért vállal az ember, h boldog legyen, h öröm legyen a családozás, de ha folyton pénztelenség van, meg balhék a nincs miatt, akkor az nem lesz öröm.

2016. márc. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
0%

Nwm tudom, mi volt a válaszomban, hogy megkaptam a "felbőszült" jelzőt, de nem is igazán érdekel. :)

Érdekes, hogy aki amellett érvel, hogy ha úgy érik, igenis vállalják be, mindenki 0%-ot kap. Ki is a felbőszült akkor? :)


Igen, lehet, hogy drága tápszer kell neki, lehet, hogy ilyen-olyan intoleranciája vagy allergiája van, de ennyi erővel az is lehet, hogy oxigénhiányos lesz, koraszülött lesz, leukémiás lesz, valami ritka genetikai betegsége lesz, stb. Akkor senki ne vállaljon gyereket, amíg nincs fölös 5-10 millája egy számlán, mert mi van, ha kell majd a fejlesztésére, a kezelésére, át kell alakítani a házat, hogy tudjon benne majd kerekesszékkel közlekedni, stb?

Ugyan már...erre írtam, hogy a fiatalabbak lazábban veszik a dolgokat, míg a 30 felettiek mindenben csak a rosszat látják.

Babaruhákat fillérekből meg lehet úszni, magamnak ruhát soha nem vennék 15 ezerért, 2 kismamanadrágom volt, bőven elég volt.

Nem azt mondom, hogy ne legyen egy kis pénz, amihez lehet nyúlni, ha baj van, de ne úgy induljunk már mindennek neki, hogy a lehető legrosszabb helyzetet is felvázoljuk, mert akkor soha, senki ne vállaljon gyereket.


A "pudingos felbőszült" válaszoló voltam

2016. márc. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!