Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pharmatexxel való védekezésről...

Pharmatexxel való védekezésről mik a friss tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés
2016. máj. 16. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem baj ha esetleg becsúszik a baba arra jó, de olyanoknak akiknek semmiképp nem jönne jól egy terhesség nem ajánlják.
2016. máj. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Hasznalata mellett harmadik honapban terhes lettem.
2016. máj. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szoptatás alatt használtam, nekünk bevált.

Tudtuk, hogy nem 100%, ez is bele lett kalkulálva.

Egy ismerősöm se esett teherbe mellette.


Viszont tabletta mellett sorban csúsznak be a babák. :)

2016. máj. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Én csak kiegészítésnek használtam fogamzásgátló mellé, mert tutira akartam menni. Úgyhogy önmagában nem tudom milyen.


Férjemnek egyszer javasoltam, mikor már nem lett volna gond a gyerek, hogy használjuk csak ezt, de azt mondta, hogy mivel ez roncsolja a spermiumokat, inkább ne ezzel kísérletezzünk, mert rizikós "roncsolt" anyagból gyereket csinálni. Akkor már csináljuk rendes anyagból. Én meg igazat adtam neki.


Szóval szerintem ez kiegészítésnek jó más módszerrel kombinálva, de ahogy olvasgattam fórumokon, többen teherbe estek mellette mint megszakítással.

2016. máj. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igazából már van egy gyermekünk, de férjemmel megbeszéltük, hogy jövőre szeretnénk neki látni a tesó tervezésnek.

Addig gondoltam, hogy ezzel a módszerrel védekeznénk, mert nem lenne gond, ha mégis hamarabb érkezik, de még konkrétan nem tervezzük, hogy élesben menjen a dolog.


Viszont ezen elbizonytalanodtam, hogy ha mellette esik valaki teherbe, akkor lehet ezáltal valami gondja a kicsinek ? :o

Vagy mire értetted válaszoló, hogy "roncsolt" anyag?

2016. máj. 16. 21:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát ezek a spermicid anyagok úgy működnek, hogy roncsolják a spermiumokat, amik ezáltal nem lesznek mozgékonyak, elpusztulnak.


[link]


Elvileg az örökítőanyagot nem roncsolják, és még nem hallottam olyan beteg babáról akik konkrétan emellett jött össze és ettől lett volna bármi baja, de azért tényleg elég bizarr, hogy kvázi vegyszerezett spermából lesz az a gyerek. Én nem gondoltam amúgy ebbe nagyon bele, de a férjemet aggasztotta, és végül is valahol igaz van. Annyi mindent apróságot túlparáznak az emberek a gyerekkel kapcsolatban, érdekes, hogy ezt viszont pont nem, pedig ebben még van is valami logika.

2016. máj. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi már 1 teljes éve csak ezt használjuk. Ezen a sperma roncsoláson már én is gondolkodtam egyébként. De szerintem akkor nem lehetne forgalomba hozni. És nem is hallottam olyat, hogy ez miatt született volna beteg baba. Egyébként a betegtájékoztatóban az áll, "a teherbeesés lehetőségét lényegesen csökkenti, de nem szünteti meg azt." Szerintem ezzel mindent leírtam róla. Van akinél beválik, van akinél sajnos csak ideig-óráig... Szerintem.
2016. máj. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!