Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Létezik tökéletes időszak a...

Létezik tökéletes időszak a gyerekvállaláshoz? Érdemes várni rá?

Figyelt kérdés
Amikor Ti gyereket vállaltatok mitek volt meg? Gondolok itt saját lakás/albérlet, magas fizetés, szülők segítsége stb dolgokra.
2016. jún. 2. 12:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
75%

Most várjuk a babát, 27 éves vagyok, a férjem 30. Van egy kis garzonom, illetve a férjem vett egy 2+1 szobás lakást hitelre. Van autónk, és egy átlagos mérnök, illetve egy kiemelkedő mérnök fizetésünk. Megvan a munkaviszonyom, a max gyed is.

Nekünk ez volt a tökéletes állapot. Lakás, autó, max gyed nekem. A fizetésünk sose volt kérdéses.

2016. jún. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#10

Engem is lepontozott valamelyik nagyon okos,pedig ketlem,h rosszat irtam volna azzal,h a sajat "tapasztalatom" irtam le :D

Vannak ilyen idiotak,nem kell foglalkozni vele 😒

2016. jún. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Igazából azt gondolom, hogy tökéletes időpont nincs, mert mindig lehetnének jobbak a körülmények. Nálunk az volt a cél, hogy "irányba álljunk", vagyis elinduljunk azon az úton, amivel már meg tudjuk alapozni a családi életünket és nem csak eltengődünk a pénzünkből, hanem szépen félre is tudunk tenni minden hónapban, közben pedig jelentősen javultak/javulnak az életkörülményeink. Én 28 éves vagyok, a férjem pedig 32 és bár albérletben lakunk, mellette 3 max összegű lakáshitelt fizetünk és még majdnem kétszer annyit félre is tudunk tenni, nekem pedig már bőven megvan a célul kitűzött 2 éves munkaviszony.


A férjem most fogja befejezni a főiskolát, úgyhogy ez volt az a pont, amit vártunk, mert a teljes figyelmét a terhességemre és a leendő gyerekünkre akarta fordítani, ami munka és főiskola mellett nem ment volna neki. Ez az első próbálkozós hónapunk, egyelőre nem tudni, hogy sikerült-e, hétfőn kellene megjönnie. :) Azért kellett, hogy anyagilag is biztonságban érezzük magunkat és ne kelljen aggódni, hogy miből fogjuk megvenni a babának a szükséges dolgokat.

2016. jún. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!