Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen esélyeink vannak, most...

Milyen esélyeink vannak, most mi a teendő? SOS kérlek!

Figyelt kérdés

Urológus:nem találtak olyan csoportot, ahol minden kisfickó egészséges/ép lett volna, és nincs sok esélyünk hogy természetesen legyen babánk. Ezt most mondta a férjem a telefonba, fel sem fogom. Azt sem tudtam, hogy ezt csoportokban vizsgálják. Előtte hetekig antibiotikumot szedett, ez a doki írta fel, mert korábban sem látott sok jót.

Nekem pár hete volt polipműtétem, és inzulinrezisztanciám van, csak még nem tudni mitől. Most hova menjünk, mi a következő lépés? Valószínű nődokit váltok, ne hozzá küldjetek. Csak most kezdem felfogni, olyan, mintha el lennénk átkozva. Vagy ez egy jel, hogy nem kellene közös gyerekünk szülessen? Nagyon el vagyok keseredve.


2010. ápr. 13. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a hozzátok legközelebbi meddőségi központot kéne felkeresnetek. Ettől még lehet babátok, max. egy kis rásegítés kell (Inszemináció vagy lombik - manapság már egyik sem ritkaság).
2010. ápr. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Megértem az érzéseidet, ugyanezen mentem keresztül. Ugyanezen gondolkoztam én is, hogy ezek jelek, vagy el vagyunk átkozva?... Én nagyon szerettem volna tudni a válaszokat ezekre a kérdésekre, és fel is kutattam olyan embereket, akik meg tudták mondani a választ (vagyis azt, hogy LESZ gyerekem), és ez engem igenis megnyugtatott, márpedig a nyugalom igen fontos ilyen helyzetben. Jártunk szépen lombikra, mivel az orvosok szerint másképp nem lehetett volna gyerekünk, bár nekem megmondták látó emberek, hogy nem lombikkal lesz babám. Elképzelni se tudtam, hogy akkor mégis hogyan?! Mikor már oda jutottunk, hogy az orvosok sem tudtak segíteni, akkor elkezdtem természetgyógyászokhoz járni, és több év sikertelenség, műtétek, kudarcok után természetes úton lett babánk!!!

Szóval ne keseredj el, lehet hogy az orvosok rajtatok hipp-hopp segítenek, ha pedig nem így történne, tudok adni 1-2 telefonszámot alternatív megoldások esetére: a referenciamunkájuk épp édesen alszik a kiságyában :)

Nagyon drukkolok nektek, és hidd el, ha keresed, rádtalál a megoldás!

2010. ápr. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én sose gondoltam átoknak, jelnek...

Szépen elmentünk a meddőségi központba, végigcsináltuk a lombikot, aztán lett gyerek. Szerettünk volna másikat, akkor ugyanígy tettünk.

Van 3 gyerekünk, szépek, okosak.

Nem kell ekkora drámát érezni szerintem. Ez van, akkor ezt kell tenni és kész.

2010. ápr. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én férjemnek 200 millió/ml volt a spermaképe, aminek 60 %volt ép és mozgott jól, és sok fehérje is volt benne, először gyuladásra gyanakodott az andrológus, de az antibiotikum hatására sem változott a kép, és így csináltak nála is hormonvizsgálatot, minden hormonértéke az alsó határ alatt van. (születéskori oxigénhiányos állapot miatt) Nálam kiderült az inzulinrezisztencia, arra merckformin 500 XR tablettát kaptam. Nekem helyrejött az inzulinrezisztenciám és megfogant a baba. Mi endokrinológus-szülész-nőgyógyászhoz járunk Miskolcon, ő mondta hogy a kettőnk együttes problémája okozta a meddőséget, amint az egyikünk helyrejött jött a baba. Egyébként ha ez nem segített volna, már ki voltam írva laporoszkópiára, amikor koderült, hogy terhes vagyok, egyébként utána jött volna az inszemináció, előtte a férjemnek merional injekciókúra.


26 hetes km

2010. ápr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Örülhetsz, hogy beletartozol abba a 30%-ba, akinek sikerül a lombik, csak ott van a maradék 70% is, mint például én. Ők se érezzék drámának a helyzetüket, gondolom. Lehet, hogy nem olvastad végig a litániámat, de akiken nem segít a lombik sem, ők sok mindenen elgondolkoznak hidd el, még azon is, hogy átok ül rajtuk?


Sok sikert a kérdés kiírójának!

2010. ápr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2010. ápr. 14. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!