Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Petefeszek ciszta mellett...

Petefeszek ciszta mellett lehet babám? Minden honapban visszajon.

Figyelt kérdés

Aztan menzesszel tavozik.

1-2 het es kipukkannak.. neha tobb van es van h csak egy pici.

Nem probaltam még ki sokmindent. Most norcolutot kaptam. Mert megvagyok telve folyadekkal. ( a mèhem)

21eves vagyok. 31-32napos ciklusokkal. 19.napon van az ovum mindig!



2016. júl. 3. 08:40
1 2
 11/17 Ignis Subdialis ***** válasza:

Mondok egy érdekeset. Életemben nem volt cisztám meg semmilyen ilyesmi felborulásom egészen 32 éves koromig. Akkor viszont elkezdett össze-vissza késni a menzesz, s ahányszor dokihoz mentem, mindig ciszta volt a válasz, de az orvostudomány (vagy legalábbis hazánk nőgyógyásztársadalma) nem igazán tud mit kezdeni a cisztával, hogy mitől van, csak azt tudják mondani a viselkedéséről, amit eddig megfigyeltek róla.


De! Egy szaki mégis tudott mondani valami mást... méghozzá azt, hogy ja, ciszta? Hát valamit betokozott a szervezet, amivel nem tudott mit kezdeni ott bent! Nincs véletlenül új partnerem? Mert előfordulhat olyan összeférhetetlenség, hogy együttlét során érkezik a testéből a testembe egy olyan anyag, ami a szervezetemnek idegen, s így tud védekezni ellene, hogy "betokozza". S amikor számot vetettem ezzel az eshetőséggel, valóban akkor kezdődött az egész cisztás felvonás, amikor összejöttünk a hapsival, s szépen véget is ért, amikor elváltak útjaink. Szóval ilyen is lehet... testidegen összetevő...

2016. szept. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Es ha ez a problema, de en nem "válok"el Tőle? Mert nekem is akkor kezdodott mikor mar 2-3honapja egyutt voltunk..

Hmm

Koszi, h irtal.

Azt eddigis tudtam h betokozodik valami, de vannak ures ciszták is!:(

2016. szept. 15. 12:44
 13/17 Ignis Subdialis ***** válasza:

Én se ezért döntöttem úgy, hogy otthagyom, csak úgy alakult és ezért alkalmam volt megfigyelni, hogy eltűnik a cisztásodás is "Vele együtt"...!


Nem tudom mi a megoldás, ha tényleg Tőle ered...

Állítólag a szülés is segít, hogy szűnjön a cisztásodás (ez már eleve ellentmond annak a babonának, hogy nem is lehet teherbe esni mellette), de ezt csak általánosságban mondják, nem biztos, hogy a szülés segít, csak valószínűleg megfigyelték, hogy utána kevésbé, vagy nem jön vissza ciszta, ha volt is előtte gyakran. Meg az, ha eleve a partnertől van, csak még jobban színezi a képet.


Teljesen süketek az orvosok a cisztával kapcsolatban. Még évtizedekkel ezelőtt rögtön pánikriadót fújtak és kivették a petefészkét az illetőnek, ha cisztát láttak benne, mert még azt sem tudták, hogy nagy részük magától felszívódik.


De azt honnan tudod, hogy "üres" egy ciszta? Szerintem senki nem tudja, hiszen hivatalosan azt sem tudják, hogy lenne benne valami a folyadékon kívül, az már egy új megközelítés, hogy lehet benne valami, legalábbis akkor, amikor létrejön a ciszta, akkor valami KÖRÜL jön létre, nem a semmi körül. :) Az is lehet, hogy maga ciszta ezt a valamit feloldja, megsemmisíti és ezért jön létre körülötte, mert ez a szervezet mechanizmusa erre, de az is lehet, hogy mivel a cisztát el tudja távolítani magától is a szervezet, ezért csak azért hozza létre, hogy annak a valaminek is ki tudja tenni a szűrét a cisztával együtt. Szóval ha találgatunk logikusan, akkor ilyenekre juthatunk. Talán egyszer a tudomány is kitalál valamit, mert eddig úgy tűnik csak megfigyelget és max. kísérletezget a pácienseken.

Most a cisztát egy fekete-fehér ultrahang felvételen "diagnosztizálják", amin egy sötét folt a ciszta. Ebből meg lehetne bármit mondani? Hogy van benne 12 darab testidegen sejt pl.? :D

Ez az egész olyan, mint amikor rájöttek, hogy az anyagok atomokból állnak, meg az atomban atommag van, s mindig azt hitték, hogy na, most megtalálták a legkisebb alkotórészt, de aztán kiderül, hogy még ezek is állnak valamiből, meg még azok is... Szóval most ott tartunk, hogy egy cisztából egyelőre csak egy "tömlőt" látnak.

2016. szept. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Szinrol tudjak es viselkedesrol h milyen ciszta!
2016. szept. 19. 11:38
 15/17 Ignis Subdialis ***** válasza:
Csak azt tudják, amit eddig megfigyeltek, de az szinte semmi. Pl. azt se tudják mi okozza, csak statisztikáik vannak, hogy az ilyesmi ciszta az általában A, B és C állapotok után keletkezik, az olyan ciszta meg M és N állapotok után nem jön vissza.
2016. szept. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Èrtem.

Hat majd lesz ami lesz.. annyira nem erdekel h miert vagy mitol.. muljon el vagy ne okozzon gondot.

Annyira en azert ebbe nem merulok bele.

Teljesen felesleges:) de koszi.:) ment a zoldkez

2016. szept. 23. 18:08
 17/17 anonim ***** válasza:
szia , nekem is cisztam van ,meg nem kaptam ra gyogyszert , mert kell menjek az endora vizsgalatra , es akkor lehet adnak....
2016. okt. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!