Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet igazság a babával...

Lehet igazság a babával kapcsolatban amit a jósnő jósolt?

Figyelt kérdés
Az egész úgy kezdődőt hogy azt álmodtam hogy megszületett a babánk aki nem volt egészséges.Pár napra rá elmeséltem a jósnőnek az álmom és azt mondta hogy lát egy születendő gyereket de nem lesz egészséges.Nagyon szeretnénk már babát és most félek mert azt is jósolta hogy az én családomon kívül megfog halni vki, erre a páromnak 4 napra rá meghalt a nagybátya.Most aggódjak vagy csak rögtönzött az álmomból?!

2016. szept. 7. 09:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én most megjósolom neked h nem lesz beteg a babád. Így jó?

Ne butáskodj, nincs olyan h jósnő, senki nem tudja megmondani a jövőt. Ezen kár pörögnöd.

(egy barátnőm még régebben elment jósnőhöz aki azt jósolta neki h összejön a kívánt fickóval+fel fogják venni a suliba ahová jelentkezett, na ebből egyik sem jött össze)

2016. szept. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, nem kell az ilyesmin pörögni, mert csak bevonzod a bajt.


Mondom ezt úgy, hogy én is szoktam kártyát vetni, elsősorban "csak úgy", meg pl. szilveszetri bulin, éjfél után, hogy kinek mit hoz az új év. Sokszor be is jön.


De ettől még nincs elkönyvelve, hogy az úgy is lesz, a sorsodért te vagy a felelős.


Pl. egy kolléganő nálunk úgy képzeli, hogy egy gyűrűvel bárkinek meg tudja jósolni, hány gyerek lesz, és milyen nemű. Nekem egy lányt, és egy fiút, ebben a sorrendben, és csak kettőt. Ehhez képest én már tudtam akkor, hogy babát várok, és a fiam a nagyobb, a lányom a kisebb. A másik kolléganőnek ikreket jósolt, ő most csak egy babával várandós. Akinek meg azt jósolta, hogy lesz egy gyereke, az szegénykém most szakított a párjával, és mivel már elmúlt 40, nem vennék rá mérget, hogy ha lesz is még kapcsolata, ott be fog vállalni gyereket.


Közben meg mindenki esküdözött, hogy bevált, amit jósolt, kivétel nélkül. Hát három kivétel zsinórban nekem elég nyomós érv!


Ha ennyire ráparázol, akkor jós helyett genetikai tanácsadást keress fel! Hidd el, mindenki fél attól, hogy a gyereke nem lesz egészséges.

Egyébként ez is relatív. Nekem pl. a fiam ekcémás, refluxos, és ADHD-s, de ha engem kérdezel, makk egészséges. Ha a nagyanyját, akkor csoda, hogy még él szegény fogyatékos gyerek...


Egyet jegyezz meg, az én jó tanácsom egy életen át el fog kísérni: aki pénzt kér a jóslásért, az MIND sarlatán, kivétel nélkül.

2016. szept. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Először is amikor meg votam zakkanva a gyerek témától,kb 4 jósnőt kérdeztem meg és mind azt mondta hogy 1-2 éven belül lesz gyerekem.Ennek 6,5! éve. :) Ha adhatok egy tanácsot,ne pazarold az energiádat rájuk,mind azt mondja amit hallani akarsz.De még el is mondtad neki hogy mit álmodtál,így ő is ezt mondta.A legrosszabb amit tehetsz magaddal az ha ilyen dolgokra pazarlod a pénzed és az energiád..
2016. szept. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagynénémnek egy neves jósnő azt jósolta, hogy 38 éves korára születik babája (már évek óta inszemre, majd lombikra jártak). Most 45 éves és nincs baba, sajnos.

Ilyenen ne stresszeld magadat, ha meg ne adj isten gond lenne, az uh-kon időben észreveszik a betegségek, rendellenességek nagy részét...

2016. szept. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

"Pár napra rá elmeséltem a jósnőnek az álmom és azt mondta hogy lát egy születendő gyereket de nem lesz egészséges."


Ha elmeséled nekem az álmod, én is vissza tudom neked mondani. És még pénzt sem kérek érte, hogy lásd milyen jófej "jós" vagyok...


Nekem még 15 évvel ezelőtt jósolta egy nő, hogy fiú ikreim lesznek, és a velem lévő iker lányokat veszik el feleségül. Mondom az gáz lenne, mert az anyuka a nővérem (ott volt ő is)...

Ja, és most van egy 3 éves fiam...


Ennyit a jósokról. Ajánlom figyelmedbe a Vissza a jövőbe mindhárom részét: "A jövő mindig változik. Csak rajtad múlik, milyen lesz!"

2016. szept. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát és próbálok nem stresszelni ezen.
2016. szept. 7. 09:56
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Huszonéves koromban elmentem egy pár helyre jósoltatni.

A gyerekeim számát és nemét egyetlen egy jósnő sem találta el... 90%-uk azt jósolta, lesz két fiam.

Ehhez képest két lányt szültem, a fiatalabbik sajnos nem élve született.

Most meg ikreket várok (úgyhogy a végén lehet, hogy három gyerekem lesz, de ilyen számú gyereket végképp senki nem jósolt soha).

Szóval ennyit a jósnőkről.

2016. szept. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyunak azt jósolták, hogy 32 évesen balesetben meghal. Most 59 éves.
2016. szept. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj nem akarlak meg bántani de te komolyan hiszel egy kuruzslónak.. ?
2016. szept. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


elmesélem a történetem.


26 évesen ismertem meg a párom. Egy év múlva mondta, ő akkor 31 volt, hogy szeretne lassan gyereket. Én még nem igazán, mert annyira pörgős volt az életünk, amit egyébként élveztem is, hogy bizonytalan voltam abban, hogy párom tudna felelősségteljes apuka lenni.

Elmentem egy jósnőhöz. Feltettem azt a kérdést, hogy lesz-e közös gyerekünk, a jósnő nem válaszolt semmi konkrétat, de kiszedte belőlem, hogy miért vagyok erre kíváncsi, hát elmondtam, hogy félek, hogy nem lesz felelősségteljes apa... na persze ennyi elég is volt neki, hogy tudja, hogy merre induljon el. Könnyebb válasz volt az, hogy nem lesz gyerekünk, mert ez egy komolytalan ember, akivel én csak azért vagyok együtt, mert segítenem kell az útját, mivel a saját életében sem tud felelősségteljes felnőtt lenni. Azt is mondta a jósnő, hogy el fogunk válni egymástól...

Amikor ezt meghallottam teljesen kiakadtam. Imádtam ezt az embert, egy világ tört bennem össze annak hallatára, hogy nem leszünk együtt. Egy "együgyü" lány ezzel a tudattal a fejében valószínűleg el is jutott volna a szakításig és akkor igaza lett volna a jósnőnek.

Akkor amikor a páciensnek kételyei vannak sokkal könnyebb a jósnőnek azt megerősíteni, mint szembe szállni vele, mivel a legtöbb embert a kételyei el is viszik valamelyik irányba.

Mivel minden egyes témában úgy válaszolt a jósnő, ahogy azt a kérdéseim feltevései megkívánták, így megfogadtam hogy soha többet nem megyek ilyenhez és nem is foglalkozok azzal amit mondott, mert az egész csak egy manipuláció, amihez nagyon értenek.

A párommal azóta is együtt vagyunk (4 éve), nagyon szeretjük egymást, magától alakult úgy az életünk és a kapcsolatunk, hogy most már biztos vagyok benne hogy a legjobb apa lenne a világon.

Sajnos volt két vetélésem, tehát a baba még nem "jött össze", de biztos vagyok benne ha az egészségügyi problémám megoldódik (IR), akkor sikerülni fog.


Tanulság: a jósnőre nem szabad hallgatni!

2016. szept. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!