Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi okozza azt a bizonyos...

Mi okozza azt a bizonyos mellérzékenységet mensi előtt?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, mikor olyan rossz, ha az ember mellbimbójához hozzáér valami, olyan kicsit kellemetlen érzés. Azért kérdezem, mert nekem utoljára kb. 1 éve volt ilyesmi, azóta nem. Akkor se mindig, de több ciklusban is tapasztaltam ilyet mielőtt megjönne. Viszont akkor még védekeztünk (nem fogamzásgátlóval). Azóta már nem, habár gondolom ez most is mensi jele, ami egyébként vasárnap lenne... Milyen hormon okozza ezt és miért csak néha? Ezek szerint tuti meg fog jönni?
2016. szept. 16. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tuti, hogy meg fog jönni. Nem mindig egyformák a pms tünetek.

A progeszteron hormon okozza, amit a kilokodott petesejt után maradt sargatest termel.

Viszont ugyanez a hormon kezd fokozottan termelodni, ha megvolt a beágyazódás, azért hasonlóak a pms és koraterhes tünetek.

N minden terhesség indul ugyanolyan érzésekkel, es nem minden mensi előtt érzed ugyanazt.

Majd a teszt megmondja.

Drukkolok

2016. szept. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak ami nekem furcsa, hogy tényleg 1 éve éreztem ezt az érzést utoljára. Ráadásul tavasszal voltam hormonvizsgálaton, elég kevés lett a progeszteronom, 36 volt az értéke talán abban a hónapban. Ez inkább 40-től a jó, szóval annyira mondjuk nem vészes. Viszont amikor vannak ezek a bizonyos tünetek, akkor valószínűleg volt ovuláció és a progeszteron szint is jó? Mert ha logikusan átgondolom, akkor ezt jelenti, hiszen a progeszteron hormon okozza.
2016. szept. 16. 09:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, én is úgy tudom, hogy a progeszteronszint megemelkedése okozza.


Ne járj úgy, mint én, de elmesélem:

nekem sose fáj a mellem. egyedül akkor fájt, mikor nőtt 12-13 éves koromban és mikor terhes lettem az eddig egyetlen gyerekemmel. illetve most a legutóbbi ciklus végén, amikor késett egy hetet. ahhoz képest késett, hogy tudtam mikor volt az ovulációm és közben negatív volt a tesztem. szóval valami nagyon fura hormonzavar okozta, hogy megemelkedett a progeszteron szintem és tartósan fent maradt. én meg pár napig 99% bizonyossággal azt hittem, hogy terhes vagyok, aztán koppantam :( Ez mondjuk szerintem a ritkább.Terhességkor is megemelkedik a progeszteron szint és akkor is ez okozza.

2016. szept. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Szokott időben megjött...
2016. szept. 20. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!