Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 28 naponta kellene megjonnie...

Acs .Barbara kérdése:

28 naponta kellene megjonnie szeptember 14. Jott meg utoljara Lehetek terhes? Honnan szamoljuk a 28 napot a mensi elso vagy utolso napjatol?

Figyelt kérdés
2016. okt. 15. 18:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A ciklust a menstruáció első napjától számítjuk. Csinálj egy tesztet és kiderül
2016. okt. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Már ne érts félre, nemi életet élsz, de még azt sem tudod, hogy mikortól kell számolni a menstruációs ciklust? És ezt most tényleg mindenfajta rosszindulat nélkül kérdezem.

Előbb tanulmányozd a biológia tankönyvet és utána élj nemi életet, mert így könnyen terhes lehetsz, ha nem vagy tisztában alapvető dolgokkal.

Amúgy természetesen az első naptól kell számolni. Késés pedig bármitől lehet, nem csak terhességtől.

Viszont ha már késik és élsz nemi életet, akkor tesztet kell csinálni.

2016. okt. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kb. 3 napja késik. Igen, lehetsz terhes.
2016. okt. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A ciklus első napja a menstruációd első napja!
2016. okt. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kéne 28 naponta megjönni, 25-35 nap között minden ciklushossz normális, nem tudhatjuk, hogy NÁLAD személy szerint mi a késés. A kérdésed szintjéből gyanítom, hogy nem a saját ciklusod szokott 28 napos lenni - főleg hogy azt se tudod, honnan kell számolni - hanem valahol ezt a számot hallottad. A saját érdekedben, amíg ennyire nincsenek ALAPVETŐ ismereteid se a ciklusról, ne élj nemi életet, mert nem fogod tudni megakadályozni a nemkívánt terhességet.
2016. okt. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem ennyire misztikus dolog a fogamzásgátlás. Mindenféle háttér infó nélkül is fel lehet húzni egy gumit, és megakadályozza a nem kívánt terhességet.

Kérdés, hogy itt ez egyáltalán szóba jött-e.

2016. okt. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Na mar ne is haragudj de azert nem voltam benne biztos mert nekem senki nem mondta el gyerekkent!

Ketto en mindenhonnan azt hallottam hogy a menstruacio utolso napjatol kell szamolni!

Nem kerek banto megjegyzest!

2016. okt. 16. 14:56
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Ahogy látom, van interneted, ergo használod. Ha beírod a google-ba a menstruációs ciklus kifejezést, egyből olvashattál volna róla, hogy honnan is kell számolni, csak nem vetted a fáradtságot.

És amúgy is, ha jól emlékszem én talán 14 éves koromban tanultam biológiából a menstruációs ciklust, ergo ha még nem vagy 14 éves, akkor miért is élsz már nemi életet? Vagy ha elmúltál 14, akkor csak te voltál lusta megtanulni a leckét!

2016. okt. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nafigyelj!

17 eves elmultam. Es nekunk azt nem tanitottak meg hogy honnan szamoljuk!

A masik nem azt kertem hogy fikazzatok hanem ertelmes valaszt

2016. okt. 17. 10:02
 10/11 anonim ***** válasza:

"17 eves elmultam. Es nekunk azt nem tanitottak meg hogy honnan szamoljuk! "

Akkor már csak önszorgalomból, ha élek nemi életet, akkor utána nézek az interneten...De amúgy azt kötve hiszem, hogy nem tanították. Max. nem figyeltél oda!

2016. okt. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!