Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szeretnék babát, de a párom...

Szeretnék babát, de a párom nem akar. Hogy tegyem magam túl ezen?

Figyelt kérdés
Van egy 20 hónapos kisfiunk,s nagyon szeretnék még egy babát,de a párom még nem akar. Most esti gimnáziumba járok,s meglesz az érettségim. Ti mennyit várnátok a következő babával?
2016. nov. 14. 19:08
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Köszi #20az értelmes választ.
2016. nov. 15. 09:48
 22/27 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező! Az a legjobb dolog amikor saját magad húzod fel a dolgokat,saját erődből és pénzedből!Nem jó kitartottnak lenni..ha ne adj Isten szakítotok a párod simán kidobhat a lakásából/házából és akkor földönfutó leszel.

Dolgozni kell!!!!

A gyerektartás közelsem lesz annyi,hogy eléldegélj belőle,más pótlékok meg nem járnak,mivel még nem dolgoztál és gondolom nem is tervezed.

Milyen példát akarsz mutatni a gyerekednek?Érettségi és munka nélkül?

Ha majd nagyobb lesz a gyereked és azt mondod neki,hogy tanuljon és ne bukjon meg, akkor a képedbe fog röhögni és azt még csak zokon sem veheted!

Képzeld el én 17 évesen már nem éltem otthon,dolgoztam,tanultam és háztartást vezettem.Soha nem tettem volna ki annak magamat,hogy ha a párommal összeveszünk nekem kelljen elcuccolni,cuccoljon Ő..

A gazdag ősök sem lesznek ott,ugyanis bármikor elhunyhatnak, vagy akár úgy is gondolhatják (jogosan!!!) ,hogy az az Ő pénzük és csak magukra költik,esetleg nektek is csurran-csöppen valami,de az sem lesz annyi,hogy fenn tartsd a gyerekeidet,magadat,a házadat,az autódat stb..

Szerintem Te még életedben nem dolgoztál,csak eléd rakták a dolgokat,úgy is mondhatnám,hogy beleültél a készbe.

A párod tudja,hogy ez nem így megy.

Gondolom kidolgozza a belét azért ,hogy eltartson téged és a gyereked,nem hiszem,hogy csak pökhendiségből nem akar másodikat.

Az állását is elveszítheti,kirúgják,a cég megszűnik,baleset történik,kevesebb pénzt kap,lefokozzák és még sorolhatnám.Hihetetlen,hogy léteznek ilyen emberek mint Te.

Egy ingyenélő vagy!

De hogy a kérdésedre is válaszoljak..rágd 0-24-ben a fülét a párodnak,hátha beadja a derekát.Vagy csapd be,mond,hogy irattál fel gyógyszert,de nem szeded be és persze erről ő ne tudjon,vagy ess teherbe használt óvszertől.

Ha annyira buta a barátod,hogy eltűri ahogy rajt és a pénzén élősködsz és még csak meg sem próbál téged arra ösztönözni,hogy dolgozz és tegyél le valamit az asztalra,akkor hidd el,hogy az sem fog feltűnni neki,hogy átvered..

2016. nov. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
90%
Nyuszika, nem tudom, mit vergődsz. Nem véletlenül nem akar a pasid még egy gyereket most rögtön, és talán az sem véletlen, hogy a többi válaszoló sem helyesli. Elmondom neked, hogy 20 évesen szültem a nagyobbik fiamat, mellette tanultam én is, 2 éves volt, amikor leérettségiztem. Mondjuk én munkaviszonyból mentem szülni, na ez nem kis különbség :D Eszem be nem jutott volna, hogy az anyagi biztonságomat egy az egyben a pasimra alapozzam, az meg pláne nem, hogy a "gazdag ősökre", mert a gyerek nem az övék, hanem a miénk, pofám nem lett volna a szülőket lehúzni. Ja, és tudod, mit csináltam érettségi után? Nem még egy gyereket, elhiheted :D Hanem továbbtanultam, lediplomáztam, mellé szereztem egy szakmát is, elmentem dolgozni, és NYOLC évvel később jött a következő baba. Mert a húsz évesen végzett minimálbéres melómra, amit eleve gyerek mellett nem is igazán lehet normálisan végezni, nem vállaltam volna még egy gyereket. Olyan munkát akartam, amivel normálisan lehet keresni, és normális időbeosztásban. Te meg inkább mereszted otthon a hátsódat és potyogtatnád a gyerekeket, mert téged a gazdag ősök eltartanak. Te ezt komolyan nem érzed gáznak? Ha ahhoz elég felnőtt vagy, hogy gyerekeket szülj, ahhoz miért nem érzed elég felnőttnek magad, hogy megkeresd azt, amiből megéltek? Te "felnőtt" emberként el tudod viselni, hogy mások jóindulatából élj? Ne haragudj, de ez nem túl jó példa a gyerekednek sem.
2016. nov. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Mindegy, hát nem erre számítottam
2016. nov. 15. 11:05
 25/27 A kérdező kommentje:
A ház az enyém,ebből nem dob ki senki
2016. nov. 15. 11:07
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Jó, majd ha nem lesz eltartód, akkor vigasztaljon, hogy van egy házad (képzelem, mennyit tehettél te ahhoz hozzá, hogy legyen...), az nem baj, ha nincs se villany, se fűtés...
2016. nov. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
És miből tartod fenn a házat (és magatokat), ha lelép a párod?
2016. nov. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!