Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » FONTOS! Mennyibe kerül havonta...

FONTOS! Mennyibe kerül havonta egy kisbaba eltartása?

Figyelt kérdés
terhes vagyok,de a szüleim nem engedik hogy megtartsam.tudni szeretném,hogy kb.,minden luxust mellőzve mennyit kell költeni egy babára.ruhák,ágy,stbstb.nélkül! -AZ ABORTUSZ ELLENESEK NE ITT PRÉDIKÁLJANAK,ÍGY IS ELÉG ROSSZUL VAGYOK,NEM KELLENEK MÉG A" REMÉLEM SOHA TÖBBÉ NEM LESZ GYEREKED" ÉS " SZÜLD MEG,MINDEN ANYAGI GOND MEGSZŰNIK MAGÁTÓL" típusu kommentek! köszönöm:)
2010. ápr. 30. 21:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Én drukkolok, hogy legyen bátorságod megtartani, tutira a szüleid is besegítenének. (Nem is értem őket, hogy lehet, hogy nem engedik megtartani, amikor ők már szülők...) Nálunk valahogy nem nőttek meg sokkal jobban a kiadások, magunkra kevesebbet költünk, amióta megvan a kislányunk.

Babafelszerelést és ruhákat ismerősöktől, teszveszen, vaterán, börzéken olcsón be tudsz szerezni. Óriási árkülönbségek vannak, nehéz leírni összegszerűen. Pelusra ez szintén igaz. De abból is van olcsóbb és drágább. Az elején amíg csak szopizik, babakajára nem kell gondolnod. Ha tápszeres lenne, receptre kell íratni, úgy olcsóbb.

Vagy gyűjtögetni kell születésig, vagy fokozatosan beszerezni a dolgokat, mert a kezdő felszereléshez százezer körül biztos, hogy kell.(Ágy, pelenkázó, babakocsi, kád és egy csomó apróság...)Én nagyrészt főzök a babámnak, de jó pár ezer forint elmegy azért kajára egy hónapban (1 éves), pelus 7-8000 Ft kb (az elején több volt). Ami még sokat dob a költségeken, az a rengeteg mosás.

2010. máj. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
babacuccokat kapnék,úgyhopgy szerencsére avval nincs probléma..hát hogy hány hetes vagyok,azt nemtudom,mivel szerdára volt dokihoz időpontom,de közbejött neki vmi pesten,gondolom műtét..szóval most szerdán megyek majd. szerintem 4-5-6 hét,valahogy így lehet.előző menstruációm márc.végén volt,szóval olyan egy hónapos lehet max. a pasi,aki a barátom igazából,de a gyereket elvállalni nem akarja (persze sír hogy jajj de jó lenne,de amikor mondom neki h jó,megtartom,akkor avval fenyeget hogy felakasztja magát..) szóval ő sem dolgozik,így szerintem tőle pénzt/támogatást nem kapnék...
2010. máj. 1. 01:20
 13/20 anonim ***** válasza:
Az apát nem kötelezheted arra, hogy fizessen, ha nem veszi a nevére. Szülés után jár az egyszeri anyasági támogatás, amit az államkincstártól lehet igényelni, az kb 60 ezer, és pl. nálunk a városi önkormányzat is ad 40 ezer születési támogatást, amit a szoc- politikai osztályon lehet igényelni. Kitartát kívánok, elég nehéz a helyzeted :(
2010. máj. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
ha az apa nem veszi a nevére, akkor majd a bíróság az apasági per végén kötelezi rá...;)
2010. máj. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

az, hogy a srácnak nincs jövedelme, az egy dolog, ha nem fizet az állam megelőlegezi és majd később végrehajtják rajta ...az állami megelőlegezés feltétele, hogy a gyermektartás nem fizetéséért fel legyen jelentve....


gondolom, nem tartottál a fejéhez pisztolyt, hogy legyen szex, a felelősség közös ;)

2010. máj. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
12%
jézusom olyan emberek szülnek akik 18 évesen nem tudják mi az a gyes és a családi pótlék
2010. máj. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi az első babánknál úgy döntöttünk, hogy próbálunk spórolni. Babaruhákat mi is kaptunk. Szerintem meg lehet oldani ezt elég puritánul is, az igényekből elég sokat le lehet tornászni. A babának úgysincsenek nagy igényei. Persze biztos vannak, akik azt mondják, hogy pl. babakocsi nélkül nem lehet meglenni, de egy jó hordozókendő is megteszi, főleg, hogyha egyelőre a legelejét nézzük.


Hordozókendő kb 5-6000 Ft, + pár ezer a tanfolyam (de az sem kötelező, csak úgy könnyebb). Ez olcsóbb szerintem, mint egy használt babakocsi. És ezt nem propagálásból mondom, mert én pl. tök ügyetlen voltam hozzá. És nem árt a gerincének (erről mindenki mást mond, én a két hetes fiamat simán beraktam a kenguruba, ami tartotta a nyakát, semmi baja sem lett), akkor ártana, ha egész nap ebben lenne, de hát vsz. inkább az ágyában vagy az édesanyja kezében lesz, mint abban.


Textilpelus 20 db-s 2-3000 Ft


Popsikrém, a gyógyszertári,fontos, az pár száz Ft receptre. Ja, meg fürdetőkrém, de az se túl drága receptre.

Az alvás meg megoldható egyelőre úgy is, hogy melletted alszik, aztán tényleg vannak ezek a használt vaterás meg teszveszes dolgok.


Ha szoptatni tudsz, jó (szoptatós tea ha kell pár száz Ft esetleg homeopátiás szerek: 500 Ft/tubus)

Tápszer kb 1000 Ft receptre 600 g, ha jól tudom, de javítsatok ki, ha nem.

Játék még az elején nem kell, elég ha pl színes kendőket, ruhákat nézeget a kiságyban. Az elég később is, amikor már elkezd fogni, lehet akármit berakni neki, ami nem balesetveszélyes, nem túl kemény dolgot, de egy rágóka is pár száz Ft. meg az ilyen babajátékok, hacsak nem fisher price, elég olcsón megúszhatók.


Az elején meg lehet oldani elég egyszerűen is. Anyasági támogatást is kapsz, ha jól tudom, kb 60 000 Ft-ot, egyszeri összeg. Ha nem viszed nagyjából sehova, főleg kisgyerekek közé nem a betegségeket is megúszhatod, a gyógyszerköltségeket (csak a náthás jópofizó felnőtteket is el kell küldeni a csudába, én már hallottam, hogy simán beállítanak)is. Később meg talán majd csak megenyhülnek a nagyszülők, mikor látják, hogy milyen aranyos... Nagyon kívánom, hogy minden jól alakuljon!

2010. máj. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

00.05-ös vagyok. Miután megnézett az orvos, szerintem legyél magadban egy kicsit, és gondold át nagyon, meg szeretnéd-e tartani vagy nem. Te dönts és ne pedig a szüleid, és ne is a barátod. Az, hogy mivel fenyegetőzik a barátod, legyen az ő gondja. Nélküle is fel lehet nevelni egy gyereket,biztos állati sok nehézség árán, de fel lehet. Elég szánalmas, hogy még ezzel a fenyegetőzéssel is a Te válladat nyomja.

Az biztos, akárhány gyereked is lesz később, ha nem tartod meg, ez az egy mindig hiányozni fog.

A férjemmel nem rég beszélgettünk arról, hogy ha a lányunk akár 16 évesen hazaállítana azzal, hogy gyereket vár, azon lennénk, hogy megszülje és mindenben segítenénk.

2010. máj. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szia!! nekem is ez volt szüleim válasza: nem tarthatom meg!! De én kitartottam a baba mellet, azt mondták akkor költözhetek itthonról, ennek ellenére is kitartottam a pici mellett, és ahogy látták, milyen komolyan gondolom megenyhültek. Azóta 32 hetes kismami vagyok, anyukám imádja máris a picit! Fogja a pocim, simogatja, beszél neki, stb. Szóval, ha te nagyon határozott vagy akkor szerintem, előbb-utóbb megenyhülnek!

Támogatásokról:ami havonta: GYES mindenképp jár,28 ezer azt hiszem. Családi pótlék 12000, egyedülálló anyának (férj nélkül) 13500 asszem, és ha legalább 4-szer megjelensz védőnőnél(terhestanácsadáson) akkor szülés után jár egyszeri anyasági segély, ez 60-65ezer. Ha a barátod pedig nem akar gyerektartást fizetni, pereld csak be, csináltatnak egy apaságit,ugye gondolom ő lesz az apa, még ennek a költségét is neki kell fizetni, + megítélik h mennyi gyerektartást kötelező fizetni. Sok sikert!!

2010. máj. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)!!
2010. máj. 2. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!