Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a különbség a missed ab...

Mi a különbség a missed ab műtét és az abortusz között?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert akit missed ab-bal műtenek, annak mindenki azt írja, hogy legközelebb sikerül, az abortuszosoknak meg azt, hogy lehet, soha többé nem lehet gyerekük.
2017. jan. 6. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
az abortusznál az élő magzatot tépetik szét, a missed abortusznál pedig a már halott magzatot szedik ki.l
2017. jan. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Technikailag nincs különbség a kettő között. Az esély mind a kettőnél ugyanakkora műhibára.


Általában az abortusz-ellenesek szokták ezzel rémisztgetni az abortusz előtt állókat. Semmi orvosi/statisztikai alapja nincs.

2017. jan. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
utolsó, ha szerinted nincs alapja, olvass utána az ashermann szindrómának, és a tágító miatt kialakult méhszájgyengeségnek.
2017. jan. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Pont ugyanakkora esély van rá abortusznál és missed ab-nál. A technika ugyanaz.
2017. jan. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
6%
Abortuszom meeg neem volt dee az valami oknal fogva pl fiatal nincs peenze veeleetlen esett teeherbee stb szöveeg..misseed abom volt nemreeeg 20heeteseen beeteg volt a magzat..altalab a missed ab ilyet takar vagy meghalt a magzat es azeetr szal neem szandekos veetetees..abortusz inkab az
2017. jan. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%
Uttolso vagyok nalam a mised ab inditott szulees volt..neem kaparas
2017. jan. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10%
Gyakorlatilag semmi.
2017. jan. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Azért van különbség, még ha technikailag nem is...

Már előttem leírták, missed ab elhalt embrió/magzat eltávolítása művi úton, ha nem indul meg a vetélés magától.

Abortuszt nem kell magyarázni.


Egyébként, nem nagyon értek hozzá, de ha mélyen belegondolunk lehet rizikósabb egy abortusz mint a missed ab, mivel egy élő embriót távolítanak el amivel gyakorlatilag hipp hopp megszakad a terhesség és a hormonháztartás eléggé megviseli. Bár a fene se tudja igazán... Elhalt terhességnél, meg ugye szépen leállnak a dolgok a maguk ütemében...


Amúgy aki abortuszra megy annak nehéz azt írni, hogy legközelebb sikerül :)

Missed ab-osoknak ez tragédia, míg abortuszosoknak megnyugvás a legtöbbször.


De ez csak az én véleményem :)

2017. jan. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves 2- es! Igaza van a 3- nak, gyakorlatilag nincs sok külömbség a kettő között! De mindkettő kockázattal jár!!

Nekem két mised ab om volt! A másodiknál szépen méhgyulladásom lett, 1 év volt mire ujra probálkozhatunk! Most 27 terhes vagyok méh nyakam idő elött 23 hetesen kinyilt!!! A doki monta sajnos méhnyak gyengeség! 23 héttől infuzioznak magnézium fekszek nem kelhetek fel!! Így van kockázata mind kettőnek!

2017. jan. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Aki elolvasta a kérdés alatti 2 sort is (mert ugye az is a kérdéshez tartozik), és megértette, mire vagyok kíváncsi, annak köszönöm a választ.


A többieknek meg legalább volt egy jó napjuk, mert kedvükre mocskolódhattak. Tudjátok, mindenkivel megtörténhet! Az abortusz választható, az elhalt magzat kikaparása viszont nem. Még ti is kipróbálhatjátok, milyen...

2017. jan. 10. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!