Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen mozgást szabad ill....

Milyen mozgást szabad ill. nem szabad végezni annak, aki bármikor terhes lehet?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ha valakinél épp zajlik a beágyazódás, vagy már meg is történt, azt megzavarhatják bizonyos mozgásfajták, de nem vagyok teljesen tisztában vele, hogy melyikek árthatnak és milyen mértékben kell ahhoz végezni. Pl. a futásról hallottam, hogy ilyen esetben nem túl jó, no de kocogni azért szabad? És mi a helyzet a hasizomgyakorlatokkal? Tudniillik szeretnék minél jobb formában lenni, hogy ne szaladjon majd el velem túlságosan a mérleg terhesség alatt se, de egyszer már elment egy baba az elején és többet azt nem szeretném, ezért félek. :-/ (Bár az valószínűleg egy erős fájdalomcsillapítótól volt) Mivel ilyen óvatos üzemmódba kapcsoltam, már most nem érzem jól magam a bőrömben, meg nem szeretnék cukorbeteg se lenni, amire ugye terhesség alatt amúgy is sok esély van. Szóval: mivel tarthatom jó formában magam úgy, hogy egy esetlegesen "lappangó" terhességet ne zavarjak meg vele? Nagyon köszi előre is a segítséget!

2017. jan. 9. 12:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A pozi tesztig bármit. Utána - ha korábban sportoltál - a futáson, ugráláson, hasizomgyakorlatokon és nehéz súlyok emelgetésén kívül bármit.
2017. jan. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Áhá! Szóval jól sejtettem, hogy most kell még edzenem a hasamon, ha nem akarok majd baba után egy hordót cipelni ott. :) Csak tudnám, hogy csinálják, akiknek terhesség után x hónappal már szép lapos. Lehet nincs más dolguk? :D Vagy alapból olyan volt..? Na, azt szeretném én is (újra)..
2017. jan. 10. 10:52
 13/15 anonim ***** válasza:

A méhnek ugye 6 hét kell kb. (a szoptatás alatt termelődő oxitocin hamarabb összehúzza - bár ugye az meg a cicidet nyújtja :)). Aztán egyrészt befolyásoló tényező persze a hízás (szoptatás alatt ez is totál hormonális is lehet, én az egyiknél 70 kilóra híztam, a másiknál 40-re fogytam, pedig ugyanúgy ettem és mozogtam, sőt az elsőnél fogyóztam, a másodiknál már agyba-főbe sütiztem), meg hogy mekkora volt a hasa (pl. egy 150 centis nő hasa egy négy kilós gyerekkel - plusz magzatvíz mennyisége és az egyebek mérete, elhelyezkedése - arányaiban valószínűleg jobban nyúlik).

De genetikai örökség a kötőszövetek milyensége (ha kinyúlt, maradhat kötényhas, ha a szakad, akkor striák, de azért biztos akad olyan is, akinek mázlistaként egyik se vagy nagyon pechesként mindkettő jut).

Ezeken a finomságokon túl pedig sok nőnek szétválnak a hasizmai, ami enyhébb esetben 1-2 év alatt magától vagy gyógytornával helyre jön, rosszabb, ha sérv lesz belőle és műteni kell. És ez mind sajnos nem függ attól, hogy milyen edzett vagy vagy se (három! kifejezetten sportos barátnőm járt így, az egyik ikrek miatt, a másik kettő második ill. harmadik gyerek után).

Mindezt a lelombozást nem azért írtam, hogy a gyerekvállalás ellen szóljak, vagy hogy lekicsinyeljem a mozgás fontosságát és pozitív hatását szinte mindenre (és a babára is), hanem hogy azért a terhesség bizony sokszor nem megtervezhető következményekkel járhat, és ha valakinek sajna hordóhasa marad utána, egyáltalán nem biztos, hogy tehetett róla vagy ellene.

2017. jan. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

OK, értelek, és köszi, hogy leírtad! :)

Egyébként sport és sport között is van különbség, pl. jógaoktató ismerőseimnek irigylésre méltó szüléseik voltak, gyors regenerálódással. Logikus, hogy nekik elég rugalmasak lehetnek mind az izmaik, mint az egyéb szöveteik, míg mondjuk egy ("sportos") futónak merevebb, kötöttebb, pláne, aki esetleg nem is szokott nyújtani. (Ez elég gyakori) Szóval én mindenképp ragaszkodom a jógához, csak vannak napok, mikor mondjuk "idegállapotba'" vagyok, olyankor nem mindig az elmelecsendesítésre vágyom, inkább egy kis "tombolásra". :) Erre bevált eddig a kocogás és/vagy súlyzós edzés, de tudom, hogy azért ajánlatos ésszel csinálni annak, aki babára vágyik. Ezt még tanulom.

2017. jan. 11. 09:34
 15/15 A kérdező kommentje:
Hát, mivel már meg se hajlandó jönni (5 napja) és már kifejezetten rosszul érzem magam a testemben, elegem lett a reménykedésből meg óvatoskodásból, úgyhogy innentől csak azon leszek, hogy fogyjak és izmosodjak, aztán ha sohaabüdöséletbe' nem hajlandó jönni a baba, akármit is csinálok, majd örökbe fogadunk. :-/ Remélem, nem csak olyanokét lehet, akiknek már van 20 másik és azért "adták le"..
2017. jan. 25. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!