Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 3. és 23. napi hormonértékek....

3. és 23. napi hormonértékek. Szerintetek milyen? Kell aggódnom?

Figyelt kérdés

3. nap

TSH: 1,64

LH: 4,7 mIU/mL

FSH: 11,8 mIU/mL

Prolaktin: 10,5 ng/mL

Progreszteron: 0,60 ng/mL

Tesztoszteron: 29,8 ng/dL

Ösztradiol: 51,55 pg/mL

DHEA-S: 137,0


23. nap

LH:4,6 mIU/mL

FSH: 6,8 mIU/mL

Progreszteron: 16,90 ng/mL

Ösztradiol: 92,63 pg/mL


Egyáltalán nem értek hozzá és a dokihoz majd csak egy hónap múlva megyek vissza, mert ultrahangra is kell mennem előtte...

Csillagos érték nincs igazából ez megnyugtat, de kíváncsi lennék a Ti véleményetekre is, mert ahogy utána olvastam az LH/FSH arány nem túl jó....

Előre is köszönök minden segítséget! :)



2017. jan. 16. 13:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

az fsh-lh aránynak 1-1-hez kéne lennie.

a magas fsh szint petefészek kimerülésre utal.

a 23.napi progid szerint sem volt peteérésed,bár ez nem biztos,tudni kéne,hogy hány naposak a ciklusaid.

Hány éves vagy?

2017. jan. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. 36 éves vagyok. A cuklusaim ... háta.. 27-28. napra jön meg a mensim de már napokkal, néha egy héttel korábban barnázok. Rövidek a vérzéseim, 1-2 naposak. Akkor azérrt mert nincs peteérésem

😔

Az endo doki is alacsony progi szintre gyanakodott először, de aztán azt mondta mivel félidőtől iszonyúan fájnak a melleim mégsem az. Akkor mégis... jövőhét hétfőn megyek uh.ra. Akkor leszek a 14.ciklusnapon... A korai petefèszek kimerülésen a closti segíthet?

2017. jan. 16. 17:51
 3/13 anonim ***** válasza:

Ahogy írta az első úgy igaz, progi szint alacsony így nincs pé.


Én logikusan úgy gondolom a closty ilyenkor segíthet, több petéd nem lesz tőle, viszont lesz érett tüsződ ami nektek lehet be is fog válni. Progipótlás is fog kelleni, bár nekem clostyval magas progi szintem volt alapjáraton sajnos nincs sok.


Nekem végül closty nélkül sikerült a baba, de progi ptólás azért kellett.


Sok sikert nincs veszve semmi :) Kis rásegítés és lesz kis csodátok :)


11hkm

2017. jan. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

akkor ez korai petefészek kimerülés.Nézesd meg az AMH-dat,az megmutatja,hogy kb mennyi tartalékod van még.

Mert ha mondjuk 1.2-es,akkor van értelme próbálkozni lombikozni,de mondjuk egy 0.1-es értékkel,lehet,hogy petesejt donorban kell gondolkozni.

2017. jan. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Most jövök az uh.ról. Azt mondták olyan minden mint a tankönyvben. 14.ciklus napon vagyok, 13 mmes háromrétegű nyálkahártya, 26mmes domináns tüsző.

A doki szerint az uh.alapján szó sincs petefészek kimerülésről.

Szerintetek??

2017. jan. 23. 08:30
 6/13 anonim ***** válasza:

ez jó hír,én nézetnék egy AMH-t.

sajna a 26 mm-es tüsző inkább nem jó hír. kb 22 mm-nél szokott tüszőrepedés lenni,ez már inkább ciszta,sanszos,hogy nem reped meg.Visszamész 2 nap múlva megnézetni?

lehet,hogy egy closti-ovitrelle kúra segítene.

2017. jan. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem mondták, hogy vissza kell mennem... de a hormonértékeim alapján elvileg van tüszőrepedésem. Remélem most is így lesz...

Azt nem látják az ultrahangon hogy tüsző vagy ciszta??

AMH-t mindenképpen nézetek. Már utána jártam hogy magánba hol és mennyiért lehet.. Nem várok a TB-és vizsgálatra úgy döntöttem.

Köszi a választ :)

2017. jan. 23. 12:40
 8/13 anonim ***** válasza:
ha nem "pukkad ki" akkor lesz belőle ciszta,de van olyan,hogy egyik hónapban nem reped,a másikban meg igen.
2017. jan. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Most kaptam meg az AMH vizsgálat értékét. 2,95 ng/ml lett az eredmény, referencia tartományon belül van (1-12,6)

Szerintetek akkor miért magas az FSH-ám?

2017. jan. 31. 12:01
 10/13 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? mert ez 35 évesen nagyon jó eredmény,de 20 évesen alacsony.
2017. jan. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!