Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Irritábilis bélszíndrómám van...

Irritábilis bélszíndrómám van és babát szeretnék. Valaki akinek már van gyermeke ugyanezzel a betegséggel, volt valami változás a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy csökkentek vagy nőttek a tünetek? Ezenkívül bármi tapasztalat:)

2017. jan. 31. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. Minden 100x rosszabb. Vasárnap hajnal 3-kor kegyetlen hascsikarásra keltem pl meg hasmenésre. Az elején napi 20 bélmozgást éreztem, állandóan feszült, görcsölt a hasam, volt mikor másfél hét után egymás után megittam 2 tasak magnosolvot, hogy tudjak végre wc-re menni. A székrekedés alapból ismerős de azért ennyire nem gondoltam volna... jelenleg 18 hetes vagyok és ritkábban vannak panaszaim, de akkor nagyon kivagyok. Te szedsz jelenleg valamit? Nekem a cholagol segített de terhesen meg ugye nem lehet. Szóval ez is közre játszhatott abban, hogy ennyit romlottak a tünetek, de szerintem maga a terhesség is.
2017. febr. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem colitis ulcerosám van/volt, amit néha csak IBS-nek írnak, mikor mennyire jött elő kamaszkorom óta. A terhességeimnél az elején volt a hányinger 3-4 hónapig, aztán végig hasmenésem volt - szerintem egyszerűen a magzatmozgásoktól -, na meg olykor aranyér... De ettől eltekintve nem volt kifejezetten rossz időszak, és ezek még mind beleférnek (sajna) a terhesség normál velejárói közé is. Mindkettőnél a 20-22. hét környékén volt kb. egy hét ijesztgetős rosszabb görcsöléses időszakom (fogalmam sincs miért, ultrahangon nem láttak semmit). Aztán az egyiknél epepangásom lett és három hét vakarózás után ezért lett végül programcsászár (a másodiknál ez nem jött elő). Viszont a gyermekágy elején ill. amikor abbahagytam a szoptatást és megjött újra a menstruációm, akkor mindkétszer eléggé bedurvultak a beleim pár hónapra, a második gyereknél meg is ijedtem erősen, mert csak 42 kiló voltam. De ez is elmúlt, túléltem, és azóta kb. olyan minden, mint előtte volt: hol jobb, hol rosszabb, bár a legutóbbi tükrözés szerint jobb :)

Azzal azért számolj, hogy - bár biztos mindenkinek van valami difije az életben - nehéz, dupla szájösszeszorítós ilyen alapállásból a gyerekek ellátása, mert muszáj ide-oda vinni őket, először csak pl. játszóterezni, aztán időre értük menni, részt venni úszóversenyen és zsúron és kiránduláson akkor is, ha csak épp az jár az ember fejében, hogy hol egy nospa és egy vécé, nem hagyhatod magukra vagy nem nyomhatod őket mások kezébe, hogy mindjárt jövök... Na meg azon is izgulok, hogy nem örökölték-e. Ugyanakkor persze meg is erősíti az embert az egész gyerekvállalás, hiszen a bátor lelki hozzáállás és az aktív életvitel sokat javítanak az ilyen típusú betegségeken/állapoton.

2017. febr. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én nem szedek rendszeresen semmit, persze néha már nem bírom és muszáj valamit bevennem.


A tünetek miatt is félek, de nekem is az egyik legnagyobb félelem , hogy nehogy a baba is beteg legyen. :( még nincs úton, de már nagyon vágyunk rá, akármilyen nehéz is lesz

2017. febr. 1. 09:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is IBS-em van, nálam az a gond, hogy nagyon sok magnéziumot kell szednem a görcsök miatt és ettől sokat van hasmenésem, de ezen kívül semmi változás. Csak olyan tüneteim vannak, ami másoknak is, hányinger, émelygés, stb. 15 hkm
2017. febr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod , kitartást és boldog babavárást :)
2017. febr. 2. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!