Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCO műtét aki ismeri az...

PCO műtét aki ismeri az eljárást segítene?

Figyelt kérdés

Tavaly voltam nőgyógyásznál aki mondta, hogy PCOm van (amit már észre kellett volna venni jó pár éve:( )

Elküldött endokrinológushoz, ő csinált hormonképet IR vizsgálatot azóta merckformint szedek.


Az egész abból indult hogy nagyon sokat fogytam (50kg-t) de 2 év után a fogyás megállt és elkezdett feljönni a súly miközben a diétát tartottam.

10kg+ után mentem nődokihoz. 4 hónap után kaptam időpontot endokrinológushoz addig még 10 jött fel.


A merckformin szedése utána vagy nem tudom de megállt, stagnálok se le se fel.


Kérdésem csupán annyi lenne, hogy műtenek úgy is hogy van még súlyfelesleg? (maszekba járok mindent fizetek)


Akinek már csinálták tapasztalatokat megköszönném. Műtét után megindult a fogyás? Lett baba? :)


Előre is nagyon köszönöm :)


2017. febr. 2. 09:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Műtéttel nem gyógyítható, csak árt.

Mennyire tartod szigorúan a 160g ch diétát? Mennyit és mit sportolsz?

2017. febr. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Milyen műtétre gondolsz? PCO-t normális orvos már nem műt, a drilling és a csonkítás nem megoldás a problémára. A policisztás petefészek az endokrin probléma tünete, a tüneti kezelés pedig nem segít.


Pajzsmirigyed rendben van? Az is nagyban kihat a testsúlyra!

2017. febr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Rendben van a pajzsmirigy. Hormon zavar van de az a pco miatt ahogy mondták.

Szigorúan tartottam ch/kcal pontosan tudtam mit ettem az adott nap. Fizikai munkát végzek mellette napi 10-15km szobabiciklin (tudom nem sok de napom függvénye:D)

Nődokim azt mondta laparoszkópias műtéttel ki kell majd tisztítani ha nem szívódik fel.

2017. febr. 2. 11:52
 4/12 A kérdező kommentje:

A hízás azzal kezdődött h rosszul lettem ha nem ettem. Nem mentem a korlátok fölé mégis hiztam

A cukrok volt 2.7 is, éves után se ment 5.9 fölé, nappali atlagom 3.5-4 volt (párom cukorbeteg így tudtam mérni.)

Merckformin szedése óta nem esett le a cukrom.

De szőrösödés egyebek nem múlnak :/

2017. febr. 2. 11:55
 5/12 A kérdező kommentje:
Cukrom* evés* teló... :)
2017. febr. 2. 11:55
 6/12 anonim ***** válasza:
Leírod egy napi kajád?
2017. febr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

fú nagyon változó mostanság.

Mig fogyókúráztam keményen nem reggeliztem (nem kivántam, ha meg ettem szarul éreztem magam) ebédre ha volt leves, mellé főként csirkehús zöldségekkel, vagy szerettem kefirrel.

vacsorára általában valamilyen formában tojást felvágottal.

Tényleg elég volt 300-800 kcal között naponta (amig nem volt a cukor gond szénhidrátot nem néztem).


Sosem éheztem boldog voltam. A doki aztmondta azért rossz a cukrom mert keveset eszek, rákényszerültem reggelire több étkezésre de természetesen csak rosszabb lett.


2 év 2 hónap után ált be a fogyás 3 hónapig stagnált majd elkezdett visszajönni. :(

Szóval nem nem a nassolás/evés miatt jött vissza, mert aki 26 hónapig tud tartani egy diétát és sikeresen nem adja fel :(

2017. febr. 2. 13:44
 8/12 A kérdező kommentje:

elég egyoldalúnak hangzik ahogy leirtam :D

amikor valamit megkivántam ettem, kis gyümölcs, imádom a brokkoli karfiolt azt sokat, zöldség is volt itthon mindig.

sokszor ettem inkább kevesebbet. 6 után soha (ált 10-11kor fekszem azért 6)


De nem is a diéta oldalával van a gond. Ha gyógyszerek hatására nem mennek le a ciszták megműtenek?


2 héten belűl megyek nőgyógyászhoz csak kiváncsi vagyok. Sajnos a merckformin csak 1x hozta meg a menzeszt (előtte évente 2-3x jött meg)

2017. febr. 2. 13:46
 9/12 anonim ***** válasza:

A gyógyszerek diéta nèlkül semmit nem érnek, sőt.

Ez kimondottan rossz étrend, így nem is fog menni.

2017. febr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Lefogytam 50kgt szóval csak ér valamit :) de M1 is.

Elmentem végül még ma. Vissza kell mennem 80kg körülre h műtsön, addig kockázatos :(

Vissza endokrinológus hoz legközelebb:)


Köszönöm mindenkinek

2017. febr. 2. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!