Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 48 évesen babát szeretnék!...

Janka Zsófia kérdése:

48 évesen babát szeretnék! Tapasztalatok? Könnyű, nehéz? Segítséggel?

Figyelt kérdés
Kérem a gyalázkodó, meg ilyen idősen már ne vállalj gyereket hozzászólásokat mellőzzétek. Meg van az oka, hogy miért most!

2017. ápr. 5. 15:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
55%

Termeszetesen nehez ha egyaltalan osszejon. 35 felett eleve evrol evre nagy a riziko, de ha most kezdesz probalkozni, 50 leszel kb legalabb mire szulsz. Konkretan nagymama kor, belegondoltal a gyerek helyzetebe is?

Manapsag nem elunk 80-90 eves korig.

En remelem kamukerdes.

2017. ápr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%

Én 43 évesen szültem a negyediket, az első közös baba a második férjemmel.

Teherbe esni 2 év volt kb, én nem akartam semmilyen orvosi beavatkozást. Úgy voltunk vele, ha nem sikerül így, akkor nem erőltetjük. Közben volt egy korai vetélésem is.

a terhesség nem volt egyszerű, volt minden, genetikai eltérés, magas vérnyomás, cukorbetegseg. Végül a 36 héten sürgős császár, a babának életmentő.

Most 2 hónapos. Boldog vagyok, hogy belevágtunk, hogy végigcsináltuk, mert hatalmas öröm ránézni, átölelni, nézni, ahogy nyílik ki az értelme, ahogy a szemembe néz.

Bármikor újra kezdeném!


A terhesség alatt soha nem éreztem magam öregnek, ezt senki nem éreztette velem. A terhesgondozás a genetikai vizsgálaton kívül olyan volt, mint az első gyerekemmel közel 20 éve. Még azt is kérdezték gyakran tőlem, hogy első baba-e. Erre az volt a sztenderd válaszom, hogy nem, ő az utolsó 😀

2017. ápr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
82%
Én két nőt ismerek, akik ennyi idősen szültek. Egyikükkel kórházban feküdtem egy szobában. Nálunk véletlenül sikerült. Egészségesen született a baba, de a nő nagyon szenvedett, mindene fájt, neki tényleg teher volt. Azt mondta, hogy a másik 3 gyerekével összesen nem szenvedett annyit. A másikuk egy gyerekorvos, neki lombikkal sikerült. Ő jól bírta, egészséges a baba.
2017. ápr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
48%
Esélyesebb a klimax mint egy kisbaba.Bocs,elhiszem,hogy így alakult,de erről már lecsúsztál...
2017. ápr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
81%
Ezt szakorvossal beszéld meg. A kor önmagában nem sokat jelent, de a termékenységet (főleg, ha első baba), ő tudja felmérni, vagy megfelelő helyre irányítani benneteket.
2017. ápr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
31%

Hát ha magától összejön, nem mondom, hogy ne csináld.

Mesterségesen nagyon kockázatos, 10 év múlva esélyes, hogy rákos leszel a hormonkezelésektől, a gyerek meg félárva.


(Nem, akik korábban lombikoznak, azoknak nem kell félni!)

2017. ápr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
12%
A férjed korától is függ, hogy mennyire lesz nehéz. Ha jól tudom, maximum 45 év lehet a örökbefogadó és az örökbefogadott közti korkülönbség, de házasoknál a fiatalabb korát veszik alapul. + vedd hozzá, hogy mire minden papírt megszereztek az is egy idő, ebből kiindulva szerintem ha a férjed több, min 40-42, akkor már kisbabát nem sok eséllyel kaptok.
2017. ápr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
80%
Utolso, ha jol ertelmezem, nem orokbefogadni akar, hanem szulni..............
2017. ápr. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
62%
Nem mondom, hogy nehéz, mert valószínűleg a terhességig se jutsz el. Lehet, hogy meg van az oka, de az nem változtat azon, hogy erről már lekéstél. Ennyi idősen valószínűleg lombikkal se sikerülne, illetve ha mégis sikerülne nagy eséllyel lenne beteg a baba. Ne erőltesd, nem érdemes megerőszakolni a természetet. Ha magától nem megy, akkor ennyi idősen felesleges erőltetni.
2017. ápr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
85%

Mit kérdezel? Hogy teherbe esni nehéz-e, vagy, hogy gyereket nevelni?

Teherbe esni akár mehet simán is. De az is lehet, hogy már most vagy közel a menopauzához és mégse jön össze... Ezt nem tudom megmondani. Pont a határon vagy korban.

Gyereket nevelni talán nem is most lenne nehéz, hanem hosszútávon. Ugyanilyen lutri, hogy 10-15 év múlva hogy bírod majd. Ez is teljesen különböző: Van aki már ötven pár évesen "fáradt" és van aki 70-75 évesen is fitt asszony... Ezt se tudhatod. Persze lehet, hogy ilyenkor felnő az ember a feladathoz és már csak azért sem hagyja el magát. Nem beszélnélek se rá, se le róla.

2017. ápr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!