Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 48 évesen babát szeretnék!...

Janka Zsófia kérdése:

48 évesen babát szeretnék! Tapasztalatok? Könnyű, nehéz? Segítséggel?

Figyelt kérdés
Kérem a gyalázkodó, meg ilyen idősen már ne vállalj gyereket hozzászólásokat mellőzzétek. Meg van az oka, hogy miért most!

2017. ápr. 5. 15:16
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
56%
Lenne vagy 50 szulesre....also hangon! Ez nagyon kockazatos. Ha egyaltalan osszejon, de kb. 1% az esely ra.
2017. ápr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
44%
már örökbe fogadni se lehetne ilyen idősen újszülöttet... csak nagyobb gyereket,mert nem lehet anya-gyerek között 45 évnél több...
2017. ápr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
66%

Nem lehetetlen. Nyilván, átgondoltad a döntésed; úgyhogy én most nem traktálnálak negatív dolgokkal, csak leírok egy történetet:

52 éves, egyedülálló nő, gyermeket szeretett volna. Már rendszertelen volt a menses-e is, a klimax szélén állt. Nem volt még egy gyereke sem. Elment egy meddőségi központba, ahol hormonokkal visszaállították a ciklusát, és spermadonorral elsőre sikerült neki a lombik. Azóta van egy kisfia...

Persze a magánvéleményem megvan erről a történetről; azért írtam le, hogy lásd: nem lehetetlen.

Statisztikák szerint 40 év felett 1% az esély még lombikkal is- ezt tudnod kell. A statisztikákról meg annyit, hogy én 35 alatt vagyok; a legideálisabb korban lombik szempontjából; mégsem sikerült többedjére sem. Egy 52 évesnek meg elsőre... Amikor sikerült, akkor is csak a középidőig bírta a méhem a terhességet, aztán kinyílt a méhszáj és elvetéltem. Egy 52 éves, minden társbetegséggel terhelt nő meg simán kihordta...

Úgyhogy semmi sem lehetetlen, ha nagyon szeretnéd...

2017. ápr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
65%

35 évesen szembesültem azzal, hogy hiába nézek ki 25-nek, nem annyi vagyok. A testem se, a hormonjaim se. A két nagyobb elsőre összejött. Két év, két missed ab, hormonpótlás, nehéz terhesség, a végén császármetszés, most meg tejem sincs.

Az éjszakázás se úgy megy, mint régen. Bennem most is sokszor ott a kétely, hogy öreg vagyok már ehhez.

Bátor vagy, ha ebbe nagymama korban bele mersz vágni.

Teljes kivizsgálás mindkettőtöknek, és genetikai tanácsadás mindenképp ajánlott. Ne csak nőgyógyászt és andrológust keressetek fel! Csináltassatok egy komplett "menedzser szűrést"! Fel is kell azt a gyereket nevelni.

Aztán minden mást utána megláttok. De elég valószínű, hogy természetes úton már nem, vagy csak sokára jön össze.

2017. ápr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
91%

"Statisztikák szerint 40 év felett 1% az esély még lombikkal is- ezt tudnod kell. "


Ez milyen statisztika? Csak mert én rengeteg ilyen 1%-ot ismerek...

Én az elsőt várom, és elsőre összejött.

2017. ápr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
55%
Nem bántásként. De hogy érted azt hogy " Meg van az oka hogy miért""" Így akarsz megfogni egy férfit? Egyébként lehet természetesen. Volt egy bölcsisem akit az anyukája 48 évesen szült. Azóta már 3 éves a kisfiú.
2017. ápr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
61%

Nekem az anyukám most 50 éves, én 24 vagyok, testvérem 30.

Elképzelni nem tudnám hogy anya most szüljön. Hiába, látszik már rajta a kor, sőt mostanában köszönt be a klimax is nála.

Én félteném és lebeszélném erről. Bár tudom nem vagyunk egyformák, tedd amit jónak látsz.

2017. ápr. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
46%
Annak is megvan az oka, hogy miért nem javasolja senki. Szerintem az orvos sem. Biztosan nagyon rossz lehet gyerek nélkül az élet, de ehhez neked már túl késő van.
2017. ápr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
25%

35 fölött se szülnék már nemhogy 48 évesen... Belegondoltál a gyerek sorsába? Szerintem ennyi idősen már eléggé önző cselekedet szülni.

Vagy netán kell valaki, aki majd ápol időskorodban?

2017. ápr. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
72%
én most leszek 45 éves több pozitív teszt egy mola ami felszívodott de a reményt nem adtam fel....engem is sokan megszólnak hülyének néznek...bölcsiben dolgozom aktív nő vagyok aki nem rég tesztelt egy pozitív tesztet bár nem maradt meg sajna csak kémiai volt de én soha egy percig nem adtam fel, hogy babám legyen :)
2017. ápr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!