Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Nagyon nagy baj ha csak...

Nagyon nagy baj ha csak tenyleg a legszuksegesebb vizsgalatokra megyek el?

Figyelt kérdés

Orvos fobiam van . Mar elore rettegek panikolok ha tudom h mennem kell. Egy egyszeru recept iras is kinszenvedes nekem.


Mi az ami feltetlen szukseges egy terhesseg alatt?

Mi a legkesobbi elso idopont amikor mar tenyleg el kell menni.

Panikrohamokkal lehet szulni ?

Megengedett e ilyen esetben az otthon szules ?


Vegre sikerult es pozi lett de mar elore felek!


2017. máj. 14. 18:31
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
52%

Ne aggódj,mert ha nem szükséges menned, nem is fognak hívni. Nem tudom, hol tartasz, de a 12. héttől engem hathetente hívtak, azt meg ki lehet bírni.

Pánikbetegség miatt, ha van orvosi papírod róla, talán belemennek a császárba, de az otthonszülés elég önző és felelőtlen a fóbiád miatt, mert ott a baba élete a tét.

2017. máj. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
86%
nekem kórház fóbiám van, szörnyű volt a kórházban lenni, de muszáj volt. ha otthon szültem volna, mindketten halottak lennénk, pedig nem volt semmi előjele. ne szülj otthon. önzőség.
2017. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Én még a gyerek előtt konzultáltam volna egy nőgyógyásszal és egy pszichológussal. De még most sem késő. 7-8.héten illene elmenni hogy megállapítsák a terhességet, utána. 12.heti uh, majd a 16.heti és a 20.heti és így tovább..
2017. máj. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Elso ...

Meg vagy huzatva ? Csaszarozzanak meg csak h meg tobbet keljen bent lennem ??? Konkretan a szulessel nincs bajom

Az orvosok rendelok korhazak ami baj. Erre azt javaslod h fixen legyek bent 4-5 napot ???

Azt mar tudom h par orara utana siman haza mehetek, ha problema mentes a szules.

2017. máj. 14. 19:18
 5/33 A kérdező kommentje:

3.as


Jarok dokihoz a panikbetegsegem miatt igen ez alap.


De meg mindig nem irta le senki h pontosan mikor hagy vizsgalat van.

Help.mennyit kell tulelnem ?

2017. máj. 14. 19:22
 6/33 anonim ***** válasza:
68%
persze lehet ambulánsan szülni, 2 óra után haza mehetsz, de a gyerek bent marad 72 órát legalább.
2017. máj. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Eleg surun kell menni. Labor, UH, stb.
2017. máj. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nőgyógyász fóbiam van. Nem egyszer volt pánikrohamom nőgyógyásznál. Ennek oka egy egy gyerekkori betét és egy utána következő nőgyógyászati műtét, ahol nem éppen gyerek és beteg barátan bántak velem. Pszichológushoz nem mentem el vele, sokáig szégyelltem, illetve féltem, hogy hülyének néznek, hogy csak nőgyógyásznál van panikrohamom. Én kerestem egy olyan orvost, akiben meg tudtam bízni és el mertem mondani a bajomat. Nem volt egyszerű a 9 hónap, de egyetlen egyszer sem volt rohamom, de ehhez hozzájárult a doki támogatása.
2017. máj. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
32%

Ha egészséges a magzat és semmi baj sincs, akkor tulajdonképpen felesleges is menni. Ha beteg a baba, akkor van értelme. Csak ugye ezt előre nem lehet tudni, emiatt kell járni.

Elvileg nagyon kevés vizsgálat van:

1. terhesség megállapítása

2. 12 hetes uh

3. 24. hetes uh

4. azt hiszem 32 hetes uh

5. az utolsó 3 hétben nst, de azt a szülésznők végzik


Na most ha magán orvoshoz jársz, többször kell menni, pl. a leletekért, vagy a biztonág kedvéért csinál kenetvételt. Ugye van még 2 vagy 3 vérvétel, azt nem orvosok végzik, de sok helyen az orvos adja rá a beutalót. Nálunk pl a védőnő adja. Nincs fogadott orvosom, a leleteim a védőnőhöz érkeznek, előző terhesség alatt volt fogadott, akkor is a védőnőhöz érkeztek a leletek, de sok helyen ha magán doki van, akkor külön el kell menni hozzá az eredményekért. Szóval ezt előre nem lehet megjósolni, hogy hányszor kell menned.

2017. máj. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

6os

Itt azt mondtak telefonba h 4 ora megfigyeles utan ha a gyerekorvos nyilatkozik akkor siman haza lehet menni, gyerekkel egyutt!

2017. máj. 14. 19:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!