Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire tudja befolyásolni a...

Mennyire tudja befolyásolni a férfi egy abortus létrejöttét, ha viszont a párja meg szeretné szülni a babáját?

Figyelt kérdés

2017. máj. 31. 17:29
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
64%

Semennyire.


Viszont én, mint abszolút abortusz ellenes nő, aki megszülné a babát, azt mondom, hogy ha egy nő ezt vállalja, és a férfi nem akarja, akkor ne kényszerítse rá, ne kelljen se gyerektartás, se kapcsolattartás.

2017. máj. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
72%

Semennyire.


És én, mint döntéspárti azt mondom, le ne mondjon a gyerektartásról, mert az nem neki, hanem a gyereknek jár.


A férfi már döntött egyszer, amikor nem megfelelően védekezett, több dobása nincs, most a másik térfélnél a labda.

2017. máj. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
53%
#2 És ahol szakad a gumi, a nő meg nem veszi be a tablettát? Korrekt védekezés mellett ritka, de precedenst teremthet. (Egyszer már lejátszottuk ezt a vitát anno, és nem lett megnyugtató megoldása...)
2017. máj. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
52%
Második, tudod, kiszakadhat a gumi, nem hat a tabletta stb:-D Ha én gyereket akarok, nem kényszerítem rá a férfire.
2017. máj. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
13%
Na, úgy látom valaki megint arra veri a pömpit, hogy indoklás nélkül lepontoz.
2017. máj. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Négyes! A nőre rá lehet kényszeríteni egy abortuszt? Nem a férfinek kell végigélnie a beavatkozást, hogy a többi érvet ne is említsem.
2017. máj. 31. 17:47
 7/44 anonim ***** válasza:
60%

3, akkor minek menjünk bele még egyszer?

Elrontotta a védekezést, mert elszakadt (ez 99,99 %-ban a felhasználó hibája, 15 év használat alatt nekem egyszer se sikerült).

Mivel se a tablettát nem ő veszi be, se az abortuszt nem rajta hajtanák végre (egyébként kihordani 1000-szer nehezebb, hát még megszülni), nincs ráhatása.

Hozzáteszem: már csak azért is felesleges az esemény utánival jönni, mert közel se 100 %-os, csak pótmegoldás. Ha beveszi a lány és mégsd hat, ő kire mutogasson, ha a pasi ennyivel megúszná?

2017. máj. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
71%

7-es: azért, mert akkor is fontos és abszolút helytálló etikai kérdés. Hogyha valaki jóhiszeműen mindent megtesz (felhúzza a gumit), lehet-e a következményekre kényszeríteni. Hibázni bárki hibázhat, azért a gumiszakadás benne van a pakliban ritkán (nálunk ilyen még nem volt, de akár lehetne). Lehet-e egy nőt tabletta bevételre, abortuszra vagy szülésre kényszeríteni? Nem. Lehet-e egy férfit rákényszeríteni, hogy semmi beleszólása ne legyen, csak fizessen, mint a katonatiszt? Hogyne. Ez a probléma.


Azontúl mi a teendő, ha valaki hazudik mondjuk tablettáról? Konkrétan van ilyen nőismerősöm, ahol a házasságban(!) az apa már nem akart harmadik gyereket anyagi okok miatt, az anya igen. Nyilván terhes lett. Az egy más kérdés, hogy a férj nem lépett le meg szereti a picit, és összességében jól sült el a dolog, de attól még egy létező súlyos etikai probléma, és jogos a kérdésfelvetés. Bár jogi megoldás nincs rá jelenleg.

2017. máj. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
44%
Várjatok hozom a popcornt amugy a 8-ast adom. Pedig nő vagyok de nem tenném senki életét tönkre az én önzőségem végett. Hány olyan nő van aki így láncol magához egy férfit? Az korrekt mi?? Haggyuk már ezeket. Ha már az egyik fél nem akarja a gyereket akkor miért kell tönkre tenni életeket? A férfi oké nem akarja ő élete megvan oecsételve. Én a nő egyedül fogom felnevelni a gyerekem húú dejó. És ott a kisgyerek akinek majd vagy lesz apja vagy nem vagy majd váltogatják egymást. Aki önzőségből megtartja az szégyelje magát hogy tönkretesz életeket családokat és ne az aki elveteti.
2017. máj. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
70%
A férfinek ott van a döntési joga, hogy ha semmiképp nem akar gyereket egy nőtől, vagy semmiképp nem akar gyerektartást fizetni, akkor nem létesít vele szexuális kapcsolatot. Ha egy férfi lefekszik egy nővel, akkor tudomásul kell vennie, hogy nincs 100%-os védekezés és előfordulhat, hogy gyereke születik. A gyereket pedig fel kell nevelni.
2017. máj. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!