Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valószínű terhes vagyok,...

Valószínű terhes vagyok, senki nem kényszeríthet, hogy elvetessem, ugye? 17/L

Figyelt kérdés
A barátommal 2 éve vagyunk együtt, mindketten egymásnak voltunk az elsők. Védekeztünk gumival, viszont kilyukadt. A 72 órás tabletta ezekszerint nem hatott. Már 1 hete rosszul voltam, és ez nekem furcsa volt, mert nem éreztem magam olyan jól a bőrömben. Előző hónapban megjött a menstruációm, csak 6 nap helyett 3 napig tartott. Ma csináltam egy tesztet ami halványan pozitív lett, alig lehet látni, de rózsaszín. Elmondtam a barátomnak, és azt mondta, hogy vetessem el.... meg azt is mondta, hogy ez csak az én hibám. Szüleimnek holnap szeretném elmondani, de félek, hogy kényszeríteni akarnak az abortuszra, én viszont arra képtelen lennék. Kérlek segítsetek.

2017. szept. 7. 19:14
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
17%
Orvoshoz mikor tudsz menni?
2017. szept. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
83%

Kicsit off!


11-es válaszoló: meg sem uh-hatják felnőtt felügyelete nélkül, mivel alá kell írni, hogy tudomásul vette, hogy a vizsgálat nem mutatja ki, ha valami gubanc van. Ezt meg vagy nagykorú teheti meg, vagy törvényes képviselő, aki jelen esetben a szülője. A másik, hogy abortuszt is csak a törvényes képviselője aláírásával hajtanak végre és nem hinném, hogy 6 héten belül betölti a 18-at a kérdező.


Kérdező: az jó dolog, hogy el tudtad mondani anyudnak, hogy mi történt és lehet, hogy terhes vagy. Látszik, hogy megbízol benne. Csinálj egy újabb tesztet és mutasd meg neki is és hallgass rá, hogy menjetek orvoshoz. Ha már biztos, hogy baba van a dologba beszéljétek meg együtt.

2017. szept. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező mi van veled?
2017. szept. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Még nem tudtam csinálni újat.. viszont nagyon szúr a hasam alja, és fáj a mellem. Ha hozzáérek már az is fáj.. fürdésnél vettem észre amikor törülköztem.
2017. szept. 8. 20:58
 25/40 anonim ***** válasza:
66%
Siman lehet a fajdalom oka pszihes is, foleg ha ennyire bebeszeled magadnak.
2017. szept. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
88%
A legjobb megoldás ha elveteted. 17 évesen még nagyon fiatal vagy.
2017. szept. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, hogy vagy?
2017. szept. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim válasza:
18%

Engem személy szerint nagyon elkeserít, hogy itt egy fiatal lány, aki felvállalná a tettei következményét, az emberek nagy része pedig abortuszra bátorítja.


Nagyon valószínűnek tartom, hogy a sok stressz, illetve a hormontúladagolás (tabletta) miatt lett pozitívféleség a teszted, csinálj mindenképp egy másodikat, mielőtt elmondanád valakinek. Én két éve karácsonykor hittem azt, hogy terhes vagyok, mert már 2 hete késett, és majdnem elmondtam anyunak... de jó, hogy nem tettem, csak ráparáztam, bebeszéltem magamnak a dolgot. Vettem magamnak egy tesztet és negatív lett, akkor megnyugodtam, és 2 órával később megjött.


Szerintem sokkal bátrabb és felelősség teljesebb dolog megtartani a babát, mint elvetetni, akkor is, ha neadjisten egyedül fogod felnevelni őt. Főleg, ha már most lelkileg kivagy a gondolattól, hogy elvetetsd a magzatot, amikor még az se biztos, hogy terhes vagy.


Ha szeretnél valakivel beszélgetni (anonim), mert nincs kivel megdumálnod a dolgot, akkor nyugodtan írj rám privátban. Én 22 éves vagyok, tehát csak egy pár évvel idősebb, mint te. Átérzem, hogy min mész keresztül. Szerintem szuperül állsz a dologhoz!!

2017. szept. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
69%
Szép dolog egy babát megszülni de őt fel is kell ám nevelni. A gyesből és családiból nem lehet megélni! Ha nincs családi támogatás az meg úgy még nehezebb. Felelőséget vállaln könnyű a szülőmpénztárcájára utolsó.
2017. szept. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
71%
22evesen lehetne tobb eszed. Utolso elotti....
2017. szept. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!