Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti mikor vallalnatok a helyemb...

Ti mikor vallalnatok a helyemben masodik gyermeket?

Figyelt kérdés

Kis korkulonbseget szerettunk volna eredetileg. Most 1,5 eves a gyerekem, vegre vannak ataludt ejszakaink, vagy ha nem, akkor is gyorsan visszaalszik, vegre kipihent vagyok. Bennunk van a vagy meg egy gyerekre, neha azt erzem, alig varom, hogy legyen, neha meg hogy most a mar meglevovel kellene kielveznem ezt az idoszakot, es varni meg, mert ha megint 1 evig nem alszom+egy nagyobb gyerek is ott lesz, nem tudom, hogy fogom birni. Segitsegem csak a ferjem van, es a mindennapokban mindenkeppen nekem kell majd helytallnom.


Az jar a fejemben, ha most vallalunk, akkor bolcsibe kellene majd adnom 2,5 eves kora korul a gyerekdm, lemaradok egy csomo mindenrol, mert nem lesz eleg energiam, es igazan egyik gyerekkel sem fogom tudni elvezni az anyasagot. De ha meg most nem vagunk bele, akkor mikor?...


Ilyenek kavarognak bennem. Akiknel hasonlo helyzet volt, hogy dontottetek vegul, es milyen dobtesnek bizonyult?


2017. szept. 27. 12:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Mi sem álltunk készen arra, hogy kis korkülönbséggel érkezzen a tesó. Én visszamentem dolgozni, 1 év után éreztem azt, hogy feltöltődtem annyira, hogy akár jöhet is a második. Így 4,5 év lesz a 2 gyerek között.
2017. szept. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem te is tudod a választ,csak megerősítésre vágysz! :)

Csak azért mert annó kis korkülömbséget akartál-nem muszáj magad ehez tartani.

Te érzed hogy neked/nektek mi a jó. Én is azt mondom most még élvezd a vele való időt.egy kisbaba mellett már sokkal nehezebb. Majt tudni fogod hogy mikor jön el az idő még egy picire

2017. szept. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Mikor valaki azt mondja, hogy azért nincs még tesó mert a nagyot kiakarom élvezni, legyen rá elég idöm, akkor végig gondolom, hogy a kicsinek ezt soha nem fogod tudni megadni.

Pl ha a nagy már ovis akkor a kicsit minden oviba menetkor fel kell leteni, hogy babakocsiba, autóba rakjad. Ha a nagy lázas és orvoshoz kell vinned minden alkalommal rángatnod kell a picit is, ha a kicsi lázas akkor lázasan kell a nagyért az oviba menni...


Èn pont azt élveztem a kicsi korkülömbségben, hogy míg a kicsi 1 éves volt a nagy otthon volt velünk, és egyiket sem kellett rángatnom semmere sem. Ha a nap úgy jött ki, hogy betegsesk voltak vagy nyügösek akkor egyszerüen otthon maradtunk.

A kicsi 1 éves múlt mikor a nagy ovis lett, és akkor gondoltam végig, ha ez egy évvel elötte lett volna a nagy ovis, akkor pont minden babás alvás idö egy pokol lett volna a kicsinek, és mennyit kellett volna jobbra balra hurcolnom a nagy miatt.


De ezt neked kell érezni, mert neked kell felnevelned a gyerekeket. Èn pont annak örültem, hogy a nemalvásos idö csak 3 évig tartott. Most mikor már mindegyik elég nagy és önálló, már jó hogy nem kezdek bele egy bébibe akinél éjszaka kelhetek, akinek minden pillanatára vigyázni kell...

2017. szept. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"Mikor valaki azt mondja, hogy azért nincs még tesó mert a nagyot kiakarom élvezni, legyen rá elég idöm, akkor végig gondolom, hogy a kicsinek ezt soha nem fogod tudni megadni. "


szerintem nincs teljesen igazad..

Amikor a nagyobb oviban/suliban van addig van bőven idő vele foglalkozni.

reggel sem volt probléma amikor vinni kellet az oviba a nagyobbat, mert sokszor az apuka vitte.de ha én vittem az sem volt gond-mert neki is program volt hogy elkisérjük a nagy tesót ide-oda.nem kellett felkeltenem ,mert amúgyis felébredt magától és az oviba beszoktatás gyorsabb volt amiatt,hogy sokat mentünk.


szerintem mindegyiknek van előnye hátránya

2017. szept. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha most vállaltok akkor miért kell 2,5 évesen bölcsibe adnod? Ezt nem értem.
2017. szept. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi eleve úgy tervezzük, ahogy az első, s egyelőre áldom a fejem érte, mert hiába aludta át 1,5 évesen az éjszakát és volt vele álom akkoriban az itthonlét, most megbolondulnék, ha itt lenne még egy gyerek. Mert bizony dackorszakosként önmagában is egy fárasztó kis "ördög" lett. Alig alszik. Folyton ébred. Hiába fárasztom reggeltől játszóterezéssel, sétával, szaladgálással, délben max. 1 órát alszik és pörög tovább.

Na most ezt egy csecsemővel...

Így viszont oké.

2017. szept. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ne mi döntsük el.

Addig amíg úgy érzed nem jöttek helyre a dolgok Védekezz

2017. szept. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Én 10 évet vártam! 🤣🤣🤣🤣

1,5 éves vol amikor vosszamentem dolgozni karriert csináltam rengeteg pénzt kerestem.

Aztàn ujbol gyereket vallaltam. Epp ma 9 hónapos én meg most vagyok 10 hetes terhes.

Én egyedül nevelem őket. A ferjem kulfoldon dolgozik csak 7vegere jon haza.

Kell hozza logisztika az teny.

Viszont en egyke vagyok 2eve varatlanul meghaltak a szuleim azota tudom semmi nem fontos csak a csalad es h a lanyomat ne hagyjam testverek nelkul.

2017. szept. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, johetnek meg, jo minel tobb szemszogbol olvasni errol.


5-os, ha a kicsi olyan lesz, mint a nagy, akkor valoszinuleg bolcsibe kell adnom, hogy kibirjam a zombi uzemmodot az elso 1 evben. A nagyot napi 6-8 oran at kellett hordozni az elso hetekben, utana is sokat, nem lehetett egyedul letenni aludni, mert azonnal ebredt, babakocsiban nem maradt meg, tejfeherjeerzekeny, es a rejtett refluxa miatt sokaig fel orankent kellett szoptatnom, mert ha tobb ido kimaradt, akkor nagyon fajt a hasa, meg fulladozott, mikor feljott a kaja, es visszanyelte, igy egyszerre csak kis mennyiseget szopizott, es megszunt a sok siras.


Tudom, van ra esely, hogy a kovetkezo masmilyen lesz, majd csak eszik-alszik, elnezegeti s feher falat naphosszat, de ha nem, akkor azt nem tudom, hogy birnam egy nagyobb gyerek mellett.

2017. szept. 27. 21:45
 10/16 anonim ***** válasza:

A helyedben nem vállaánék még. Addig biztosan nem, amíg nem lesz ovis a nagyobb.

Viszont én sem adnám a nagyot bölcsibe a kicsi miatt.

2017. szept. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!